Jump to content

Пет месеца ходене по мъките!!!ПОМОЩ


Recommended Posts

колега не така всичко се записва от ДАНС без заплахи не ,че и аз не си мислех някоя магария да направя :heiss:

Ако визираш моя пост искам да ти кажа, че белгийския продавач неколкократно е бил питан при покупката колата търпяла ли е тежък удар и той е излъгал. Предполагам ти е ясно, че това е било записано в договора и след това в Русия установяват як удар отзад. Нали ти е ясно, че това в Белгия е подсъдно, а килърът е бил пратен за респект и да прибере парите. :heiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммммдаа... Тва с дървото и аз се замислих...

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Колата ти за изправянето при всички положения трябвало да се качи на специален стенд с компютърно управление. Такъв сервиз с такъв стенд по принцип не се среща често. Просто си е инвестиция.

2. То хубаво да си оправят кашата, ама какво правим ако не могат?

Иначе много съжалявам за ситуацията :heiss:

Бахти, тази кола си е била напрактика за брак.... поне купето...

Аз имам хора които биха могли да ти я направят ( в Стара Загора), но парите ще са много. Според мен ако има някакъв вариант майсторите които са я правили да ти върнат парите за зле свършената работа бягай при тях и гледай да се оправиш.

Тази кола на части няма как да и избиеш парите. Пак ремонт му е майката но при съвестни хора. Машина която е създадена от човек също от човек се ремонтира. Такива тоталки съм виждал да стават коли - не е истина направо. И то коли които са си почти на 100% и които бих се качил да карам със семейството си вътре. Така че при положение че колата струва мнооого пари си струва да я оправиш но пак повтарям при хора които разбират от работата си. И не е лошо да поразпиташ и потърсиш едно купе , защото май май натам вървят нещата. Или се прехвърля всичко единият вариант, а другият се реже и съединява по фабричните зглобки. Така даже оставаш и с твоя номер на рама. Работата е доста но си струва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това което е най-добре да направиш според мен е да отидеш и да си вземеш парите от "майстора" и да отидеш на друго място. При положение, че ти е направил толкова поразии и та пак да се връщаш при него си е направо мазохизъм. Единственото, което може да направи е така да я дотроши, че единствения вариант да остане застраховка и среща в някое дърво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много лесно е да казвате на колегата--ВЪРВИ ДА СИ ИСКАШ ПАРИТЕ.колкото и да си ги иска няма да му ги върнат.ще мажат ще клепат и пак те ще излязат правите.за съжаление в българия 90 процента от сервизите са такива--неудачници мошенници и .....педали.лично аз ако бях на мястото на колегата---незнам но нямаше да го приживея това.айди продавачите ги оставяме те всички коли които са под 10 години са блъскани--нормално-----но....тия изроди от сервиза......незнам-----аз съм спокоен уравновесен и кротък човек.нооо падне ли ми пердетооо----щях да отида-- и да стрелям на месо брат а тоя главния накрая щях да го захапя за гръкляна и да го изплюя на кучетата да хапнат.това да те въртят с месеци----100 процента са ти одрали кожата жестоко--и са свършили----НИЩО.БАТКА ЗИМАЙ ЕДНА ВЪЗДУШНА ПУШКА--хатсан с помпата---и стреляй на месо--чашка 5.5 минава и заминава през двама.ама шефа.....остави го и го учисти с кеф. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малеее, няма такъв филм!

5 месеца без кола! Купчини пари влезли в ръцете не гъзоръки самозванци и джамбази!

Всеки от нас е попадал на пишман майстори и сервизи, ама как боже всеки път развалят по 3 неща а оправят едно?!?! Или още по - класическо изпълнение - ремонтират нещо, което въобще няма нужда от ремонт.

Аз бих направил следното - жалба, не, ако може 10 жалби за всеки некадърно извършен ремонт в Комисията за защита на потребителите. Ако не са ти издали касова или фактура - и при данъчните. После ако може и някои работник без трудов договор да хванат в сервиза. Чудно ще стане!

После застраховка - и тоталка! Поне ще си върнеш някой лев!

Искренно се надявам да не си главен герой в този филм още дълго време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много лесно е да казвате на колегата--ВЪРВИ ДА СИ ИСКАШ ПАРИТЕ.колкото и да си ги иска няма да му ги върнат.ще мажат ще клепат и пак те ще излязат правите.за съжаление в българия 90 процента от сервизите са такива--неудачници мошенници и .....педали.лично аз ако бях на мястото на колегата---незнам но нямаше да го приживея това.айди продавачите ги оставяме те всички коли които са под 10 години са блъскани--нормално-----но....тия изроди от сервиза......незнам-----аз съм спокоен уравновесен и кротък човек.нооо падне ли ми пердетооо----щях да отида-- и да стрелям на месо брат а тоя главния накрая щях да го захапя за гръкляна и да го изплюя на кучетата да хапнат.това да те въртят с месеци----100 процента са ти одрали кожата жестоко--и са свършили----НИЩО.БАТКА ЗИМАЙ ЕДНА ВЪЗДУШНА ПУШКА--хатсан с помпата---и стреляй на месо--чашка 5.5 минава и заминава през двама.ама шефа.....остави го и го учисти с кеф. :hilezh:

Значи пострадалият колега прави т.нар "предьява"(бандитска терминология, но е много ясна - връщаш и си чист, не връщаш и..... :lol: ). В писмена форма казва на продавача, че го е излъгал и си иска да речем споразумение. Или още повече върната сума среще върната кола.. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко се оправя, стига да има пара! Но ти доколкото разбирам си налялал вътре вече достатъчно пари, и се питам само: как се чувстваш като я погледнеш тази машина! Имам предвид, че въпреки че карам нова кола, от магазина, някак си нямам сили да се разделя със старата пушка Ауди 90, която е на 200.000, на години - 21, наляти вътре около 8000 за 5 години, направена е като нова, върви си прекрасно и никак, ама никак нямам желание да я дам на някой, който след 20.000 ще я отправи директно за скрап! Но твоят случай не е такъв! Според мен ето какво трябва да направиш:

1. да поискаш разпечатката от стенда, където са проверявали геометрията! тази разпечатка показва основните параметри преди и след операцията!

2. да я закараш отново на стенд - заедно с "великия майстор" и да сравните данните в присъствието на оператора на стенда - той най-ясно може да ги разчете!

3. Ако трябва на тоя майстор му отправи една нотариална покана или да възстанови щетите, или да си свърши работата! Мога да те уверя - опре ли до заплахата от съд - колкото и да се говори за неефективната съдебна система, на всеки му трепва сърчицето!

4. намираш един читав майстор и се въоръжаваш с търпение, както и със съзнанието, че поне 2 месеца още ще си без кола! Тук въпроса опира и до това, дали си готов да потрошиш още пари!

5. Ако всичко дай-боже с еоправи - отървавай се от колата и се примири с мисълта, че не може да си върнеш парите, които си дал в повече! на всеки може да се случи, случи се и на мен ведньж и знам какво ти е!

И още нещо: /не обичам да давам съвети, но твоята епопея трябва всички да си я прочетем поне два пъти и да ни е като не една обица, ами като халка за папагали на ухото!/: не се подлъгвай по високите технологии - мултитроник, климатроник и прочие - по законите на Мърфи това означава само много проблеми, за много пари! Колите трябва да удовлствие от карането, да чувстваме че караме кола, а не да седим в тях като бездушни роботи и да чакаме електрониката едва ли не да върти и волана! така че - не си купувай кола от БГ никога повече! В И-т има достатъчно обяви за коли втора употреба в Германия, а всеки има поне някакъв познат в Германия! Разглеждай, преценявай и мога да те уверя в едно, понеже познавам манталитета на германците в детайли, живал съм при тях, знам как се действа в автокъщите, както и законите им в търговията с коли: каквото е написано в историята на колата, значи това е!!!!! Успех и не се отчайвай!!!!!! Важното е, убеден съм - това повече никога няма да ти се случи, когато пак купуваш кола! Успех още веднъж!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че незнам вече как се чувствам всичко е смесено харесвам я тая машина и .... ми се ще най накрая всичко да приключи и то с добър край.Искам да ви помоля да стискате палци днес много се надявам да сме приключили най накрая.В понеделник ще пиша за поредната развръзка.Благодаря на всички ви и наистина се надявам вече много хора да имат много наум като купуват кола и да не попадат в такива филми.Стискайте палци!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малииии..... пич ,колко мъка има на този свят. :hilezh::hilezh:

Искрено ти желая успех. Явно си човек с железни нерви.

Аз не бих издържал тая драма. :hilezh::hilezh:

Досега вече да бях си намерил тресчотка - 7,62 мм. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения начин, който аз виждам е яка застраховка и тоталка... Просто тая кола след толкова интервенции няма да има нищо общо с истината.

Събирай я застраховай и я засили някъде... Маисторчетата може след време да ги почупиш от бой. Ама след време, че да не знаят от кой от всичките преебани клиенти им е дошло...

Аман от бездарници в тая държава бе... Никой не си разбира от работата тука...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения начин, който аз виждам е яка застраховка и тоталка...

Васко, не го съветвай подобно нещо колегата защото има достатъчно светнати ликвидатори и надушат ли нещо може и да го съдят за застрахователна измама. Както съм писал вече да се опита да си вземе парите ли?? Много е гадно и вече е минало доста време. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения начин, който аз виждам е яка застраховка и тоталка... Просто тая кола след толкова интервенции няма да има нищо общо с истината.

Събирай я застраховай и я засили някъде... Маисторчетата може след време да ги почупиш от бой. Ама след време, че да не знаят от кой от всичките преебани клиенти им е дошло...

Аман от бездарници в тая държава бе... Никой не си разбира от работата тука...

Викаш и без това вече и се е случвало веднъж...

В щатите имат единна компютърна система (carfax) . В нея само въвеждаш номера на рамата и веднага излизат всички ремонти и интервенции по колата по дати и км, дори мисля и застрахователни събития. Ако се въведе едно такова нещо и в ЕС, мисля този вид злоупотреби и джамбазклите тарикатлъци ще поспрат. Време е, нали сме ЕС все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васко, не го съветвай подобно нещо колегата защото има достатъчно светнати ликвидатори и надушат ли нещо може и да го съдят за застрахователна измама. Както съм писал вече да се опита да си вземе парите ли?? Много е гадно и вече е минало доста време. :steinigung:

Коко съветвам го това, защото ми се вижда единствения начин. Ако човека има хора тук-там всичко става бързо, лесно и удобно. Тая кола няма да я бъде, кактото и да си говориме...

100% съм сигурен, че колата не е удряна преди това в Б-я. Купена е потрошена и тука е "закърпена" с цел продажба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ние сме ЕС, ама само за цените, акцизите и гърча от ЕС. Иначе за останалото, хубавото, сме си балкани-те, даже си мисля за бановите републики по-скоро отколкото след военна и разделена Сърбия.

По темата не мога да кажа нищо освен, че ти стискам палци да се оправиш по някакъв начин.

П.П. В краен случай що не направиш поръчка за чупен нах кракен и мушен ръкен цу гъзен :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викаш и без това вече и се е случвало веднъж...

В щатите имат единна компютърна система (carfax) . В нея само въвеждаш номера на рамата и веднага излизат всички ремонти и интервенции по колата по дати и км, дори мисля и застрахователни събития. Ако се въведе едно такова нещо и в ЕС, мисля този вид злоупотреби и джамбазклите тарикатлъци ще поспрат. Време е, нали сме ЕС все пак.

Това ако стане и тука, тея на горубляне и тупница ще фалират за нема и месец. Там всичките кочини(айде 85%) са били тотализирани преди да дойдат до тука...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васко, не го съветвай подобно нещо колегата защото има достатъчно светнати ликвидатори и надушат ли нещо може и да го съдят за застрахователна измама. Както съм писал вече да се опита да си вземе парите ли?? Много е гадно и вече е минало доста време. :hilezh:

За съжаление времето е спряло в случая не е минало кой знае колко понеже сме в постоянна рекламация :) А каското си го плащам чинно и почтенно така или иначе .... ако се стигне до там ще искам съвет от къде да намеря каскадьор за изпълнението с дървото......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ползвал запалителни средства при тез "майстори". Не знаех да се смея ли или да си скубя косата докато четях темата. НЕма такава сага, нЕма такъв карък. :lol: Не им се връзвай повече на тия сополи, а си вземи колата и я дай на друг и до няколко дена им хвърли през оградата вечер едно запалено "Зипо" и им гледай муцуните после! Такива "сервизи" не трябва да има под небето. Само ако запродаваш колата, глрдай да не е във форума, че друг ще поеме щафетата! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...