Jump to content

Въпрос за изгорели диоди в стоп


Recommended Posts

Имам кристални диодни стопове модел AD035_BESE2 за А4 и преди няколко дни си монтирах и 3тия стоп на задното стъкло, обаче когато му изтеглих ток от единия кристален стоп изгоряха няколко диода в него :) , въпроса ми е някой знае ли дали могат да се сменят диодите в тези стопове и ако може - то кои са тези диоди като модел и как горе долу се сменят. Мерси предварително колеги! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами как - по най-дървения начин от буксата в която се включва стопа си изтегли тока, обаче явно съм объркал плюса. Нищо не съм разпоявал или запоявал. Въпроса ми е могат ли да се сменят диодите в стопа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светодиодите не горят като им размениш полюсите. Някаква друга е причината за да не светят. Иначе се продават и струват стотинки. Разглоби стопа и ги провери с мултицет по отделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Разглоби стопа и ги провери с мултицет по отделно.

A ако не можеш да се справиш хвани някой познат който има представа от мултицет и ще оправите работата :puke:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е ясно - въпроса ми беше някой правил и го е това и дали се сменят - и каква е горе долу процедурата

Тоя дето ти казва за мултицета, явно само е чувал че се мерят разни неща с него..... :rolleyes:

Какво има да мериш, като се вижда кои не светят? Ако можеш да се добереш до тях, просто ги смени и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A да изпозлвам аз темата на колегата,

имам 3-ти стоп на спойлера и вътре е с диоди.

Къде се продават в София и едни и

същи ли са като размери/габарити самите дидои?

Благодаря много :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя дето ти казва за мултицета, явно само е чувал че се мерят разни неща с него..... B)

Какво има да мериш, като се вижда кои не светят? Ако можеш да се добереш до тях, просто ги смени и това е.

Прав си колега. Точно както и най-лесния начин да разбереш дали една крушка е изгоряла: Купуваш нова и ако новата светне старата е изгоряла.Ако не светне проблема е по веригата, а ти си имаш една резервна :snipersmilie:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си колега. Точно както и най-лесния начин да разбереш дали една крушка е изгоряла: Купуваш нова и ако новата светне старата е изгоряла.Ако не светне проблема е по веригата, а ти си имаш една резервна :shocked:

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички :rolleyes: - е може би само без колегата S8 TDI Vasko :stupid:. Aко не успея да се справя ще пиша пак тук за помощ - срещу заплащане разбира се :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 years later...
On 3/26/2009 at 9:27 PM, PROFESIONALISTA said:

 

Какво има да мериш, като се вижда кои не светят?

Какво има да мериш на диод?

Тия неща се учат в основното училище.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...