Jump to content

Климатроник - Грешка 11.5


angata

Recommended Posts

Здравейте колеги, одеве си излизам от киното и натрупало доста сняг, пускам копчето за обдухване на предното стъкло... и мамка му :) , изобщо не духа отгоре, а само отпред. Като направих температурата на LO започна да си духа отгоре студено, но направя ли го на друга температура спира отгоре и започва да духа отпред. На 1 канал ми дава грешка 11.5 (Централна клапа - постоянно блокирала). На някои случвало ли му се е, как се оправя и колко пари струва? Благодаря предварително за отговорите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

във въпросното сервомоторче(на споменатата клапа) има един потенциометър(поне на мен така ми изглежда,да не ме нападнат знаещите),който е преебан.Службата му е да "казва" на процесора къде е клапата.Не се намира никъде по нашите магазини(поне не и преди година и нещо,когато търсих),затова сменяй сервото.

Другия вариант е да се е прецакало управлението на климатроника.

Аз от време на време когато забравя и задействам тая въпросната клапа в някое крайно положение,вадя жабката и пускам точец от запалката на определени краченца на куплунга(не помня кои обаче,затова вече съм я оставил окончателно блокирана :D ) и я разблокирам.

Не ми се занимава вече и си кютам така,ново серво няма да купя. :hilezh:

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, одеве си излизам от киното и натрупало доста сняг, пускам копчето за обдухване на предното стъкло... и мамка му :hilezh: , изобщо не духа отгоре, а само отпред. Като направих температурата на LO започна да си духа отгоре студено, но направя ли го на друга температура спира отгоре и започва да духа отпред. На 1 канал ми дава грешка 11.5 (Централна клапа - постоянно блокирала). На някои случвало ли му се е, как се оправя и колко пари струва? Благодаря предварително за отговорите :)

Само да вметна, че нито долу нито горе духа, каквото и да натисна си духа само отпред :wall: . Трябва да затворя всички отпред, за да тръгнат отгоре и отдолу. Иначе си духа топло. Много шибана работа :) Сложно ли е достигането до това сервомоторче и подмяната му :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен не беше сложно,но съм чувал колеги,за които е като кошмар,сваляш цялата централна конзола,жабката,капака-жабка под волана....и още разни работи и ще видиш ниско долу по средата едни сини обикновено лостчета върху една черна кутия,е те това са сервотата.Има доста теми в Сервизи/Ремонти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен не беше сложно,но съм чувал колеги,за които е като кошмар,сваляш цялата централна конзола,жабката,капака-жабка под волана....и още разни работи и ще видиш ниско долу по средата едни сини обикновено лостчета върху една черна кутия,е те това са сервотата.Има доста теми в Сервизи/Ремонти.

Благодаря ти много за инфото :steinigung: А това ли представлява сервомоторчето?

post-28932-1235139369_thumb.jpg

Редактирано от angata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха,едно от тях.

Колега само да те питам случайно да имаш някакъв снимков материал по случая (разглобяването) :zustimm:

Редактирано от angata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само да те питам случайно да имаш някакъв снимков материал по случая (разглобяването) <_<

нямам баце,ама някъде тука имаше........из форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам баце,ама някъде тука имаше........из форума.

Ами доста се поровичках из форума и нета <_< ама нищо не намерих... Здраве да е! Като се разтопят снеговете, някои хубав слънчев ден, като имам време с един приятел майстор ще е разглобим пък каквото стане. Все пак колата е създадена да ми служи, а не аз на нея, то постоянно все нещо и става... е..л съм я в ламарините (иначе много си е обичам ;) )! Ще я оправя като му дойде времето ;) Благодаря ти за всичкото инфо :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами доста се поровичках из форума и нета <_< ама нищо не намерих... Здраве да е! Като се разтопят снеговете, някои хубав слънчев ден, като имам време с един приятел майстор ще е разглобим пък каквото стане. Все пак колата е създадена да ми служи, а не аз на нея, то постоянно все нещо и става... е..л съм я в ламарините (иначе много си е обичам ;) )! Ще я оправя като му дойде времето :) Благодаря ти за всичкото инфо :huh:

елА към морето,Обади се,пък ше те оправим ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да сте срещали грешка 50.3 какво значи?

11.7 и 15.7 също ги има обаче си работи климатроника перфектно. Бях срещал за 50.1 ,че е няма фреон, ама аз имам пресен на две седмици е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да сте срещали грешка 50.3 какво значи?

11.7 и 15.7 също ги има обаче си работи климатроника перфектно. Бях срещал за 50.1 ,че е няма фреон, ама аз имам пресен на две седмици е.

Грешка за липсата на фреон мисля, че няма, поне в стария клима до 99г :flehan: Някой ако знае нещо да каже :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка за липсата на фреон мисля, че няма, поне в стария клима до 99г :bia: Някой ако знае нещо да каже :bia:

да ама е зареден с фреон, дали остава грешката след зареждане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...