Jump to content

mp3, i-pod, gsm...... към AUDI concert, gama,chorus...........


maximoff

Recommended Posts

Колеги,

Четох,четох и доколкото разбрах,за моя AUDI Chorus може да се добави usb изход за музика обаче понеже съм си леко талибанин и ако може някой да каже къде може да ми свършат таз работа...и кво ше ми струва удоволствието...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоя човек е през пост нагоре от твоя! Пиши му, пращай касетофона и една бутилка ракия за Доспат и си ти!

 

А после рибка, винце, туй-онуй... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нЕма лЕ бан за теб.....? ПрофесорЕ на АКБ! Каква работа бачкориш та си голуем хайлячия? Само питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо на някой му трябва касетофона да се праща за USB? Xcarlink - plug&play&forget.

за таз чудесия пари немам ако са ти излишни да ме почерпиш едно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, имам следният въпрос. http://www.ebay.de/itm/ORIGINAL-AUDI-ADAPTERKABEL-MINI-USB-STECKER-GEEIGNET-AUDI-MUSIC-INTERFACE-AMI-/261299267397?pt=Kabel_Stecker&hash=item3cd6a66745

това устройство ще ми свърши ли работа? Ще мога ли да пускам музика от флашката ?Колата е ауди а6 с босе. Ще ме извинявате но с немския съм много бос

Редактирано от Angelov92
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, колеги.. от няколко дена и аз собственик на Ауди А4.. добре, че попаднах на тази тема иначе заминахава още 150-200 лв. :steinigung: Има ли някъде снимка къде трябва да се запоят кабелчетата на Audi Chorus.. понеже не намерих в темата или е същото като на Concert.. и хендсфрито има ли значение какво е или може и по-обикновено. А касетофончето, разгодирахме го, свързах го.. но свирят само двете шофьорски колони.. нито пасажерските, нито задните работят.. освен да не свързани от какво може да е.. щото гледам отзад кабели за някакви яки колони..

Редактирано от AlPachev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги, интересува ме дали може да се изкара usb вход за флашка на касетофон audi chorus 1. Не искам да сменям оригиналния касетофон с някакъв боклук, просто ми трябва да чете флашки. Ако някой може да го направи или познава такъв хакер ще си платя каквото трябва и ще съм много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става, но не е толкова просто с USB- трябва ти 'разума', който да ти управлява четенето от флашката.

Аз съм си сложил дигитален чейнджър YATOUR. Запазвам си оригиналната музика + USB и SD card вход и съм много доволен от звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

usb вход за флашка на касетофон audi chorus 1

 

Няма как да стане - не поддържа чейнджър, но може да изкараш AUX вход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз също чета темата от доста време, но понеже съм индианец в тези неща, ще може ли някой да ми каже към кого да се обърна, за да ми изкара aux на audi concent. Колата е Audi a3 2005 2/3 врати. И какви парички ще ми излезе глезотията. :huh:  :huh:  :huh:

П.С. По възможност - София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз също чета темата от доста време, но понеже съм индианец в тези неща, ще може ли някой да ми каже към кого да се обърна, за да ми изкара aux на audi concent. Колата е Audi a3 2005 2/3 врати. И какви парички ще ми излезе глезотията. :huh:  :huh:  :huh:

П.С. По възможност - София

Айде да не те разхождам излишно... BUZZY (Пепи) е твоя човек в София. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, има ли някой колега в Плевен, който може да ми изкара aux на concert. Питах 2-3 майстор, който се занимават с техника, но явно на никой не му се занимаваше.. не искали касетофона да им умре в ръцете.. :steinigung:  Колата е A4 1999 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вижте на какво попаднах http://www.aliexpress.com/item/Car-Music-MP3-Player-Tape-Cassette-Adapter-for-SD-MMC-Reader/818549771.html Според вас какво ще е качеството на музиката от тази СД карта .Доколкото виждам това си е мп3 пл.,който си има и зарядно и е по-добър вариант от тези с жак за слушалки и слушане през телефон .Колата ми е ауди а3 1997 1.8I с ауди концерт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Пичове, понеже вече не се занимавам с тази дейност ще ви оставя номер на човека който го прави безупречно. Приятелите му го наричат ПЕПИ ;) , ника му във форума е BUZZY, номера на телефона му е 0888708765.

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Благодарности на колегата maximoff за помощта с платката!

 

Касетофона е на А6 C5 99г. - Audi Chorus

 

BLAUPUNKT-WERKE GMBH Chorus m4
7 648 245 380
4B0 035 152 B

 

Така изглежда платката и местата за запояване на кабелчетата за входа.

post-14336-0-89681300-1423434823_thumb.j

 

Ето го и запоено

post-14336-0-35916900-1423434916_thumb.j

 

Входа го активирам като бутна чопчето на механиката, което по принцип се бута от касетата, за плеар ползвам телефон самсунг галакси. Звука е качествен, без смущения и няма нищо общо с фм трансмитера. Съветвам колегите, който се захванат с това и сами си правят кабела, да си вземат по-качествен стерео жак, защото най-евтините се самоунищожават при запояването и после се губят каналите има пукане и тн..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги,

бих желал да се допитам до по вещите в озвучаването на комбита А4.

Разполагам с Pioneer DEH-P80MP (60w x 4)

внесен е от щатите 2005 г и от тогава си го ползвам. Днес го качих на новата кола и отидох в сервиз ЕМК в технополис гр. Пловдив да ми пренаредят буксите та да може да командва и колоните в задните врати и субуфера в багажника.

Принципно потенциала на плейъра е голям но с фабричните говорители не мога да го използвам .

Попрочетох из форума че могат да се заменят предните колони  с по-големи 13 см с определени фланци и задните с по-големи 16,5 см пак с някакви фланци.Относно субуфера ми е интересно може ли да се замени с по-читав като обаче се запази оригиналното му местоположение в багажника отстарани в левия калник?

преди съм имал усилватели на всичките коли и звука беше мн по-добър та за тази искам същото да се получи но няма да има елипси на кората както при седаните. Та с колони само във вратите и някав по-читав субуфер в калника и нов усилвател би ли могло да стане?

Съответно какви говорители и пищялки ми препоръчвате за предни за задни врати какъв субуфер за калника който е съвместим с отредения му отсек и какъв усилвател ще ми трябва да захраня всичко това?

Целта ми е добро качество на звука.

 Разгледах разни популярни сайтове за говорители и малко се омотах има еднолентови двулентови и трилентови та моля ви ако ви се занимава предложете ми най-добрите за тази кола на сравнително поносими цени от да кажем максимум 200 лв за комплект предни , 200лв задни, за субуфера и усилвателя нямам никаква идея , но да не са повече от 200 всеки.

Благодаря ви предварително.

Забравих да пиша че евентуално ако вградения усилвател който е 4х 60 вата макс може да захрани някой от колоните и звука е читав мога да го ползвам но ако има компромис с качеството не държа.

Михаил

0885444005



колеги май съм объркал мястото за публикуване на запитването , моля модераторите да я преместят където е подходящо, Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги за помощта на ето това устройство успях да си подкарам телефон, mp3-ка на Grundig CHORUS, като на дисплея ми изписва все едно съм със CD-CHANGER.

http://img441.imageshack.us/img441/1208/25052010066.jpg

http://img149.imageshack.us/img149/3383/25052010067.jpg

Здравей, много ме заинтригува с това самоделно МП3 решение и искам да си конструирам такова за лично ползване.За съжаление линка със схемата не работи.Ще съм ти благодарен , ако можеш да ми я изпратиш na e-mail : stamatov_1@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...