Jump to content

mp3, i-pod, gsm...... към AUDI concert, gama,chorus...........


maximoff

Recommended Posts

  • 3 months later...

Схема,или къде се запояват кабелите за входа?

Ако е второто ето снимка,благодарение на автора на темата колегата maximoff! :zustimm: :zustimm: :zustimm:

Там са двата канала,а масата на корпуса на касетофона.

yzet.jpg

yt8l.jpg

Колеги ,някой може ли да ми каже от тези двете пъпки,коя е ляв ,коя десен канал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схема,или къде се запояват кабелите за входа?

Ако е второто ето снимка,благодарение на автора на темата колегата maximoff! :zustimm: :zustimm: :zustimm:

Там са двата канала,а масата на корпуса на касетофона.

yzet.jpg

yt8l.jpg

Колеги,някой може ли да ми каже коя от тези две пъпки е ляв и коя десен канал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,или иначе изкарваш два кабела и после пробваш.А ти ще го правиш с букса за слушалки,аз го правих с чинчове и затова нямаше значение.

Sent from my Optimus 4X HD using Tapatalk

Иначе пак можеш да го пробваш отворен,стига да имаш захранваща букса и за колоните вкъщи.

Или проследи пътечките може някъде да пише кой канал кой е

Sent from my Optimus 4X HD using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 3,5 мм жак. И пак какво значение има?

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи съм ги олучил на шано, защото си е перфектен звука.

Но с мултицет лесно може да провериш

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получи се перфектно,изкарах кабела през стойката за телефона.Грешка направих,но ще я поправя....трябваше да изведа в стойката женско 3.5мм,да му прокопая отвор с 5-6мм бургия ,и да го фиксирам така,че да се вижда само отвора,а в него да влиза мъжко -мъжко към телефона.Така при неслушане на музика,няма стърчащи и висящи кабели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравеите колеги.Днес след голямо четене и аз се сдобих с aux на моя чорус 2.Благодаря за хубавата и полезна темичка но сега идва момента в които трябва да свържа и усилвател понеже някой умник ми го е взел.В момента ми свирят всички колони но с една каса звука ще е убииствен.Някои правил ли го е и откъде е хванал изход за усилвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена че усилвателя не е фабричния и всичко ще се пуска допълнително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В темата има схема ,гледаш пиновете, ако нямаш 20 пиновата букса си я набавяш, редиш в нея и окабеляваш до усилвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Справих се.Музиката стана убииствена благодарение на написаното в тази и други теми.Благодаря ви колеги златни сте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и едно решение от мен, което не включва отваряне на радиото:

 

Част 1: AUX, през CD changer стимулатор.

Част 2: AUX, през CD changer стимулатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 8.02.2015 г. at 0:51, icho_nomer_1 написа:

Благодарности на колегата maximoff за помощта с платката!

 

Касетофона е на А6 C5 99г. - Audi Chorus

 

BLAUPUNKT-WERKE GMBH Chorus m4
7 648 245 380
4B0 035 152 B

 

Така изглежда платката и местата за запояване на кабелчетата за входа.

post-14336-0-89681300-1423434823_thumb.j

 

Ето го и запоено

post-14336-0-35916900-1423434916_thumb.j

 

Входа го активирам като бутна чопчето на механиката, което по принцип се бута от касетата, за плеар ползвам телефон самсунг галакси. Звука е качествен, без смущения и няма нищо общо с фм трансмитера. Съветвам колегите, който се захванат с това и сами си правят кабела, да си вземат по-качествен стерео жак, защото най-евтините се самоунищожават при запояването и после се губят каналите има пукане и тн..

Здравейте, имам същия модел касетофон и запоих кабела на посочените точки. Механиката ми има проблем, който се изразява в това, че не иска да вади касетата. Дали може да ми покажете кое е чопчето, което активира режима tape?

Прилагам снимки на механиката, с номерация на ключовете:

20160314_213241_1.thumb.jpg.c4e65b57d4a820160314_213301_2.thumb.jpg.8f178533c09d20160314_213311.thumb.jpg.c9c14ba97dd0aa

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, открих как да стане номера. Необходимо е да се управлява ключе номер 2 от снимката по горе. При изключено положение работи на радио, при включено положение заглушава радиото и приема сигнал от tape.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

 Днес пробвах преди AUX  да вържа букса със секция за микрофон ,тоест кабелче от слушалки за телефон и с бутоните да управлявам телефона,мислех да ги прекача към тези на малката навигация,обаче вързано в касетофона не сработва,а на слушалки си работи,пуска спира музиката,приема и затваря обаждане.Някой някакви идеи как да се реализира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Някой от Варна да ми монтира  YATOUR в колата? Естествено плащам си, нямам време пък и да си призная с кабели и тоци съм малко скаран.:hilezh: Може на л.с.подробности. Забравих да кажа че касетофона е Concert1.

 

Редактирано от sun4o1982
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 5/29/2015 at 8:45, bsdnikolov написа:

Колега, родиото ти НЯМА фабричен AUX. Начините да свържеш телефона си с него са няколко, като най-удачния според мен е през входа за CD Changer. Из гаража ми се мота още CD Changer емулатора, който преди бях свързал към радиото си. Той "лъже" радиото, че си с фабричен чейнджър и по този начин го кара при натискате на бутона MODE да активира аудиовходовете CDL и CDR от зад. Емулаторът е с вход за кабел 2 чинча и посредством стандартен кабел, можеш към радиото да включиш телефон, MP3 плеър и т.н. За 20 кинта става твой. Работи перфектно. Причината да го махна бе, че си сложих USB/SD/AUX чейнджър.

Здравей колега, наличен ли ти е още AUX емулатора, ако случайно колегата се е отказал от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замина във Варна преди около година :unsure:.

 

Но можеш да си направиш едно такова:

 

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, bsdnikolov написа:

Замина във Варна преди около година :unsure:.

 

Но можеш да си направиш едно такова:

 

Благодаря колега, точен както винаги, Нещо пак взе да се е....ва оригиналната музика и реших да мисля нещо по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Деба тия мп3ки :D

 

Няма шанс да дам 150лв за yatour Или xcarlink, при положение, че за тия пари ще си взема Pioneer cd... 

с Audi Concert II съм....

 

Pioneera Ще изкарва ли името на песните на дисплeя на таблото ?

 

 

Между другото са глупости, което го пише по обявите, че Yatour-а не изкарва имената на песните на дисплея на радиото и на таблото, защото не се поддържало от тях.

Имената на песните на радиото и на таблото ми ги изкарва с най-обикновен трансмитер за 20лв., но звука е ужасен.... (имам предвид, че не пише track1, 2, 3, etc...)

Редактирано от plamenkooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...