Jump to content

Централно или аларма....


_Joro_

Recommended Posts

Здравейте колеги,проблема е следния:когато пускам алармата тя се активира,но централното не трагва иначе отворя ли врата или капак писка.Интересното е,че след това като вкарам ключа в ключалката на шоферската врата се заключва само тя,А когато отида и я заключа от дясната от там се заключва цялата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПОЗНАТ ПРОБЛЕМ КОЛЕГА.използвай търсачката ,проблема е във предна лява врата бакум машинката за ,заключване има едно троино Ц/КА ключе което подава към помпата във багажникака. ИЛИ е от самия куплунг УСПЕХ :):blink: РОВЕНЕ ТРЯБВА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 това ерезултата търсачката напиши (централно заключване*) сложи и звездата на края там има мнооогооо теми за теб

;):bia:;)

Редактирано от babuka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах един такъв проблем но прочетох темата и там немога да се сетя кой бе писал и много ми помогна .Цялата работа се състоеше във това да рестартираш алармата по следния начин Завърташ ключа на посока заключване и задържаш секунди след това при мен всичко се оправи наистина използвай търсачката . :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смъкнах кутията на централното от багажника моторчето върти,почистих келемите имаше малко нагар тук таме и си викам дано тръгне,поставих го но пак същия резултат...... от лявата врата немога да заключа колата :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отворих всички врати всички машинки си работят прегледах и маркучитата за вакума няма скъсани всичко изглежда ок но не работи :hilezh: вече почвам да си мисля,че алармата прави мизерий.Рових се и в търсачката пробвах някой от съветите но при мен признаците са други.Моля някой да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

При аудита-та е малко тегаво да се направи да сработва централното от две места (аларма и врати) и затова всички алармаджии го включват само към алармата. Ходи при Ваското1 той им е хванал цаката как да навърже нещата за да сработва централното отвсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне при мен ще се окаже че е Алармата.По-някой път не заключва,доста пъти.След това пък не Отключва.Шашава Работа :hilezh:

Предполагам че са Лоши Спойки.

Редактирано от levis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хем си прав, хем не съвсем.

Значи ... старите аларми - СЪН 1 например, нямаха вградено едно реленце в тях... което слагаха отделно, едни мазаници, 50 тона жици и тн... по-новите аларми, включително корейските вече нямат този проблем.

От личен опит казвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега я карам така,като съм сам си отключвам само моята врата,но кагото не съм е малко гадно- ходя до отдругата страна я отключа цялата и някак си ми става кофти защото това все пак е ауди,а аз обичам всичко да работи по колата.Ще потършувам още малко и ако не стане заминава на чичко механик :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега пробва ли обратното тоест когато е отключена колата да се заключи щото азимах тоя проблем но само в еднопосочно и се оказа скъсан кабел на ключето и то лъже алармата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
колега пробва ли обратното тоест когато е отключена колата да се заключи щото азимах тоя проблем но само в еднопосочно и се оказа скъсан кабел на ключето и то лъже алармата

С аламата нито една врата не се заключва просто мигачите си светват както обикновенно свирва си алармата се активира но стой отключена,ако отворя врата почва да пишти.А с централното като заключвам от дясната врата цялата се затваря, като заключвам от шоферската заключва само нея :hilezh: .Кой кабел и на кое ключе имаш впредвид,колега?

Редактирано от _Joro_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

там където е ключалката отвътре трябва да имаш закрепено ключе. като завъртиш ключа това ключе дава команда към централното така че ключа не върши нищо друго освен да подаде сигнала.при мен това беше станало така само че на багажника но принципа е същия според мен.и моита аларма беше подивяла после всичко си дойде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
там където е ключалката отвътре трябва да имаш закрепено ключе. като завъртиш ключа това ключе дава команда към централното така че ключа не върши нищо друго освен да подаде сигнала.при мен това беше станало така само че на багажника но принципа е същия според мен.и моита аларма беше подивяла после всичко си дойде

При мен това ключе вече не си спомням но мисля,че е здраво защото като съм махнал кората като завъртя ключа лостовата система на вратата работи,мен ми се струва че до тази врата не отива ток защото преди когато работеше ако алармата ми е била активирана независимо от какво удар или просто някои да е минал покраи нея като я отключа и отворя вратата тя издава сигнал а сега нарочно я карам да пищи и като отворя врата не издава този сигнал.Нз на къде отиват тези кабели който влизат в машинката на централното и какъв ток трябва да отива там.... :steinigung:

Редактирано от _Joro_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Joro , провери под волана трябва да имаш две релета, провери си кабелите там аз имах подобен проблем. Намери темата там съм обяснил и показал кои са релетата.

Поздрави и успех с проблема!!! <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,че не се отключва/заключва всичко от лявата врата е нормално,тъй като при монтирането на алармата се прекъсва командното жило,излизащо от лявата ключалка и алармата замества "ключа в лявата врата".Вдясно нищо не е прекъснато и съответно дясната ключалка отключва/заключва всичко.Според мен проблема трябва да се търси по веригата на жилото от гл.модул на алармата,което подава сигнала за заключване/оключване.

Като ориентир при мен са зелен и виолетов от гл.модул,свързани към зелено/червен идващ от лявата врата.На тази точка/връзка/ може да се провери какво подава алармата при команда.Успех <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Проблема с незаключването на цялата кола го открих днес беше скъсан кабел точно на сгънката на лявата врата вътре в гуменото маркуче което пази кабелите и сега цялото централно работи отключва и заключва но само с ключ, с алармата като я активирам нищо не става само се актовира и това е незаключва.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...