Jump to content

повдигане на задница


gosho_bs

Recommended Posts

Колеги задницата ми е по ниска от предницата изкам да я вдигна . Сложих и тампони между навивките на пружините изгежда добре \ стана равна \ но и по твърдо започна да вози.Други начини има ли.Да кажем че този отпада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добрия начин е да смениш пружините с нови, но едва ли е най-удачния имайки прдвид финансовата част. Та за това е най добре да се подложат втулки под долните гнезда на пружините. При положение че остават същите пружини колата ще се надигне толкова колкото са самите втулки.

Това беше едно от първите неща които направих след като си взех колата (Б4 авант). Повдигнах с 2,5см. Вдигна се толкова колкото исках, нито стана много висока, нито остана ниска.

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така вдигнах мойта преди около 6 месеца и сега е супер.Взех тампони за пружини и с малко преработка ги сложих по пружините.Самите тампони бяха по 12 лв. бройката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В средата е с прорез,за да го вмикнеш в пружината,отгоре и долу има легла поставя се на пружината и не и позволява да се свива до нормалното и положение,аз съм си слагал ама много скърцаха и ги махнах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги задницата ми е по ниска от предницата изкам да я вдигна . Сложих и тампони между навивките на пружините изгежда добре \ стана равна \ но и по твърдо започна да вози.Други начини има ли.Да кажем че този отпада.
Най добрия начин е да смениш пружините с нови, .......

Може би единственото най правилно решение .

Особено ако често се товари колата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че и на мойта има нужда леко да се вдигне задницата. Все си го обяснявам, че терена на който съм спрял е леко наклонен, ама то не може все назад да е наклонен :blackey:

А смяна на задните амортесьори няма ли да вдигнат леко задницата?

Задните пружини колко струват, горе-долу?

Редактирано от Bluedog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с подложките е кофти работа, возията става невъзможно твърда.

Да не са ти рязани пружините от някой бушмен?

По-добре първо установи причината, и тогава мисли какво да правиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойте пружини са рязани та искам и аз да разбера как става тоя номер с повдигането или колко струват втора ръка стандартните пружини?

Редактирано от nikalas_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че и на мойта има нужда леко да се вдигне задницата. Все си го обяснявам, че терена на който съм спрял е леко наклонен, ама то не може все назад да е наклонен B)

А смяна на задните амортесьори няма ли да вдигнат леко задницата?

Задните пружини колко струват, горе-долу?

Aз сменях задните амортисиори,разлика няма,пружини си иска,като знам тая кола как возвше преди години,и стигам до извода ,че с времето пружините омекват и то доста. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, да ... омекват си и положението става гадно. Ама все пак караме коли в третата възраст B)

Пружини знам, че има 60-на лв. на брой, но това го знам само ориентировъчно ... нито марка мога да кажа, нито нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги даите да махнем идеята с тампоните,фасон има возия няма.Немога да разбера как става със втулки под самите гнезда.Тези гнезда като мхнеш пружината подвижни ли са.Ако можеш обясни го по подробно как става. А пружините ми не са рязани,просто са поумекнали. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарежете тая история с новите пружини-каква е гаранцията че са добре направени и 4е след година колата няма да клекне.100 % съм сигурен че немогат да се намерят читави пружини на нашия пазар,пък може и по твърди да ти се паднат то си е на късмет,може да се отъвеш от камъните в бъбреците безкръвно.

За подложките то е ясно-сваля се амортисиора с прожината разглабят се един от друг и отдоло където ляга прогината се слага един "танур" с дебелината която искаш да се вдигне колата,след това слагаш отгоре пружината и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията и препоръките колеги.Щепробвам с подложки под самите пружини и ще ви информирам как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги.Операцията по задницата приключи,важното е да си опорит.В момента визия и возия са супер.Сложих над пружината О-ПРЪСТЕНИ от лада с височина 2,5см.\гумени\.Всичко това става като се откачъи амортисьора и пружината се събере със соби , вади се на страни налага се пръстена след това се налага оригиналната подложка и по обратния ред става събирането.Това е в общи линии,философия няма само се изка подходящ инструмет и скоби за пружини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На новите ми амортисиори леглата на самия амортисиор бяха по на високо и съответно задницата се вдигна. Могат да се сложат обратно и ефекта е същия011357180-big.jpg

Редактирано от макс
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Най добрия начин е да смениш пружините с нови, но едва ли е най-удачния имайки прдвид финансовата част. Та за това е най добре да се подложат втулки под долните гнезда на пружините. При положение че остават същите пружини колата ще се надигне толкова колкото са самите втулки.

Това беше едно от първите неща които направих след като си взех колата (Б4 авант). Повдигнах с 2,5см. Вдигна се толкова колкото исках, нито стана много висока, нито остана ниска.

Митак как да се свържа с теб ако може да видим за тези втулки на пружините да се направят за b4 avant 0878232327 това е номера ми. Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 years later...

Някой може ли да напише OEM № на тампона/подложката горе/ на задни пружини?

Б3 не е куатро.

 

Благгодаря?

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...