Jump to content

mp3, i-pod, gsm...... към AUDI concert, gama,chorus...........


maximoff

Recommended Posts

Благодарности на колегата maximoff за помощта с платката!

 

Касетофона е на А6 C5 99г. - Audi Chorus

 

BLAUPUNKT-WERKE GMBH Chorus m4

7 648 245 380

4B0 035 152 B

 

Така изглежда платката и местата за запояване на кабелчетата за входа.

attachicon.gifchorus.jpg

 

Ето го и запоено

attachicon.gifIMG_1546.jpg

 

Входа го активирам като бутна чопчето на механиката, което по принцип се бута от касетата, за плеар ползвам телефон самсунг галакси. Звука е качествен, без смущения и няма нищо общо с фм трансмитера. Съветвам колегите, който се захванат с това и сами си правят кабела, да си вземат по-качествен стерео жак, защото най-евтините се самоунищожават при запояването и после се губят каналите има пукане и тн..

Благодаря за ясните снимки , колега, само се чудя дали в моето ауди А3 8L от 99-та, ще е същия  Audi Chorus.Предполагам като го отворя ще разбера :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за ясните снимки , колега, само се чудя дали в моето ауди А3 8L от 99-та, ще е същия  Audi Chorus.Предполагам като го отворя ще разбера :)

Касетофона се оказа абсолютно същия и вече и аз мога да се похваля с mp3 и hands free  в колата.Много добре се получи, но тонколонките са слабички, въпреки че има и фабричния суббуфер :

http://prikachi.com/images.php?images/47/7933047B.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също платката е ми е 1:1 с тази от снимките.  Като цяло съм много доволен. Пускам музика от някаква нокиа от по новите, но не смартфон и при качествените записи звукът е екстра. Доволен съм! Благодаря за полезната тема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги имам едно запитване как да си направя audi concert 2

да работи с кабел към телефона как да го няправя и какво кабелче да  си закупя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номера с AUX за 2лв. при concert 2 не става защото е CD. Заменяш го за Chorus 2 или взимаш xcarlink, anycarlink и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте.

Попаднах на това кабелче:

http://www.aliexpress.com/item/ISO-Aux-Cable-Adapter-For-Audi-Volkswagen-Passat-Polo-Bora-Blaupunkt-VDO-for-iphone-ipod/32318201343.html

или

http://www.aliexpress.com/item/VW-Media-AUX-IN-Cable-Mini-ISO-Adapter-for-Blaupunkt-CD-Volkswagen-Audi-Cars-to-iPod/32291345574.html

 

Става въпрос за AUDI Concert. Ето и схема на касетофона:

https://app.box.com/s/lnv0l0luhbu1ynvh147j1jhqt84x7mdg

 

Та въпроса ми е следния. Ако бучна кабелчето и го включа за телефона, превключа MODE ще се чуе ли звук.

Някой пробвал ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, родиото ти НЯМА фабричен AUX. Начините да свържеш телефона си с него са няколко, като най-удачния според мен е през входа за CD Changer. Из гаража ми се мота още CD Changer емулатора, който преди бях свързал към радиото си. Той "лъже" радиото, че си с фабричен чейнджър и по този начин го кара при натискате на бутона MODE да активира аудиовходовете CDL и CDR от зад. Емулаторът е с вход за кабел 2 чинча и посредством стандартен кабел, можеш към радиото да включиш телефон, MP3 плеър и т.н. За 20 кинта става твой. Работи перфектно. Причината да го махна бе, че си сложих USB/SD/AUX чейнджър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ме прати в джаза със снимката. Довечера ще го измъкна от гаража и ще го снимам. Но, той си стои някъде зад радиото, а кабела си го изкарваш където ще ти е най-удобно. Някъде из телефона го имах записан модела....

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моделът е: VW02-AUX

 

Изрових и снимки от нета:

 

vw02aux.jpg

 

vw02aux.jpg

 

Screen_Shot813.png

 

 

Когато преминеш в режим CD Changer от радиото, на дисплея ти изписва:

CDC1     TRACK 1    ........... 

 

 

Лошото е, че махнах пластмасовата кутийка, за да влезе зад климатроника и да не трака. Ще погледна, дали съм запазил и кутийката. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бърз въпрос към знаещите, взе едно ей http://www.amazon.de/ARCS-DIGITAL-Wechsler-Adapter-Verteiler/dp/B003W3LCHC

такова свири и т н, само че след цяла нощ престой не тръгва ....изписва всичко на дисплея , но докато не го извадя от буксата и не го включа пак не тръгва.

Интерессното е че след като извадя буксата и я сложа пак си тръгва оттам докъдето е стигнало вечерта?

Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, познат проблем. И както всеки проблем, и този си има свое решение.

Забиването на устройството се получава, докато палиш колата. По време на палене, радиото ти се изгася, заради пад на напрежение. През това време, радиото не подава команда към дигиталния чейнджър да спре и после след като тръгне, не мога да се разберът до къде са стигнали. Примерно, радиото е запомнило до 1 минута и 54 секунди, а дигиталния чейнджър е на 1 минута и 57 секунди. Ето в този момент, дигиталния чейнджър забива. И аз го имах този проблем преди и при 1 от 10-15 паления забиваше.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, пробвай да загаси от бутона радиото, преди да запалиш.

Ако не забие, значи ти остава само да решиш проблемът със падът на напрежение и ги в играта. Моето радио вече го направих да не гасне по време на палене. Така си слушам музика, докато паля :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно е. С кондензатори и един диод. :)

И не е нужно да режеш или преправяш инсталацията. За Ivo_Dinkov го направих през преход мъжка-женска захранваща букса. Откачаш захранващата букса от радиото, включваш я в прехода, а прехода в радиото. Оргиналдъ, без рязане и преправяне. Маха се за секунди и всичко си остава оргиналдъ.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега _MAXIMUS_ , AUX адаптора за който ти говорех, никога не е забивал, тъй като при него комуникацията с радиото е далеч по-проста, отколкото при USB чейнджърите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Пичове,да попитам, значи зор голям да се върже едно китаиче YATOUB да замести чеинджъра 4е е умрял,обаче не изкарва звук,мести песни брои ги ама звук нъц,някои връзвали е такова нещо.Да поясня има си готови букси културно как си трябва,на клиповете в нета няма ядове при мен неще .Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 мин максимум. Просто вадиш синята букса, слагаш тази от кабела на Ятура, черното кабелче връзваш към масата на радиото и си изкарваш кутийката му на дискретно и удобно място. Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...