Jump to content

Recommended Posts

Колеги, гледам на багажника има лепенка с тези два възможни размера за гуми ( 195/65/15 и 205/60/15). Чудя се дали да не сложа от по-широкия размер гуми?

Току що сложих алуминиевите джанти със старите гуми, но тези дни обезателно ще се оборудвам с нови гуми, защото старите са за смяна.

Насочиха ме майстори да погледна джантата, защото 205 гуми се слагали на поне "6.5 J" - e установих че мойте са "7 J" и сегашните летни гуми ми се струват на едно ниво с ръба на джантата, напомпани на 2 атмосфери.

Друго което ще отбележа е че карам разумно :flehan:

Дайте идея има ли симсъл и какъв ще е той - устоичивоста доколкото разбрах се подобрява, но се вдигал и разхода? Нека колеги които са карали и двата размера да изкажат мнение. Особено колегите с АБК двигател и Ауди Купе :lol: Колата е от подписа :wall:

Има го и финансовия момент, разбира се, но мисля че от гуми на трябва да се пести. Иначе за сега съм се спрял на 195 размера. http://www.margel.info/lang_bg/tire.php?id=109

Благодаря.

Редактирано от mashsh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 205 купето е направо очарователно лятото. На няколко колеги съм им взимал и наистина е така. За зимата определено 195.

Разбира се 205 е по-скъп размер, но зависи от бюджета ти. Като виждам къде се целиш може с Дънлоп да съм ти полезен. :smilie_colors1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам и с двата размера с едните лятото а с другите зимата. Двигатела ми е АБК.

1. От гледна точка на разход не съм забелязъл разлика в това с кои размер съм.

2. 205 са малко по скъпи от 195, но колата изглежда по-добре :flehan:

3. Наложи ми се веднъж да правя ремонт на предницата след като минах от зимни 195 към летни 205. Явно кормилната система се натоварва повече с по-големите гуми а и зимните гуми са меки а летните твърди, и по този повод всички слабости по системата избиват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно това са някакви редки размери :lol::lol:

Хаиде де колеги, никои ли друг няма опит да сподели мнение ?

Редактирано от mashsh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето споделяме:

Какви 195 за тази толкова младежка и спортивна кола бе колега? Разбира се, че поне 205 трябва да сложиш. Това за разхода са преувеличени легенди. Ако се вдигне изобщо, то той ще е с ок. 300 гр./100 км., което ти никога няма да усетиш. Аз миналото лято минах от 215 на 235 и никаква разлика нямаше. Наистина устойчивостта се подобрява и най-вече стойката става друга. Скачай на 205 и пускай после снимка тука да видиме как е станало! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с риск да пооспамя темата на колегата,кажете няколко ама наистина подробни сайтове за тестове на гуми,че нещо adac.de не ми излиза нищо съществено,гледах и некви руски сайтчета,ама...става дума за избор на летни гуми 205/60/15 с бюджет 130-150лв за гума крайна цена за мен...(имам 15% остъпка в гуми център "диана")?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 195 и 205 съотношението се запазва, диаметъра на гумата е еднакъв, стъпката се увеличава с 1 см, прецени ти с колко грама ;) ще ти се качи разхода. 100% съм за 205/60, лятото карам само с такива, а ако са и с борд, изглежда уникално на лята жанта, и 7 J са точно за 205

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 205/60/15 на летни и 195/65/15 зимни

И аз така. Разлика в разхода на гориво няма. Като цяло колата вози една идея по-твърдо и малко по-добре се държи при по-резки маневри с волана(заобикаляне на дупка например). 195/65/15 е по-масовия размер(особено в град като Сливен). Разликата в цената е минимална. Ако зависеше от мен бих сложил и по-широка гума, ама там цените вече скачат много и ги няма в наличност по магазините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на колегата Коко 100 C4 :hilezh: вече съм с нови гуми 205/60/15. Току що ги смених и довечера ще ги пробвам:hilezh:

Освен размер имат ли и друго име :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 years later...

Много по-вероятно е колегата да е на 15" и тогава колата ще клекне със 6 мм.

Явно ще се ползват същите джанти и тогава мъничко ще се наруши сходимостта.

За чиста съвест може да се направи един реглаж въпреки,

че тези минимални разлики едва ли ще се усетят на практика.

 

Дали разликата в цената от порядъка на 10-20% е драстична зависи от личните критерии към гумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
On 6/17/2020 at 6:52 PM, bat_Vite said:

Явно ще се ползват същите джанти и тогава мъничко ще се наруши сходимостта.

:zustimm:

 

малко хора разбират, че не карат коли с "цели" мостове, което би им позволило да си сменят произволно височината на гумите

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...