Jump to content

mp3, i-pod, gsm...... към AUDI concert, gama,chorus...........


maximoff

Recommended Posts

Преди 2 часа, plamenkooo написа:

Деба тия мп3ки :D

 

Няма шанс да дам 150лв за yatour Или xcarlink, при положение, че за тия пари ще си взема Pioneer cd... 

с Audi Concert II съм....

 

Pioneera Ще изкарва ли името на песните на дисплeя на таблото ?

 

 

Между другото са глупости, което го пише по обявите, че Yatour-а не изкарва имената на песните на дисплея на радиото и на таблото, защото не се поддържало от тях.

Имената на песните на радиото и на таблото ми ги изкарва с най-обикновен трансмитер за 20лв., но звука е ужасен.... (имам предвид, че не пише track1, 2, 3, etc...)

Колега СД емулатора който колегата  @bsdnikolov е дал в препратките в по-горния пост ще ти върши чудесна работа за твоя Концерт2, аз понеже ъм с Концерт1 и има някакъв бъг и го чакам да внесе малко промени по софтуера. Изпълнението е елементарно и ще ти излезе не повече от 5лв. стига да имаш малко сръчност с поялника и да има кой да ти запише софтуера в ПИКчето. Това могат да ти го направят във всеки ГСМ сервиз. Така си имаш оригиналното радио и с едно кабелче монтирано на подходящо място може да си слушаш МП3ци от мобилния телефон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако е потенциометъра трябва да се радваш, но най вероятно е процесора. Мога да ти предложа вариант който временно решава проблема моя изкара три месеца. Не знам дали зависи от това колко често си играеш със звука, но за сега върши работа- нагряваш го с духалка без да го разместваш или да го разпояваш. Другия вариант е около 34 долара, едни поляци в ибей продават една платка която замества звуковия процесор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Concert II не ползва същия процесор като Concert (Generation I) и решението с байпас на звуковия процесор е неприложимо при него. 

Според мен обаче, проблемът му е в "потенциометъра". Не че такъв се намира под път и над път де.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да приключиме в работата с голямата поръчка, дето я взехме. За момента времето ми е заето със служебните ангажименти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Някои има ли проблем с Концерт 1 + вързана МП3-ка към него по време на зареждане? 

Всичко свири перфектно, но когато почна да зареждам МП3-ката в запалката се чува много досаден звук от колоните, като смущение, но доста силно? 

Когато е вързано само МП3-то без да се зарежда звука е без забележки. 

Пробвал съм и с други МП3-ки, но проблема е същия...

Има ли решение за това? Може би с някакъв филтър...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема най вероятно ти е в зарядното. Аз си купих такова китайско и като го включа в запалката почва да бражди все вдно е траф без изправител. Пробвай с оригинално зарядно за автомобил, аз още не съм намерил такова или като идея може да ползваш от навигация те трябва да са по истински.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 различни, но и двете са китайчета... Друго не съм виждал да се продава.

Има ли друг вариант, да не е през запалката? Даже така ще е по добре, ако се намери такова зарядно, да се върже някъде в жабката за 12V и там да си стои, заедно с МП3-ката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мястото на зарядното не е от значение или мп3-ката, смущенията се предават по кабела. Като идея мога да ти кажа да пробваш с външна батерия. Не съм разглабял такива да и видя устройството но ако е директно батерия в батерия не трябва да го има този шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смущенията идват от импулсния преобразовател от 12B на 5B. Просто лошо електронно инженерство.

 

Могат да се убият ако се навържат няколко кондензатора с различни стойности. Ако измериш честотата на бръмченето мога да ти кажа точно колко кондензатора ти трябват и с какви стойности. Ако не можеш да я измериш, можеш да сложиш 5 кондезатора - 100uF, 10uF, 1uF, 100nF и 10nF. Това мисля че ще убере всичко.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте.

Касетофона ми е Блаупункт Касабланка рцм85.Попаднах на един преход за AUX( http://www.avitel-bg.com/acv-311490-05--3_5mm-jack-miniiso .Някой ползвал ли е подобен или въобще дали ще стане за моя плеър?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам питане. Имам Audi Chorus този:

chorus.jpg

Искам да му подкарам USB, тъй като 100лв за дигитален чейнджър или смяна на касетофона с някое CD не са опция за мен. В момента слушам през трансмитер и е ужас. Видях, че изкарвате AUX някак си, но също не ме устройва, защото съм бил на това дередже и е супер дразнещо, всеки път като запалиш колата да си вадиш телефона и да пускаш музика. Докато ако му се подкара флашка, ще започва да си пее само. Та, намерих този преходник от AUX към USB (женско) и искам да попитам, от касетофона, може ли да се изкара женски AUX да си взема една такава джаджа и да си свиркам? (направи ми впечатление, че дори от СД-то смяна песните, което е страхотно)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкарваш AUX и после може да си пускаш какъвто и да е плеър.  

Касетофона ти става просто усилвател.  

Прави разлика между плеър и флашка!  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 minutes ago, maximoff said:

Изкарваш AUX и после може да си пускаш какъвто и да е плеър.  

Касетофона ти става просто усилвател.  

Прави разлика между плеър и флашка!  

 

Права разлика, но предполагам си гледам клипчето от предния ми пост, където ситуацията е същата, а пък си свири?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принцип работы в конце видео!

Превод:

"Принцип на работа - в края на видеото." Пускаш на 4:00 и там има още един текст на руски, него си го преведи сам. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...


Здравейте,

Изчетох цялата тема, след снимковия материал в нея вече и аз си имам ауксче :dance::dance: Реших обаче да го направя по красиво и естетически издържано, ще видите на снимката. Женски жак директно на панела на концерта и изглежда прекрасно, но ми  аправи впечатление, че не винаги тръгва от раз, а трябва да извадя жакчето от панела, пак да го пъхна....и когато спра музиката се чува едно шумене...не знам дали е нормално..някой по запознат да ми разясни, ако може :nixweiss::nixweiss::nixweiss: предполагам не е нормално да се чува шумене, ама знам ли... ето и една снимка. 

20170203_185046.jpg

 

П.п: Женското е с 4 крачета, мерейки с мултицет разбрах кое е маса, ляв и десен канал, 4тото вероятно е за микрофон, не съм сигурен..

Редактирано от TheMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, TheMaster написа:

Реших обаче да го направя по красиво и естетически издържано

 

На това естетически издържано ли му викаш - кабел през средата на таблото и дупка в касетофона?

Аз съм го изкарал зад касетофона до ръчната, не се забелязва нищо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Krisko_A6 написа:

 

На това естетически издържано ли му викаш - кабел през средата на таблото и дупка в касетофона?

Аз съм го изкарал зад касетофона до ръчната, не се забелязва нищо. 

В пъти по - добре е от колкото да излиза жака през отвора за касетката ... "дупка в касетофона"..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адмирации за усърдието, имаше в нета едни поляци са го изкарали малко по нагоре и си изглежда като фабрично. Браво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабрично си мислим че няма на самия панел, а е или в жабката или между седалките/в подлакътник.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Само да споделя, че слагането на каквито и да е плейъри в хубите ни коли (както се твърдеше, че е скъпо и т.н.) е напълно възможно с един преходник за 25 лева. Поръчах си такъв и пайнерчето от старата кола си просвири доста доволно в комбинация с BOSE-то. Бас касата и усилвателя работят, предни и задни работят, ляво - дясно също работи. Единственото нещо, което не работи е чейнджъра, но при наличие на плейър с USB, едва ли ще седна да ползвам аудио дискове. Качеството на звука е повече от прекрасно, даже смея да твърдя, че е по - добро от това, което вади оригиналния кастофон или сд плейър audi concert. :) 

 

Ето ги и преходните букси, който на мен ми вършат прекрасна работа към евробукса.

av-b-audi3a.jpg

Редактирано от TheMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...