Jump to content

Въпроси за А6 (4F)


verter

Recommended Posts

Иди в някой севриз в който имат машина на Хела или някоя читава марка, за 5 мин става реглажа и не могат да го объркат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Успях да си флашна таблото, повече информативни текстове изкарва, всичко останало е по старому. Бууста не е активен, явно иска да е бензинова кола с турбо/компресор.



Някой да знае някви екстри допълнителни да се изкарат на MMI 3G? Charisma какво е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каризмата е паметта на седалките :) Буустъра съм го виждал ако не се лъжа на 3.0 tdi фейслифт иначе освен теста на стрелките в началото не се сещам за друго интересно по таблото..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го виждал на 3.2 tfsi да работи.. Човека дето караше колата нямаше идея какво е това изобщо..

Стефане тия дни трябва да сменям мясло и разни други неща и ще ми трябваш малко софтуерно ;) след като мина през Ники

Пък да видим.. После дали ще се излъже някой да я купи тази кола ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае някви екстри допълнителни да се изкарат на MMI 3G? Charisma какво е това?

 

Това е името на Audi за Drive select, с което можеш да избираш различни настройки за driving experience, като например скоростна кутия, амортисьори, поведение на волана и.т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е ли да спира колата автоматично за да не се удари челно или като излизаш назад и минава кола? Другото за което се сещам е ако те ударят отзад и се активира airbag, колата сама да спре за да не се удариш отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

А какво е brake assist?

 

 

Тази система следи за скоростта и силата на натискане на спирачния педал, за да установи дали шофьора цели аварийно спиране. Ако натиснете рязко и силно педала на спирачката, то тази система се задейства моментално и усилва спирачното налягане до максимум.

BA (също наричана BAS) е система, която компенсира липсата на спирачно налягане по време на аварийно спиране като го усилва. Тоест дори и да нямате сила да натиснете достатъчно здраво спирачния педал, колата ще го направи вместо вас, ако датчиците покажат, че вие сте натиснали рязко педала и целите аварийно спиране. По този начин дори и неопитни водачи могат да съкратят спирачната дистанция в аварийни ситуации до стойности съизмерими с най-опитните шофьори.

При рязко натискане на педала на спирачката, Brake Assist увеличава спирачната сила, за да спомогне за по-бързото спиране на автомобила. Системата може да генерира голяма спирачна сила дори и при по-слабо натискане на спирачката....

Редактирано от nikif1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 4.Случи ми се при не сериозно намаляне колата да приплъзне леко, пусна си сама аварийните за кратко и се усети много мощно спирачно усилие, толкова че и прав да подскачам на педала не може да го повтори. Предполагам е нещо като при С класите, дето им мигат бързо стоповете отзад и им светят дисковете после, ама как се ''пуска'' тоя авариен режим на спиране, да знам при аварийни ситуации?

 

 

 

 

Аз ще ти птговоря само на 4ти въпрос, тъй като само там отговора е еднозначен.

АБС модула сам преценява кога да вкара колата в такъв режим. Хубаво е че твоят модул го поддържа много хубава екстра е това. Забелязал съм че при мен влиза в такъв режим след рязко натискане на спирачката, когато автомобила има нужда от време за да спре напълно.

 

Ако става въпрос за същото нещо.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го и моята е 2006-та и го прави, само не успях да кодиран лед-зовете да мигат заедно с мигачите като при Б8 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми даде парт номер на пръскачките на фаровете и на каквото трябва за да ги ретрофитна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнг тъпа екстра, аз съм ги спрял.. Нищо не мият точно тези.. Само ще си изливаш течността и цялата кола ще става в нея..

Редактирано от itolev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите карти за 2015: http://a6retrofit.com/mmi-2g-navigation-dvd-europa-2015/?lang=BG

 

Качени, изпробвани с цялата магистрала :) 

 

IMG_1380.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, а решетките от страни? Само пластмасите, на тях номерчета можеш ли да чекнеш, че онлайн етката която ползвах нещо умря, а истинската не мога да я кача заради някви драйвер проблеми на емулатора :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го и моята е 2006-та и го прави, само не успях да кодиран лед-зовете да мигат заедно с мигачите като при Б8 :)

Не знам дали при аварийно спиране мигат мигачите, но със сигурност знам, че мига третият стоп. Колата ми е '05, внесена от Щатите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...