Jump to content

mp3, i-pod, gsm...... към AUDI concert, gama,chorus...........


maximoff

Recommended Posts

само дето от това си сменяш и песните от радиото! И пак можеш да включиш телефон, щот има AUX.това

това нещо е много хубаво че го има само бога ми не разбирам какво толкова има вътре че чак пък най-евтиното почва от:

XCarLink 237.00лв.
XCarLink с iPod кабел 257.00лв.
XCarLink с Bluetooth 285.00лв.
XCarLink с iPod кабел и Bluetooth 305.00лв.
не благодаря 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте.Преди време си измайсторих един вход и работи перфектно с изхода за слушалки на телефона.Става дума за една Симфония 2 на ауди и лъжейки че има касета за активиране на електрониката.Преди месец си купих кабел за Самсунг 2в1.Едновременно зарежда телефона и включва Carmode и изкарва звука от USBто на телефона.Всичко добре,но звука с кабела и Самсунга на домашната уредба и на Лаптопа е перфектен иииииии :wall:  в колата ужас.Звука е съскащ като че ли всеки момент ще свирне добре но не ще.Направих запис да го чуете и да видим дали някой ще може да погне.Мисля че проблема е в нивото на сигнала,нооооо не знам какво да направя. :scherzkeks:

14.20, May 29.mp3

Редактирано от milengs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не са наред нещата в жак-а. Звука прилича на окъсен изход или звук между двата канала... имах подобен проблем с преходен жак 3 към 4 пина и звучеше подобно.

 

Женския жак на кабела (2в1) с колко пин-а е? Пробвай да му вкараш 4-пинов мъжки жак с разкачени кабели и да пробваш кой, кой е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля така. Пробвай без този жак или с друг жак.

Благодаря за отговорите,ноооо за съжаление не е там проблема.Със същия преходник в къщи си работи,но за да съм сигурен пробвах по каруцаския начин с кабелчета директно от жак на жак.Провах и да разменя местата на кабелчетата,маса ляв и десен канал.При една от комбинациите свири без доловими изкривявания,но доста слабо сякаш без бас.Ако не работеше добре в къщи щях да набедя кабела за USB AUX ама защо само в колата е греда :wall: .И по вероятно е да не се сприятеляват защото е моя доработка и може и да не му харесва къде му подавам сигнал.Но щом от същия вход свири супер но със сигнал от буксата за слушалките,остава по нещо да се различават сигналите от 3,5жака и USB.Цялата хамалогия реших да я правя,за да си измайсторя поставка която хем зарежда хем има изход към Аудиото без допълнителни кабели.Да видим все пак дали ще преборим проблема :blush:

P.S.За входа използвах тази тема http://www.audi-club.ru/forum/showthread.php?s=16eb8884c175f5361d4597b620780b02&t=188622

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от пробиване, би трябвало да има места през които да мине. Поне на моята кола прекарах, чейнджър симулатора с буксата му без никакво дупчене или рязане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Пиша ново мнение, че явно редакцията има давност :) След вещата намеса на buzzi Колата вече има AUX изведен на пефектното място до запалката. Изключително съм доволен от майсторлъка :)

Редактирано от nurv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох цялата тема, но неможах да разбера на Концерт 1 производство на Мацушита къде на платката трябва да се запоИ?! Моля за снимка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Има ли начин да избегна "бипкането" за търсене на обхват като ползвам gsm вместо player? Има определени места, на които явно прехвърля от клетка в клетка или прави друг вид връзка, но буквално 10 секунди не спира да бипка. Та има ли начин да го избегна това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупости.... Изключи ТА или ТР мисля, че беше. Виж на дисплея когато е на радио

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът говори за ползване на GSM вързан към AUX, вместо плейър (в тема за AUX сме)! Какво би било различно при GSM- вместо плейър вързан на AUX по отношение на TA/TP?

Ако съм го разбрал погрешно нека ме коригира, това разбирам аз от описанието му спрямо темата в която сме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това чудо пипитка и на касета и на радио когато е включено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросното бибкане, пипкане или както да го опишем е в следствие от комуникация на gsm-a и клетките. Става доста по-интензивно ако има включен 3G на телефона. Със сигурност не е бъг на телефона. Чудех се дали може да се избегне с някаква екранация на кабела или друга техника. Иначе и  maximoff е прав, че това се получава ако апарата е достатъчно близо до плеъра и без кабел обаче в моят случай кабелчето е дълго поне метър извън касетофона и се надявах да мога да го изолирам. Ще пробвам TA/TP :)

Редактирано от nurv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това е нормален ефект, когато телефона е близо до говорители, но не виждам връзката с темата, щом не е проблем свързан конкретно с аудио връзката през AUX...?

И все пак не е нормално да го чуваш освен ако телефона не е сложен близо до някой от говорителите. 

TA/TP няма абсолютно нищо общо с това смущение и няма да помогне нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно за това говоря, но телефона е на метър от говорителите и на метър от плеъра. Общото с темата е, че ползвам AUX на Chorus 1 реализиран любезно от buzzi.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е странно и ненормално! Ако разкараш кабела на AUX далеч от телефона (и съответно не е вързан) пак ли го има смущението?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, кабела му е проводник. От едни евтини китайски слушалки е и затова си мисля, че му липсва слой екраниране, ако е стандартен за останалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа стигнахме до ключа на палатката ;)

Или смени кабела (екраниран ок, стига да замасиш обшивката) и/или пробвай така (виж видеото):

 

http://blogs.howstuffworks.com/keep-asking/why-do-speakers-make-a-hideous-sound-when-you-put-gsm-phones-near-them/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е било "пипиткане" а жужене ;) Има едно буквално "пипиткане" при включен ТР или ТА беше. При тоя случай смени си кабела 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...