Jump to content

Тампони на двигателя и скоростите


Paho

Recommended Posts

Колеги от известно време се получават разни вибрации по купето и се замислям за някой заминал тампон :steinigung:

Как се проверяват дали са наред и дали не са ?

Също си мисля така понеже карах колата блозо 10 000 км с разбит маховик и от вибрациите е логично да е заминал някой тампон :f_ck_you:

Благодаря предварително :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме интересува същото. По принцип въбрациите би трябвало да са при настъпване да речем от 2ра(3та) от 1000 оборота, т.е. като се мъчи колата. На място тресе ли ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вибрации по цялото купе като настъпя, а след 3-4000 обората са доста силни :steinigung: , на място не се тресе и работи много добре :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вибрациите би трябвало да са при настъпване да речем от 2ра(3та) от 1000 оборота, т.е. като се мъчи колата. На място тресе ли ти?

На 1 приятел дето му бяха заминали 2та тампона признаците бяха такива.

При мен няма вибрации, но този който е отдолу "dogbone"-a има прекалено много ход според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да ми препоръча добър майстор във Варна , който да ми прегледа тампоните и да каже със сигурност дали са здрави или не ? :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да ти кажа майстор в Стара Загора, но за Варна не.

Миналата седмица бях там , ама скоро няма да е :lol:

Така ,че У Варна къде да е прегледа ? :hilezh::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от известно време се получават разни вибрации по купето и се замислям за някой заминал тампон :hilezh:

Как се проверяват дали са наред и дали не са ?

Също си мисля така понеже карах колата блозо 10 000 км с разбит маховик и от вибрациите е логично да е заминал някой тампон :unsure:

Благодаря предварително :wink:

UP :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да ви кажа аз карам а4 б5 98 год още като я купих почна да си тропа от ляво ама нали аз даи се нарадвам малко палех гумички жикам от това е и така почнах полуоска смених носачи долни и горни каре и ваншният лагер ан карето и пак неще и неще да спира като карам направо тупурка като свия десен спира та оня ден ходих да ми замерят антифриза и маистора като натисна колата от пред тоес се подпря и двигателя се за клати вика влез опани ра4ната даи на парва и трагни сам ода лашнеш.Мали като го направих тои капака нали е вдигнат видях как самият двигател иска излиза от купето направо ме е страх да го карам та въпросат ми е можели от това да тупурка и какав зор е видял да се скапи аи само ад кайа 4е за 5 месеца има 35000 километра ама не вярвам да е това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от известно време се получават разни вибрации по купето и се замислям за някой заминал тампон :huh:

Как се проверяват дали са наред и дали не са ?

Също си мисля така понеже карах колата блозо 10 000 км с разбит маховик и от вибрациите е логично да е заминал някой тампон :wub:

Благодаря предварително :hilezh:

15912.jpg

Колеги, може ли някой да сподели какви са отраженията върху автомобила ,ако този тампон омекне прекалено много ? :hilezh:

Засега него съм набелязал, понеже майсторът още преди Нова Година ми каза че от течовете на масло е поомекнал :hilezh:

Имам предвид, дали тези вибрации ще се оправят от неговата смяна ? Благодаря предварително :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15912.jpg

Колеги, може ли някой да сподели какви са отраженията върху автомобила ,ако този тампон омекне прекалено много ? :lol:

Никой ли не знае какъв е проблемът с този тампон ? :D

Намира се отдоло под двигателя :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я гледахме моята. При мен този тампон е омекнал доста. Не е скъсан, но е мек. Замислям се за Poweflex...

Къде се намира тоя тампон да му направя и аз един Check че бая си потропва ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я гледахме моята. При мен този тампон е омекнал доста. Не е скъсан, но е мек. Замислям се за Poweflex...

Е като е омекнал , чувстваш ли нещо по различно на колата ? :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се настъпи здраво, или от обороти отпуснеш рязко газта, усещаш как се "завърта" двигателя. Едно като претрисане. Но няма шумове или тропане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се настъпи здраво, или от обороти отпуснеш рязко газта, усещаш как се "завърта" двигателя. Едно като претрисане. Но няма шумове или тропане.

А вибрации някакви ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я гледахме моята. При мен този тампон е омекнал доста. Не е скъсан, но е мек. Замислям се за Poweflex...

Продължението е тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да ми препоръча добър майстор във Варна , който да ми прегледа тампоните и да каже със сигурност дали са здрави или не ? :hilezh:

ако още не си оправил колата а дори и да си я оправил--занапред търси ifidik-иво.0897 980 526.пича ще ти кажи всичко за колата.на мен ми оправи проблеми за които тук в русе десетки сервизи дигаха рамене и ме караха да сменям здрави части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

И аз усещам някакви вибрации в купето, само че не в движение, а когато съм спряла. Не знам защо, обаче направо сякаш се тресе колата. Какво може да е? B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не. Поне колкото и майстори са я гледали до сега, не са открили такова нещо. Има и промяна при включване и изкючване на климатроника и на компресора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека колегите със същия мотор да искажат мнение. Само ще предположа за демпферна шайба или тампони на двигател.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...