Jump to content

Гумена гарнитура капака на клапаните


vilik

Recommended Posts

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

колеги миналото лято  сменях глава и сложих старата гарнитура по фин. причини но протече свалих я почистих я добре намазах я с черен силикон и така я сложих но първо както казва колегата почистих вентилацията на картера /от  капака и от блока / всякакъв  теч спря-  това налягане на маслените пари ако няма от къде да излезе избива от някъде  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е как по малко от вътре навън ,на кръст и после ги дообрахме всички..после като протече на другия ден стегнахме предните 4 само и пак тече отпред в ляво и само там

Питах дали на усет или с динометричен ключ и спазване на необходимата сила?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре я оставям на моя мастур да я прави квот си иска...решетката беше запушена вика ще купя обезмаслител и ще светне  имах работа и не гледах кво е чистил беше я затворил и стягаше гайките ..днес обаче ми държеше 1200 1400 оборота и гледам маркуча който влиза в капака се счупил от старост и вкочаненост и поглеждам същата таз решетка цялата в лайна ..съответно тва маркуче 039103 500 се оказа че идва само с поръчка и сега временно съм го уплътнил с един парцал :)


Питах дали на усет или с динометричен ключ и спазване на необходимата сила?

те моя мастур таквиз неща не ползва 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя не знам дали ползва, ама вече половин година е добре. Поне тук във форума съм чел, че ако се стегне с необходимите моменти държало доста повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така вчера с моя майстор пак смъкнахме гарнитурата и навсякъде беше прилепнала..вика дай да свалим първата пета- казвам му действай..свалихме я и видяхме че пружинката на семерината на разпределителния вал е скъсана.сменихме семерината ,сложихме петата обезмаслихме и за всеки случай намазахме гарнитурата тънко от двете страни със силикон на виктор рейнц и за сега течове няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...