Jump to content

mp3, i-pod, gsm...... към AUDI concert, gama,chorus...........


maximoff

Recommended Posts

Ако държиш да разбереш на схемата къде точно е това,,,, веднага ти казвам .......

Блока се намира на точка 9 ALIGNMENT POINTS на страница 11 от service manual дето имаш , а схемата е в долен десен ъгъл на стр.27 точка 14 SCHEMATIC DIAGRAM -2 ....14.1. Main Block ....се намират потенциометрите vr301 и vr 201 там са ляв и десен канал а ''-'' e някъде където ти е удобно на теб.

Ето ти и адрес от където да си изтеглиш схема ако случайно нямаш тук

УСПЕХХХХХ и мe дръж в течение да видим дали ставам за онлайн даскал :lol::):lol::lol:

аааа забравих

ако тръгне да пуши нещо -- заравяй го в градинта и бЕгай на далеч---- :lol::lol:

майтап няма страшно :):lol::lol::stupid:

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей, колега! Моето радио е GAMMA 3 на Блаупункт от 1990г. Виждам, че е по-различно от тези на снимките, качени от другите колеги. Ако можеш да кажеш къде да свържа входа на сигнала ще съм ти много благодарен.[attach

ment=47173:SP_A0661.jpg]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

тая gamma трябва да ми я пратиш

за да стане

там нещата седят по друг начин

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая gamma трябва да ми я пратиш

за да стане

там нещата седят по друг начин

Привет! Как мога да ти го доставя? На радиото има етикет с 4 цифри, но не знам дали това е кода и не знам дали ще тръгне отново. Чел съм, че като си е оригинално /от тази кола/ би трябвало да тръгне, но......?! Благодаря за вниманието !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

много ми допада иедята ти като цяло.

Единственно разните висящи кабели нещо ми идват в повече и мислейки в тази посока ми хрумна нещо.

Първо да поясня как са нещата при мен:

- Делта касетофон

- Nokia 5800 XM

Сега за идеята - ако вместо едни обикновени слушалки, взема че жертвам едни Bluethoot слушалки (например тези), които да разкова, и съответно вържа кабелите от говорителите там където си показал на платката си мисля че би трябвало да се получи желания ефект, прав ли съм? На практика би трябвало да работи и в режим hands-free, който гледам че поддържат - A2DP, AVRCP, headset & hands-free.

Даже си мисля да отида още по-далеч, като ползвам бутоните на касетофона за превърнане на касетата, и вместо това ги накарам да местят песните (ако има такива бутони на слушалките, което си мисля че е така) - тук не съм много наясно дали ще стане, не знам до колко е лесно да се вържат кабелите към бутоните, но предполагам че има начин.

При това положение остава да се реши единствено въпроса със зареждането на въпросните слушалки (или това което остане от тях :P).

По принцип с едно захранване вързано към 12V на запалката предполагам ще се реши, но ме притеснява, че когато колата не работи, ще изтощава акумулатора.. или не?

Какво мислиш от позицията на човек с повече опит?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще стане ама ще падне малко занимаване

като чета виждам че си на ясно с много неща

от мен само кураж ти трябва

ееее ето го

ще СТАНЕ ДЕЙСТВАЙ

само за бутоните за превъртането трябва да ги откачиш от управлението на касетофона

успех и не забравяй да пуснеш фото

Привет! Как мога да ти го доставя? На радиото има етикет с 4 цифри, но не знам дали това е кода и не знам дали ще тръгне отново. Чел съм, че като си е оригинално /от тази кола/ би трябвало да тръгне, но......?! Благодаря за вниманието !

0888883086 за връзка

ще се разберем

Редактирано от Васко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да попитам възможно ли е да се изкара AUX вход по-същия начин описан в темата и за:

AUDI Chorus (Grundig):

20080227092023_img.jpg

Аз си слушам с касетка адаптор музика, но малко скърца от време на време и не дава добър контакт понякога. Та много искам да изкарам и аз кабел.

Бяхме отваряли радиото с бащата (разбира от интегрални схеми и т.н.), но така и не успя да извади хубав вход - там където намерихме крачетата на главата, когато се подадеше сигнал той беше твърде "пресилен" и дереше яко, та така и си останах с касетката.

Ако има някакъв начин, ще съм ви много благодарен да споделите :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може може

но не става от крачетата на главата естествено

обяснил съм някъде из страниците защо

Редактирано от Васко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да споделя информация за Audi Chorus.

Открих сервизно описание, от което се вижда къде влиза сигнала от TAPE.

Забелязъх и друго нещо.

На модела Concert си има стандартен вход за CD, който минава през резистор от 10k и филтър.

chorusauxin.png

Мисля, че е добра идея като се прави AUX-IN да се минава през такъв един филтър.

Събота и неделя смятъм да поработя по въпроса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което си видял колега според мен е най-правилния подход, но има няколко проблема:

- платките на Chorus и Concert са еднакви, но са наситени според версията - това не е толкова страшно;

- на лицето на Chorus няма бутон MODE и възниква проблем с начина на комутиране;

- комутатора, който е показан на схемата се управлява интелигентно по т.н I2C шина и може да се управлява само от процесора на радиото или нещо подобно

В този смисъл решението е конкретно за всеки от моделите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

платките не са еднакви, има Chorus и Chorus, батета, има и Concert и Concert

та всичките са на модели

а метода който съм ползвал минава през 2 филтъра. На канал по един. Ако сте пробвали ще чуете ,кристална музика без изкривявани.

И моя метод на връзване става само при моделите имащи DOLBI, защото....................

абе става и при другите ама трябва да карам колегите да ми ги изпращат по куриер иииии...............

а така през долбито им го показвам на снимки

по лесно е да покажеш на някого, 2 потенциометъра, и да му кажеш, свържи тук и тук

иначе метода е прост за тези дето разбират ползва се входа на предусилвателя (всеки касетофон и др. музикална джаджа има такова нещо), а той става активен ако има касета или диск.

по лесно е да излъжеш че има касета , номера съм го описъл по назад из постовете

а за диск ,повечето СВИРКИ не могат да управляват дискове, като ГАММИТЕ , но и те имат долби и ......... номера става и при тях.

само с прочитане на темата без да се ходи и кисне по сервизите

Да споделя информация за Audi Chorus.

Открих сервизно описание, от което се вижда къде влиза сигнала от TAPE.

Забелязъх и друго нещо.

На модела Concert си има стандартен вход за CD, който минава през резистор от 10k и филтър.

chorusauxin.png

Мисля, че е добра идея като се прави AUX-IN да се минава през такъв един филтър.

Събота и неделя смятъм да поработя по въпроса...

трябва да излъжеш касетофона ,че има ЦД и тогава ще ти стане активен този вход

А звука ще е абсолютно същия който ще изкараш през долбито

защото и касетата и ЦДто ползват един усилвател

но ще ти бъде трудно да го лъгнеш че има цд

Успех все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана работата с музиката.

Използвах входовете TAPE-L / TAPE-R през прост филтър и делител за леко сваляне на нивотото.

За да се задействат входовете ползвам касета без ролки и лента.

За в бъдеще си мисля дори да изключа двигателя... да не върти на празно.

А иначе идеята да се управлява комутатора е най-добра, ама за целта трябва да се да препрограмираме някой от бтоните на предния панел. Бутона [TP] да речем. Ама като не ми е по възможностите... действаме грубо с поялника и висящите жици.

Както и да е. И така става - звукът е много добър.

Благодарско на колегите за споделения опит.

Отдавна се бях заканил да го направя това, ама не ми стигаше кураж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Стана работата с музиката.

Използвах входовете TAPE-L / TAPE-R през прост филтър и делител за леко сваляне на нивотото.

За да се задействат входовете ползвам касета без ролки и лента.

За в бъдеще си мисля дори да изключа двигателя... да не върти на празно.

А иначе идеята да се управлява комутатора е най-добра, ама за целта трябва да се да препрограмираме някой от бтоните на предния панел. Бутона [TP] да речем. Ама като не ми е по възможностите... действаме грубо с поялника и висящите жици.

Както и да е. И така става - звукът е много добър.

Благодарско на колегите за споделения опит.

Отдавна се бях заканил да го направя това, ама не ми стигаше кураж.

радвам се за още един доволен колега!!!!!

забележка:

не излючвай мотора иначе няма да сработи процесора и ще изхвърли касетата и ще изключи режим ТАРЕ а той ти трябва

единственият недостатък на този метод е че трябва да имате РАБОТЕЩА МЕХАНИКА за да бъде излъган процесора

А относно звука е кристално чист и дали ще бъде използван входа през ТАРЕ или СД то усилвателя е един и същ така че и звука ще е един и същ :icon_eek:

:mrgreen::D

но по лесно се лъже че има касета от колкото диск ;):hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Малко помощ ако може

Касетофона е кларион с ченджър ето ощемалко снимки искам да свържа телефона към касетофона

Редактирано от iliq73
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще има ''бръмчене'' и няма звука да е ''чист''

ако успееш да премахнеш ''бръмченето'' с филтри и разни ще постигнеш ефекта на адапторната касета

метода се равнява с този на адапторната касета , а тя е само 5/6лв. няма нужда да запояваш просто си купи адапторна касета

съжалявам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подсети ме :D:D:D

за какво става дума

Извинявай грешката е моя,защото преди ти пишех на лични а там можеше да се сетиш по заглавието.

Става въпрос за Audi Symphony ll.

А въпроса къде да се подаде сигнала към касетката,за да се включи външен източник?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще разгледа схеми из нета

че тези снимки като ги зумирам и се смазват

а на мен ми трябват схеми :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги,когато реших и аз да изведа AUX вход и базирайки се на снимковия материал по-горе в темата,установих,че платката на моя концерт се различава от тази на колегата Maximoff.Та питането ми е дали по снимката на платката някой може да ми каже къде точно да споя жичките от кабела?Става въпрос за Audi Concert MODEL No.4B0 035 186B.

Благодаря предварително!

post-42632-1260358952.jpg post-42632-1260358963.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,когато реших и аз да изведа AUX вход и базирайки се на снимковия материал по-горе в темата,установих,че платката на моя концерт се различава от тази на колегата Maximoff.Та питането ми е дали по снимката на платката някой може да ми каже къде точно да споя жичките от кабела?Става въпрос за Audi Concert MODEL No.4B0 035 186B.

Благодаря предварително!

post-42632-1260358952.jpg post-42632-1260358963.jpg

това трябва да ми го пратиш за да стане

скоро правих същия на колегата ГЕЦАТА

0888883086

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а със стрелки върху снимките не можеш ли да ми покажеш,колега?Понеже не знам как да ти го пратя,аз съм в Петрич а бих искал тия дни да го направя това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а със стрелки върху снимките не можеш ли да ми покажеш,колега?Понеже не знам как да ти го пратя,аз съм в Петрич а бих искал тия дни да го направя това

не става със стрелки

ползва се филтър и касетофона е трябва да е при мен

адреса го има някъде в темата

гр.Доспат

Юлиан Максимов

0888883086

до офис на еконт

както решиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не става със стрелки

ползва се филтър и касетофона е трябва да е при мен

адреса го има някъде в темата

гр.Доспат

Юлиан Максимов

0888883086

до офис на еконт

както решиш

А схема имаш ли на това чудо,колега Maximoff?Ако имашще ти бъда много благодарен ако ми я пратиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега MAXIMOFF много се извинявам че и аз те занимавам ама моята Гама ми се вижда по различна от тази която си правил,та ето снимки и на моя,ще съм ти благодарен ако можеш да ми помогнеш.от две години се мъча да го отключа и да му метна нещо подобно че са ми лепнали чейнджара!

много благодаря!!!

P.S. снимките немога да ги кача тук.........каде мога да ти пратя?

Редактирано от todor parakozov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...