Jump to content

Осветлението на таблото угасна


akulata

Recommended Posts

колеги,нещо много странно се случи днес

паля колата,пускам фаровете,включвам на скорост,тръгвам и изведнъж от нищото,без каквито и да е признаци,угасна осветлението на таблото и врътките на парното/светлините на бутоните над врътките на парното не угаснаха/.

угасих колата,прегледах всички бушони,но нямаше нито един изгорял

някой има ли си идея за кво става въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги,нещо много странно се случи днес

паля колата,пускам фаровете,включвам на скорост,тръгвам и изведнъж от нищото,без каквито и да е признаци,угасна осветлението на таблото и врътките на парното/светлините на бутоните над врътките на парното не угаснаха/.

угасих колата,прегледах всички бушони,но нямаше нито един изгорял

някой има ли си идея за кво става въпрос

и аз имам същия проблем на купето, ако някой знае да казва къде е проблема!а ако аз го разреша ще кажа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам същия проблем на купето, ако някой знае да казва къде е проблема!а ако аз го разреша ще кажа!

Провери:

- клеморед (тогава изчезват и фаровете и остават само габарити)

- лостчета на фаровете (изгасват и врътките на фаровете обаче)

- кабел на багажника- тогава нямаш и подсветка на жабка, заден номер, 'мъглата' в ляво на капака и светлини за задна

- здрав, но нагорял бушон, има доста ментета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери:

- клеморед (тогава изчезват и фаровете и остават само габарити)

- лостчета на фаровете (изгасват и врътките на фаровете обаче)

- кабел на багажника- тогава нямаш и подсветка на жабка, заден номер, 'мъглата' в ляво на капака и светлини за задна

- здрав, но нагорял бушон, има доста ментета...

благодаря, още утре ще огледам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фарове,габарити имам,светлина на задния номер,светлина за задна

кой бушон е за осветление на таблото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи днес разкачих буксата,която е в левия ъгъл на багажника/тази която отива за капака на багажника/ и пробвах дали ше има осветление-нъцки няма никой

ся освен тея ламБи,ми угасна и светлината на задния номер

давайте идеи кво може да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз имах подобен проблем на купето, проблема доиде че жиците водещи към осветлението на жабката се запалиха и дадоха на късо, и докато не ги премахнах до здрава част и изолирах след това не ми светеше таблото и осветлението на задния номер и лапмата в коша. След това сложих нов бушон и всичко се оправи!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оказа се не изгорял,а НАГОРЯЛ бушон и го смених-сичко си тръгна,но какво забелязах-нямам светлините като включа задна....

смених бушона-файда никаква

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tова със светлината на задната го минах и аз:първо проверих кабелчетата към задния капак,запоих прекъснатите и после пак нямаше задна светлина.Тогава с контактен спрей напръсках буксата която се намира отляво на скоростната кутия/под сервото на спирачките/.Там се беше окислило и сега е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имам същия проблем с изгасването на светлините на таблото .Това стана онзи ден докато си свалях касетофона и понеже излиза бая трудно му дадох повечко сила , и си мисля дали не сум прекъснал някой кабел Понеже проверих бушоните и не беше от тях се наложи малко да си разглобя таблото , щото ме дразни яко като не свети . Свалих панела по средата на таблото и пак нищо.

Всички жици са си наред , поне така ми изглеждат , нямам мултицет да ги измеря нищо не мога разбера пък и не съм разбирач.

Така че ако някои може да даде съвет от какво е , ще съм благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както писах,много често се се срещат случаи на нагорели бушони,а не изгорели

виж кой бушон е за осветлението и го смени с нов,ако не ше му мислим пак кво може да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бушон номер 14 е който отговаря за осветлението на таблото, осветлението на врътките на парното, на жабката и на задния номер. Бушона е от 5 ампера.

Иначе лично на мен отскоро не ми свети само светлината на задния номер и не мога да си обясня защо, определено не е от бушон 14, но ще продължавам да оглеждам утре ...

А иначе ако ви изгасне само таблото проверете да не е от врътката за регулиране на светлината, че един познат си блъска главата в стената 2 дена докато не разбра, че просто неволно по някакъв начин е намалил светлината на таблото.

Редактирано от sloter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ти е здрав бушона и не свети таблото имаш прегоряла патечка на таблото от потенциометара за намляване/увеличаване до буксата , вижда се ясно правиш едно мощче и си готов :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
Всичко е наред вече, оказа се прегоряла пътечка на таблото . Някъде под километража се намираше.

С цел да не пускам нова тема,ще използвам тази.При мен късите се пуска от едно отделно копче(поради повреда на клуча точно на късите,поради това че нямаше релета та смених релетата и не можах да намеря 2ра ръка здрав клуч та така си решех проблема с отделно копче за късите)Хубаво обаче деня се правеше всичко бачка само че като пусна от копчето само късите и вътре таблото изобщо не свети а като дам от клуча на дълги и светва.Явно нещо е забравено да се свърже с късите за да светва таблото.Някой знае ли коя жица отговаря за светенето на таблото да го свържа към късите и така да свети таблото и на къси.Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оказа се не изгорял,а НАГОРЯЛ бушон и го смених-сичко си тръгна,но какво забелязах-нямам светлините като включа задна....

смених бушона-файда никаква

иво има датчик на скоросната кутия сваля се акомолатора и с камак 13 и дълго рамо развива се скобата дето го държи .изваждаш датчика има едно заб4е натискаш го и ако светят светлините значи е от кутията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
ако ти е здрав бушона и не свети таблото имаш прегоряла патечка на таблото от потенциометара за намляване/увеличаване до буксата , вижда се ясно правиш едно мощче и си готов :steinigung:

Здравей,

Къде се намират точно тези пътечки? Какво се сваля? За '89 ауди купе става дума. Слагани са му някакви подсветки на километражите и незнам дали потенциометъра не е преместен.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Къде се намират точно тези пътечки? Какво се сваля? За '89 ауди купе става дума. Слагани са му някакви подсветки на километражите и незнам дали потенциометъра не е преместен.

Поздрави

сваляш таблото и гледаш от задната му страна

там ше видиш всички пътечки и спойки

какъв е точно проГлема при теб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжелявам че ползвам и аз темата но и аз днес останах без табло разликата е че при мен всичко свети но не ми работят км обортомера,температурата и за бензина и като дам на контакт също нищо не светва.Единствено имам мигачи и за далгите ламицхката.Дали таблото е изгоряло :steinigung: или ще е нещо друго :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжелявам че ползвам и аз темата но и аз днес останах без табло разликата е че при мен всичко свети но не ми работят км обортомера,температурата и за бензина и като дам на контакт също нищо не светва.Единствено имам мигачи и за далгите ламицхката.Дали таблото е изгоряло :flehan: или ще е нещо друго :)

Провери някоя от буксите да не се е откачила. Две са: синя и жълта. По-принцип е трудно някоя да се откачи от самосебе си, но е най-лекия вариант. Друга възможност е да е изгоряла някоя пътечка някъде по платката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сваляш таблото и гледаш от задната му страна

там ше видиш всички пътечки и спойки

какъв е точно проГлема при теб?

При мен проблема е че угаснаха всичките уреди и врътките за парното. Бушони 12 и 14 ги смених почистих и контактите вътре. Някъде има ли схема как се сваля таблото?

Може ли от този потенциометър да угаснат и 3те уреда долу и врътките? Все пак стига някакъв сигнал до таблото като запаля фарове/габарити защото часовника става по блед.

Редактирано от the_unique
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...