Jump to content

Проблем - Охладителна система Audi Coupe


Jorkata DZ

Recommended Posts

Колеги, карам Audi Coupe, 1.8 DZ-двигател и имам следния проблем: охладителната система тече от всяко възможно гумено съединение. Сменил съм почти всички маркучи и капачката на разширителния съд. Охладителната система "надува" и всеки ден изпускам налягането. Въпроса ми е дали е "издухала" гарнитурата на главата или проблемът е друг? Ако някой може да помогне или да даде съвет да пише. Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако от аспуха излиза бял пушек си за смяна на гарнитура.

Иначе виж да няма запушване някъде - радиаторчето за парно ,термостат, и малкия маркуч на големият радиатор.

Вместо радиаторчето за парно сложи един маркуч на негово място и виж да ли има подобрение.

Може да измериш и компресията на мотора така ще разбереш ако изпуска от някъде някои цилиндър.

Има сервизи които мерят дали има наличие CO или CO2 в казанчето за вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, колега. Не излиза бял пушек от ауспуха, термостата е нов, не съм й слагал добавка и предполагам, че не е запушено радиаторчето на парното. Ще отскоча до някой сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то ако парното духа горещо едва ли му е запушено радиаторчето. Защо не пробваш да смениш капачката на разширителния съд. Не е скъпа(5-6 лв.), а тя отговаря за регулирането на налягането в охладителната система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, бях в сервиз. Компресията на двигателя е нормална. Няма и запушване на маркучите, термостата и цялата охладителна система!!! Ако й сипя добавка ще има ли подобрение или ще продължавам да изпускам налягането на охладителната система??? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, бях в сервиз. Компресията на двигателя е нормална. Няма и запушване на маркучите, термостата и цялата охладителна система!!! Ако й сипя добавка ще има ли подобрение или ще продължавам да изпускам налягането на охладителната система??? :flipoff:

Въздушна възглавница,причината може да е гарнитурата на главата или пък да поема от някво съединение въздух.Дано но ми се струва сериозно тва Не я карай така може да стане по лошо.Загрява ли мн колата.Течност губили ти.Маслото как е нивото.И помпата сменял ли си или поне сигорен ли си че работи.Тука само гадаеме най-добре си я откарай на хубав сервиз и да ти оправят проблема :hilezh: Щ.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въздушна възглавница,причината може да е гарнитурата на главата или пък да поема от някво съединение въздух.Дано но ми се струва сериозно тва Не я карай така може да стане по лошо.Загрява ли мн колата.Течност губили ти.Маслото как е нивото.И помпата сменял ли си или поне сигорен ли си че работи.Тука само гадаеме най-добре си я откарай на хубав сервиз и да ти оправят проблема :hilezh: Щ.Успех

Не загрява - работи съвсем нормално. Губи към литър на седмица. Нивото на маслото е нормално. Помпата не съм я проверявал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, видях че си сменил капачката на разширителния съд, но да ти кажа при мен първата нова капачка не помогна. Купих я от "Симеон" и никаква работа не вършеше.

Отиди до Юнитрейд и си вземи оригинална - двайсет и няколко лв. беше. Допреди да я сменя не беха тройници, маркучи и един път и изтекоха водите напълно дори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, видях че си сменил капачката на разширителния съд, но да ти кажа при мен първата нова капачка не помогна. Купих я от "Симеон" и никаква работа не вършеше.

Отиди до Юнитрейд и си вземи оригинална - двайсет и няколко лв. беше. Допреди да я сменя не беха тройници, маркучи и един път и изтекоха водите напълно дори.

Мерси, колега. Ще отскоча до Юнитрейд. Слагах й и капачка от 1.8 карбуратор (тя нали е за по малко налягане), но продължаваше да тече. Тази, с която е в момента е от Фрида на Борис - оригинална за 1.8 DZ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...