Jump to content

Перфектно работещ wireless router


Recommended Posts

Четейки по-стари теми, виждам, че има много проблемни рутери. Ако някой има опит, моля да ми препоръча нещо истинско! Ще се ползва за домашен нет, три стаи с един лаптоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Linksys WRT 54, GL мисля беше точния модел /справка във форума на Киро - HardwareBG /, D-Link DKT-110 също добре се справя през 2 стени, въпреки че е с една антена, и е по-евтин. WRT-то пък е любимо на феновете на линукса, може да се флаш-ва с линукс :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И по мое мнение Linksys WRT 54GL е един от най-стабилните рутери, особено с подходящ firmware.

Аз препоръчвам и този ASUS:

http://navigator.idg.bg/index.php?review&a...amp;reviewid=23

С повече RAM, Flash и по-мощен процесор от WRT54GL.

С OpenWRT е незаменим.

Ако търсиш рутер с по-бързия нов стандарт Wireless N бих ти препоръчал LINKSYS WRT160N.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а тези дет са с 2 или 3 антени имат ли някакви различни изисквания към клиентите, вързани към тях? Или просто работят по различен стандарт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а тези дет са с 2 или 3 антени имат ли някакви различни изисквания към клиентите, вързани към тях? Или просто работят по различен стандарт?

И клиентския адаптер трябва да поддържа Draft N.

Повечето нови лаптопи го имат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И клиентския адаптер трябва да поддържа Draft N.

Повечето нови лаптопи го имат.

Реално каква средна скорост означава това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не лош избор е 5470 на ейрлайв, има доста режими на работа и радиото (атерос) е доволно силно 20 децибела евро версията.

Не забива при висок трафик и много конекций.

54 мегабита е но са достатъчни за домашна употреба.

Реализирал съм едно такова с антена 8 децибела + щатската версия на фирмуера (26дб) и покрива предоволно голяма къща и декар двор.

Цената е поносима към 100 лева е, в нас също нямам никакви оплаквания.

П.П И със стандартната антена 2 децибела си работи много добре.

Реално каква средна скорост означава това?

На хартия е 300 мегабита, реално около 150 ако има кой да ги пусне като връзка.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално каква средна скорост означава това?

Както е казал Sunshine на хартия 300.

За реалната скорост обаче не съм съгласен.

Аз съм постигал макс 40-50 Мегабита - около два пъти повече от реалните при 801.11g.

Ако има някой постигнал повече да каже с кой рутер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е до радио вече.

Не съм тествал N (нямам такъв клиент) но при "идеални" условия би трябвало да е над 100 мегабита (иначе сертификат ще видят на кукуво лято).

Това с многото цифри е рекламен трик драфт н , мимота и ..... единствената полезна екстра е това с отразените сигнали.

За домашна употреба 54 мегабита са достатъчни.

Преди рутера бях с усб безжична карта направена в adHoc на 54 Mbps режим реалната скорост при нея е 23-24 мегабита.

С рутера 40 мегабита са постижими напълно реално (говоря за N клиент и рутер).

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не лош избор е 5470 на ейрлайв, има доста режими на работа и радиото (атерос) е доволно силно 20 децибела евро версията.

Не забива при висок трафик и много конекций.

54 мегабита е но са достатъчни за домашна употреба.

Реализирал съм едно такова с антена 8 децибела + щатската версия на фирмуера (26дб) и покрива предоволно голяма къща и декар двор.

Цената е поносима към 100 лева е, в нас също нямам никакви оплаквания.

П.П И със стандартната антена 2 децибела си работи много добре.

На хартия е 300 мегабита, реално около 150 ако има кой да ги пусне като връзка.

тоест ако вържа едно пц на гигабит към рутера мога да се надявам на над 10МБ/сек при копиране? Тоест има ли такива дет да са и на гигабит ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такива на гигабит но по жица, на въздух няма такъв стандарт.

10МБ/сек при копиране са постижими засега само по жица, поне на мен толкова ми е известно.

П.П Иначе това е за големи трансфери по жица и въздух (поне така пишат) нямам лични наблюдения над модела.

SMCWGBR14-N 300Mbps Wireless 4 GIGABIT ports Router /Draft N

1011058562.jpg

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоест ако вържа едно пц на гигабит към рутера мога да се надявам на над 10МБ/сек при копиране? Тоест има ли такива дет да са и на гигабит ?

Има драфт n рутери с гигабит портове.

Повече от 5-6 Мегабайта в секунда трансфер по радиото не очаквай. Нищо, че е драфт n.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под 200 лева без ДДС

Явно няма смисъл тогава от гигабитовите портове при цената която ме урежда, ще търся нещо читаво на 100мбит-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Читави много зависи какво искаш от устройството

Ако толкова държиш на скорост жицата е истината за сега била тя мед или стъкло.

Правиш си кабели и накрайници кат.6А продаваш колата и теглиш заем за да си позволиш 24 портов суйч с пропусквателна 10 гигабита и готово :rolleyes:

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а тези дет са с 2 или 3 антени имат ли някакви различни изисквания към клиентите, вързани към тях? Или просто работят по различен стандарт?

Тук говорим за т.н. множества от антени. Ако те интересува как работят, можеш да прочетеш примерно тук.

Явно няма смисъл тогава от гигабитовите портове при цената която ме урежда, ще търся нещо читаво на 100мбит-а.

Съвсем вярно. За домашна употреба ти е напълно достатъчно да си вземеш N рутер със 100mbps портове. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Читави много зависи какво искаш от устройството

Ако толкова държиш на скорост жицата е истината за сега била тя мед или стъкло.

Правиш си кабели и накрайници кат.6А продаваш колата и теглиш заем за да си позволиш 24 портов суйч с пропусквателна 10 гигабита и готово :)

Еее колега къде ме сложи, аз нямам XP24000 у нас :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе може и малко да се изхвърля за някои тук, но аз пък си мисля, че не винаги 802.11g е достатъчен за домашна употреба. Пример: вкъщи ползвам само лаптопи и съм някакъв корекомски 54 мегабитов Белкин, благодарение на което съм си "орязал" интернет тарифата на 35 мегабита, защото реално и по-нагоре да мина няма никога да ги видя повечето мегабити. От това, което съм чел от Сиско едва около 60% от wlan трафика се ютилизира (реализира). Не съм тествал лично draft-n рутер, но ако и там успеят да докарат едни 60% от вълшебните 300 мегабита.... oooh boy, oh boy! :]

Оставам с впечатлението обаче (моля при нужда да бъда коригиран), че 99% от тези draft-n рутера на пазара за по 130лв (примерно) се опитват да ни ги "пробутат" все още на 2.4GHz, а принципно стандарта трябва, а е и предназначен, да работи на 5GHz, тоест използват половината от възможноста му. Едва на 5GHz ще може да се постигне нещо по-съществено като трансфер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честотата на радиото няма нищо общо със скоростта на трансфер.

Единственото предимство на 5-те гигахерца е малко по-свободният ефир.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и незначителния факт, че дължината на вълната е друга и абсорбирането и е доста по-малко.

Пример: с антена с размер на дипола 2см правя линк на 12 километра на 54 мегабита на 5.2 гхц.

В тоя ред на мисли, устройствата работещи на носещи честоти (свободни и лицензирани) около 5 гиги, са доста по стабилни.

Но наистина няма връзка между Б, Г и Н стандарта и носещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам колегите са дали доста изчерпателна информация. Само искам да допълня нещо - вземи в предвид и каква ще ти е конфигурацията, а от там и Wan2Lan "пропускливостта" :bia:

В смисъл - обикновено човек слага основната си машина (десктоп) директно вързана с кабел към рутера и ползва wireless-а с останалите мобилни устройства. Сега видях, че имаш само един лаптоп, но може би не е зле да предвидиш и някаква десктоп машина в бъдеще. Да не се окаже че плащаш на доставчика за 50 мегабита, а на лан-а получаваш 30 или в по-лошия случай 17 ако си с едни Асус-ки измишльотини :(

Лично аз ползвам Buffalo - за домашна употреба ми е екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не се окаже че плащаш на доставчика за 50 мегабита, а на лан-а получаваш 30 или в по-лошия случай 17 ако си с едни Асус-ки измишльотини :steinigung:

Лично аз ползвам Buffalo - за домашна употреба ми е екстра.

Поясни, моля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2 години съм с този N рутер

D-Link DIR-655

За бързодействие не мога да кажа нищо със сигурност, но за обхват е страхотен. Монтиран е на стълбищната площадка , извън апартамента и сигнала му достига до всички стаи на етажа на 2 апартамента от по 160 кв.м. Освен това за 2 години не се е наложило да се пипа за нищо, нито да се рестартира. Просто си работи нон стоп безпроблемно и стабилно. Имаше проблем със захранването защото нямаше откъде да се вземе захранване на стълбищната площадка. Решението беше да се прокара кабел, заедно с кабела за сигнала от мазето където е оптиката до третия етаж и долу в мазето да се сложи адаптера в кутията. Е да но с неговота захранване не стана, защото без товар горе идваха 5 Волта, но като закачиш рутера от товара напрежението падаше на 3 и рутера ту тръгваше, ту угасваше. Решението бе да се сложи едно захранване от PC и да се пуснат неговите 12В, така до горе с товара на рутера ставаха 6-6.5, малко повече, но вече 2 години както казах е работил нон стоп без отказ. Препоръчвам ти го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...