Jump to content

Монитора ми изтрещя


Recommended Posts

Монитора ми днес сдаде багажа. Попремигна ...па си спре ...ще го нося на ремонт, но съм заделил едни пари за нов, така че ще се радвам ако споделите с мен впечатленията си .

Имам изискване само към размера - да е 22" widescreen...

Утре рано ставам и бегом в магазина, че без компе УЖАСТ !

Сега съм вързал ПЦ-то към плазмата и ми се изкриви врата :rolleyes: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен LG е марката от към здравина, че и характеристики. Ако ти се инвестира в нещо по-марково - DELL....

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен LG е марката от към здравина, че и характеристики. Ако ти се инвестира в нещо по-марково - DELL....

За Дел мога да съдействам :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% Асус

Бих казал, че в момента имат най-доброто съотношение цена/качество и дизайна им е чудесен - изглеждат здрави и изработени с качествени материали.

Аз лично ползвам такъв - http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=36812

В никаъв случай не взимай Самсунг - страшно много им е паднало качеството -

дават много дефекти и изработката е под всякаква критика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=535946

MON24ACERH243HBMID_680x680.jpg

H243H - 24" Wide 16:9 Full HD

The advanced digital H243HQ is a 16:9 format display which renders full high definition video and audio performance for a powerful media and cinematic experience. Thanks to the 1920x1080 resolution the sleek 24” Widescreen display is the perfect choice for advanced 1080p, Full HD gaming and multimedia applications. Enjoy action packed quality moving images with an ultra-fast 2ms response rate and 40,000:1 contrast ratio, ensuring crisp and razor sharp image quality. The advanced Full High definition display enables seamless play-back of simply stunning moving pictures for 3D games and movies. The elegantly crafted display is cased within a softly rounded body and foot stand, the highly polished black glossy finish adds a touch of style to any modern home environment. The H243HQ is ideal for home and private users whom appreciate modern lifestyle designs and want the best cinematic media devices for gaming, internet communications and movies. The key factor is powerful audio and imaging driven over a Full high definition digital graphics and audio.

Display Size - 24" Wide 16:9 Full High Definition, 531.4x298.9 mm

Panel Technology - TN + Film

Resolution - 1920x1080 @ 60Hz

Format - 16:9 Full High Definition

Brightness - 300 cd/m2

Contrast - 40'000:1

Viewing angle - 160°(H), 160°(V) CR 10:1, 176°(H), 176°(V) CR 5:1

Response rate - 2 ms

Tilt / Swivel / Pivot - Tilt: -5°~15°

Height Adjustment - N/A

Input Signal - VGA, DVI & HDMI (w/ HDCP)

VESA Wall Mounting Support - 100x100mm

PPI - 92

Colours - 16.7M (6+HiFRC)

NTSC - 72 %

Pixel Pitch - 0.276 mm

Speakers - 1W x 2

Power consumption:

* Energy Star On: 30.8W

* Off: 0.8W

* Stand by: 1.2W

MTBF Hours - 50000hr/25°C

Dimensions - 575x424.5x171.6 mm

Net Weight - TBD

Certifications - CE, TU"V GS, ISO 13406-2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз между ASUS и ACER в ниския клас бих взел ACER... доста по-добра матрица предлагат ми се струва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Матрицата е една и съща в ниския ценови клас. Така че каквото и да вземеш няма значение. Много добре оглеждай на място за изгорял пиксел, щото после се праят. Аз съм с ASUS от година и 4 месеца и засега няма проблем.

Редактирано от penmark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз между ASUS и ACER в ниския клас бих взел ACER... доста по-добра матрица предлагат ми се струва

И как точно ти се "струва" ???

Отиди в някой магазин, където ги има и двата - и ще видиш разликата.

Между другото - ползвал ли си Acer - или си говориш само, за да кажеш нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, над 350лв. за монитор не ми се дават, тъй като ще пазарувам и нова конфигурация...и сумата ще стане :rolleyes: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тая работа не става с питане, а с гледане -- отиваш в магазина, гледаш, и взимаш каквото ти хареса. Освен нещата, които са въпрос на вкус -- дизайн, glossy екран и т.н. -- си реши дали искаш бързичък монитор с TN матрица, или нещо с друга... Важни са не толкова числата в характеристиките, колкото личното ти усещане при работа. Аз в последно време работя на три монитора -- вкъщи Lenovo L220x, 1920x1200, при едни приятели на 22" Asus (1680x1050) и да ти кажа нещо при него пикселите ми се виждат големи ;) В работата съм с 20" Филипс -- като цяло става, но тъпанарите (без извинение) първо са сложили идиотска стойка от много тънка пластмаса, та даже ако си поемеш въздух по-рязко, монитора почва да се клати... Не е повреда само в моя екземпляр, гледах ги поне в 2 магазина, конструктивна тъпотия е. Втория идиотизъм е, че са спестили малко пари и отзад няма дупки за допълнителна стойка :) Та поуката накратко -- не избирай монитора само на хартия, пипни го с ръка...

Накратко -- ако не знаеш какво искаш, има два варианта. Каквото и да вземеш, или ще си доволен, или ще се чувстваш прецакан. При това кой от двата варианта зависи от психологическия ти профил, не от модела монитор :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат Пешо, ако продължаваш така да ми говориш, току съм се отказал от компютрите, от ежедневието и съм хванал Балкана да бера билки и да чувам овце .

;)

Прав си разбира се...исках да видя ВИЕ какво мислите ...евентуално ако сега ви се налага покупка какво бихте избрали .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат Пешо, ако продължаваш така да ми говориш, току съм се отказал от компютрите, от ежедневието и съм хванал Балкана да бера билки и да чувам овце .

;)

Прав си разбира се...исках да видя ВИЕ какво мислите ...евентуално ако сега ви се налага покупка какво бихте избрали .

Хайде сега пък ти... То като гледам горе като чат е станало, докато съм писал текста се е добавила доста инфо. Най-вече ако бях видял цената, сигурно нямаше да се обаждам изобщо. Като цяло нямам много поглед върху пазара в момента, само исках да обърна внимание на параметри, които не се виждат на хартия, а ще се учудиш колко хора не им обръщат внимание.

Поздрави на Mr. Hyde и Доктора, като ги видиш, ако още си в Лондон :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Матрицата е една и съща в ниския ценови клас. Така че каквото и да вземеш няма значение. Много добре оглеждай на място за изгорял пиксел, щото после се праят. Аз съм с ASUS от година и 4 месеца и засега няма проблем.

Eдна и съща другия път! Онзи ден видях един нов модел на ACER, много як!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

земи си apple дисплей

еби ги тия другите кучи марки

1742 лева е 24 инча

Cinema_HeaderNEW.jpg

на Mac-овете всичко друго им е перфектно, но не и дисплеите(за тези пари)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро ми изгоря моята 21-ца CRT, след обстойно търсене си взех това: ЦъкSamsung SM2343nw 23 инчов 16:9 монитор, чудесен за гледане на филми, текстообработка хваща 2 А4. Като + мога да кажа, чудесен образ, НИКАКЪВ "light bleeding", което го има при всички Асус-и които разгледах, сензорни бутони и матова рамка което е МНОГО важно, иначе се оглеждаш и за мен поне е много дразнещо. Като - мога да кажа нестандартната резолюция...която реално не е проблем, просто е психологическа бариера която е свалила явно цената на този продукт. Цената около която гледах беше 500лв, този монитор е за 325...

Редактирано от AUDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% Асус

Бих казал, че в момента имат най-доброто съотношение цена/качество и дизайна им е чудесен - изглеждат здрави и изработени с качествени материали.

Аз лично ползвам такъв - http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=36812

Потвърждавам! За евтин монитор това е най-добрия избор. Имам един 19'' и един 22''. Чудесно работят по цял ден. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% Асус

Бих казал, че в момента имат най-доброто съотношение цена/качество и дизайна им е чудесен - изглеждат здрави и изработени с качествени материали.

Аз лично ползвам такъв - http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=36812

и аз имах такъв асус. Преди година и половина беше измежду най-добрите ТН дисплеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца си взех този Самсунг - да чукна на дърво, никакви проблеми съм нямал с него, качеството е екстра. Предишния монитор също беше Самсунг (913н), вече 4та година го ползвам - след като сложих новия вкъщи, си отмъкнах стария в офиса. Сега съм от елита с 2 монитора :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Досега съм сменил доста монитори, а и съм продал наистина много. В момента съм с 24" Samsung T240 с DVI (530лв). Няма най-добрия ъгъл на виждане, но така или инъче съм го взел заради резолюцията 1900/1200 цащото ми трябва. Старият ми беше 20" samsung 206bw. Баща ми е с 19" LG с DVI (LG и Phillips работят с едни и същи матрици).

Това което искам да те посъветвам е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО монитора да е с DVI, за да няма трептене, загуби по-лош контраст при аналоговия сигнал поради не добрите ДАК-ове на видео картите и т.н.

Относно марката.... Гледай да има някъква :respekt: Samsung, Phillips, LG, Acer, Asus...... В ниския ценови диапазон вкичко е с обикновени матрици..... Така че избора се свежда повече до дизайн. Недей гледай колко градуса ъгъл на виждане пише, нито пък колко контраст има..... Сравни мониторите на място. Това е най-добрия показател за реалния контраст и ъгъл на виждане.

Също искам да те посъветвам да не даваш много пари. В момента навлиза LED технологията. Вчера гледах новите LCD LED телевизори в Техномаркет, супер тънки, черното вече наистина е черно (а не сиво, синьо или подобни нюанси както при обикновените LCD TV-та), контраста е просто уникален.... Та в много, ама наистина много скоро време тази технология ще навлезе сред мониторите и може да поискаш да ъпгрейднеш. Между другото в момента лаптопа ми е с такъв LCD LED дисплей (macbook 13" aluminium). Освен че е ултра тънък, има невероятен контраст е и много икономичен. Батерията ми държи около 5 часа и половина при праузване в нета без да преувеличавам. Цялата ми мисъл е да не даваш много пари за монитор точно в този момент когато LCD LED телевизорите и монитори стават масови......

Някой в темата се беше изказал че качеството на самсунзите било спаднало.... Не съм съгласен. Дори според мен в момента просто нямат НИКАКВА конкуренция при TV-тата. А сега с новите LCD LED дисплей преднината пред конкурентите просто се удвои.

Edit: Наскоро гледах че са пуснали някакви 23" 1920/1080 за около 300-340 лв. 20/22/24Ч мониторите са 16/10, а този 23" e 16/9. Доста по-добра оферта е от 22-ките, но не знам дали имаха DVI... Ако нямат, това не е твоя монитор.....

Редактирано от DJ_Vasko_C
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...