Jump to content

Промивно масло "Приста Ойл"


Recommended Posts

Flushing.jpg

http://www.prista-oil.com/technical/produc...pid=74&l=bg

Някой ползвал ли е това масло за промивка на двигателя, при следващата смяна съм решил да го пробвам профилактично.

Четох насам-натам добри отзиви като цяло, но все пак да си питам :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Като купих колата при първата смяна го пробвах , за отзиви :unsure: поизтекоха още мизерийки и с него :hilezh:

Мнения много има по въпроса за употреба на подобен вид масла и май като цяло решението си е лично твое ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пробвал точно такова масло за промиване на двигателя.Доколкото си спомням тубата стига за 2 промивки.Точно толкова съм правил при първите две смени на масло,като докарах колата в България.Моето мнение е ,че маслото за промиване си върши много добре работата и е много по-добра алтернатива от варианта да си набухаш в старото масло някакви добавки на "известни" фирми и да чакаш те да ти почистят двигателя. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е към 14лв за 4л и се купува от представител на Приста, тъй като в бензиностанциите не го зареждали масово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Flushing.jpg

http://www.prista-oil.com/technical/produc...pid=74&l=bg

Някой ползвал ли е това масло за промивка на двигателя, при следващата смяна съм решил да го пробвам профилактично.

Четох насам-натам добри отзиви като цяло, но все пак да си питам :hilezh:

Да кажа моето мнение:

Предишната ми кола беше една Б3-ка, след това масълце колко гнус изтече не ти е работа, а след това си правеше температурата определено по-добре... На сегашната А4-ка си сменям вече 3 пъти маслото с промивка с това и ефекта същия... На колата на жената от първата смяна на масло правим промивки и си е ОК, на тъщата също... Абе масълцето е много добре. Намирането му обаче е трудно... За последно го намерих на една бензиностанция на Стара Загора, а в София.... още не съм го търсил, че имам месец до смяната на маслото. Един горещ глас "ЗА"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е към 14лв за 4л и се купува от представител на Приста, тъй като в бензиностанциите не го зареждали масово.

Къде е толково пари - щото в официалния преставител за пловдив искат 19 лв за 4 л. - а по бензиностанциите на петрол е 21,60лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятах да го пробвам за на баща ми колата - но като ми обявиха цена от 5лв и нещо/л. се отказах.

Все пак си купувам френско масло Игол 10в40 за 4лв/л., което със сигурност не е менте - та по добре от него да си взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това масло на Приста е излишен разход. По-добре добави парите от него и вземи по-хубаво масло за мотора :bia:

Сега ако е много мръсен - ясно.. ама ако не е - няма смисъл

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това масло на Приста е излишен разход. По-добре добави парите от него и вземи по-хубаво масло за мотора :all_coholic:

Сега ако е много мръсен - ясно.. ама ако не е - няма смисъл

Аз съм с 5/40 оригинален валволин (кара ми го един приятел от Германия) ама пак си ползвам промивката... Нали знаеш, че 10 лева дадени за превенция на проблем спестяват 100 лева дадени поправка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз мисля да я пробвам тази промивка за мотоциклета. По принцип досега съм го карал само с "хубави" масла Мотул, Валволин, Мобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 5/40 оригинален валволин (кара ми го един приятел от Германия) ама пак си ползвам промивката... Нали знаеш, че 10 лева дадени за превенция на проблем спестяват 100 лева дадени поправка!

Tи къде си го виждал в СЗ? Може да взема профилактично да пробвам и аз :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tи къде си го виждал в СЗ? Може да взема профилактично да пробвам и аз :steinigung:

http://www.prista-oil.com/technical/markets.php?l=bg&m=2

http://www.chambersz.com/index.php/content/view/5224/241/

Навсякъде по обектите на Петрол го има.

21-23лв е

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върши работа , но съм чувал е противопоказно за турбо двигатели или по-скоро за турбото.

спича от температурата или затяга по осите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да прецаква втулките

Чудя се дали не е по-добре промивка с добавка на CASTROL примерно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да прецаква втулките

Чудя се дали не е по-добре промивка с добавка на CASTROL примерно?

аз пък си мисля за някакво по - обикновено моторно масло,

което да поработи малко, та дори и един ден... и после - в канала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък си мисля за някакво по - обикновено моторно масло,

което да поработи малко, та дори и един ден... и после - в канала

Ами маслата на SHELL почистват добре... ако вземеш за TURBO- DIESEL би трябвало да изчисти

Ама покарай 1000 км. примерно с него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва 21.19 лв от бензиностанция на ПЕТРОЛ ( купих го вчера), двигателят го промих за около 4 минути, а това, което излезе от него, беше отврат.

Според мен си заслужава инвестицията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как точно трябва да се работи с такова масло?Наливаш на загрял двигател след като си източил старото, въртиш ключа да поработи примерно 5-10 минути като филтъра не си го сменил все още ти е от старото масло което си отточил и после и това през пробката и заедно с филтъра ги хвърляш и наливаш новото с новия филтър?Така ли е или как правите Вие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как точно трябва да се работи с такова масло?Наливаш на загрял двигател след като си източил старото, въртиш ключа да поработи примерно 5-10 минути като филтъра не си го сменил все още ти е от старото масло което си отточил и после и това през пробката и заедно с филтъра ги хвърляш и наливаш новото с новия филтър?Така ли е или как правите Вие?

Точно така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как точно трябва да се работи с такова масло?Наливаш на загрял двигател след като си източил старото, въртиш ключа да поработи примерно 5-10 минути като филтъра не си го сменил все още ти е от старото масло което си отточил и после и това през пробката и заедно с филтъра ги хвърляш и наливаш новото с новия филтър?Така ли е или как правите Вие?

По инструкция - на топъл двигател източваш старото масло и наливаш Пристата. Аз поисках и филтъра да се източи. Пали се колата и работи между 3 и 5 минути, така поне пише на тубата. При мен - компромисното 4 минути.

И се източва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така се работи с промивното масло.Филтърът не е нужно да се сваля.Налива се 2 литра от маслото в двигателя,което е достатъчно,защото има останало масло във филтъра и по двигателя и се оставя да поработи около 4 минути.Тубичката стига за 2 промивки.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...