Jump to content

Какво се случва при бартер?


Recommended Posts

Привет колеги!Най накрая в понеделник ако е рекъл Горния,ще се сдобия с любимото ми А3:)Правя бартер,давайки моята бензинова Голф 4-ка,за Ауди А3 1.9 TDi,110 к.с. 98 г,чипнато а бе...готино е:bia:Това е ок..обаче не ми е ясно как да постъпя и да не остана нещо излъгана..аз съм от Ловеч,а човека с аудито е от Плевен!И 2та автомобила са на регистрация,което е добре,спестявам еко-таксата,знам че трябва да се ходи при нотариус,да се направи договор,но човека с аудито ми казва че не е минал през КАТ,което ми намирисва че е купена от друг човек и не е прехвърлена!Моето изискване е да се прехвърлят 2та автомобила и аз да си сложа ловешки номер,и да отчисля колата си от общината.като зачисля аудито ,платил съм си данъка,и т.н.!По скоро не ми е ясно как да постъпя за да не остана нещо излъган,в Ловеч или в Плевен трябва да се случат нещата?Давайте мнения,сигурно има врели и кипели от Вас при бартерите..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Привет колеги!Най накрая в понеделник ако е рекъл Горния,ще се сдобия с любимото ми А3:)Правя бартер,давайки моята бензинова Голф 4-ка,за Ауди А3 1.9 TDi,110 к.с. 98 г,чипнато а бе...готино е;)Това е ок..обаче не ми е ясно как да постъпя и да не остана нещо излъгана..аз съм от Ловеч,а човека с аудито е от Плевен!И 2та автомобила са на регистрация,което е добре,спестявам еко-таксата,знам че трябва да се ходи при нотариус,да се направи договор,но човека с аудито ми казва че не е минал през КАТ,което ми намирисва че е купена от друг човек и не е прехвърлена!Моето изискване е да се прехвърлят 2та автомобила и аз да си сложа ловешки номер,и да отчисля колата си от общината.като зачисля аудито ,платил съм си данъка,и т.н.!По скоро не ми е ясно как да постъпя за да не остана нещо излъган,в Ловеч или в Плевен трябва да се случат нещата?Давайте мнения,сигурно има врели и кипели от Вас при бартерите..

Привет, като гледам темата ти е от доста време. Предполагам, че вече ти се е изяснило. Дано придобивката ти е харесва и превозва без проблемно от точка А до точка Б! :hilezh:

Сега може ли да ни просветлиш нас ... през каква процедура мина?

На мен скоро ми се наложи може би нещо подобно, след закупуване на вече регистиран автомобил от Горна оряховица - при нотариус, документ, че автомобила е на човека откото го купих, после някакво оценяве на автомобила (с доста нереални стойности) после подписи при нотариуса. До две седмици трябваше да го регистрирам в областта където се водя по постоянен адрес, което си представлява един процес на регистиране на автомобила.

Стана ми интересно и за това попитах в databg форумчето... Там винаги има някой да ги отговори дори и в 3 през нощта! :D Та ето какво ми отговориха там:

http://forums.data.bg/index.php?showtopic=1806719 , в случая там съм orimcho! ;)

Бих се радвал, ако споделиш нещо от собствен опит! :)

Успех и безаварийни пътувания!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, като гледам темата ти е от доста време. Предполагам, че вече ти се е изяснило. Дано придобивката ти е харесва и превозва без проблемно от точка А до точка Б! ;)

Сега може ли да ни просветлиш нас ... през каква процедура мина?

На мен скоро ми се наложи може би нещо подобно, след закупуване на вече регистиран автомобил от Горна оряховица - при нотариус, документ, че автомобила е на човека откото го купих, после някакво оценяве на автомобила (с доста нереални стойности) после подписи при нотариуса. До две седмици трябваше да го регистрирам в областта където се водя по постоянен адрес, което си представлява един процес на регистиране на автомобила.

Стана ми интересно и за това попитах в databg форумчето... Там винаги има някой да ги отговори дори и в 3 през нощта! ;) Та ето какво ми отговориха там:

http://forums.data.bg/index.php?showtopic=1806719 , в случая там съм orimcho! ;)

Бих се радвал, ако споделиш нещо от собствен опит! ;)

Успех и безаварийни пътувания!!!

Преминах през цялата процедура,която се оказа не толкова сложна ;) Бартера при автомобилите е размяна на двете коли...а дали ще има доплащане от едната страна е отделно споразумение. Преди всичко трябва да си изряден с документиете...аз не бях зачислила голфа и отнесох един акт,но нищо..искам не искам го вписах и си платих данъка за изминалата година ;) Преди да отидем при нотариуса трябваше да си направим оценка на колите(в някое застрахователно дружество), от които сме длъжни след това да платим 2%.На мен лично ми направиха оценка от 5000 лв.но няма да споменавам името на компанията да не засегна някой във форума..и се наложи да се обърна към други. Отидох в Български имоти и ми написаха 1000 ;) при минимален праг 800-което беше супер.

След това при нотариуса се изготвя договор за покупко-продажба-от и на името на двете лица...подписваш,че си несемеен(ако си-е друго),даваш сумата,ако има доплащане и готово. Разноските при нотариуса обикновенно се поемат от двете страни или както сте се разбрали предварително.На мен ми струваше 80 лв, но при всеки е различно. С този договор спокойно можеш да отидеш в КАТ да прехвърлиш колата и да смениш номерата. Мисля,че срока е 40 дена. Същото важи и за общината.

Другите неща относно застраховка,винетка ипреглед мисля са ясни.Дано съм помогнала...в този късен час ;) едва не заспала ;)

Ако нещо конкретно те интересува ми пиши на лични, с радост ще ти отговоря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този още по-късен час ... леко разсънен и не много отпочинал изразявам своето чуство на възхищение заради бързия отговор.

За сега няма нужда да разясняваме повече! ;)

Просто видях, че темата стои без отговор и понеже на мен също не ми бе ясно какво става ... реших да попитам ;)

И в послествие установих, че е минало доста време откакто си я оставила! ;)

Опрелено помогаш не само на мен ... а на всички бъдещи купувачи, за което ТИ благодарим! ;)

Явно процедурата е 98% същата като при закупуване на регистиран автомобил, с разликата, че в Твоят случай се налага и двете страни да гарантират, че автомобилите са лично техни! ;)

Успешна седмица! ;)

Редактирано от kabura
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...