Jump to content

Запушена Дюза


mladen99

Recommended Posts

Здравеите колеи, извинявам се че пиша тук, а не в VW клуб, но колите са идентични.

Мои познат с VW Bora 1.9 тди 131кс. му светва лампа на борда, и мотора започнал да трака... Понеже незнаел какво е карал така известно време и се оправила. След няколко часа пак запалил, и пак му свети лампата, тогава отишъл до 2-а сервиза и са му казали запушена дюза!

Въпроса ми е Има ли начин да не сменя поне за сега дюзата с добавки или нещо друго да се поизчисти?

И ако се свали да се чисти на ултразвук каква е вероятноста да се оправи?

Или трябва да си купи просто една или за наи добре 4-ри нови дюзи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам да сипе 8% бензин в нафтата и да изкара автомобилът за 20-30 минути извън градско и да го държи между 3 и 4000 оборота... Да не се притеснява, няма да го счупи, а след това може да отиде отново на диагностика и да каже какъв е резултата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ако се сменят (макар че не им знам цената) е по добре да са 4-ри, тя щом една се е запушила, не се знае и другите как са. Тръгнат ли веднъж след време ще изкиха и друга.

Макар че нее зле и да се пробва и това с бензина временно ще има полза.

Аз на моито А4 повилактично веднъж месечно слагам по 1-2 литра бензин, и даже ми харчи по малко така ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 нови дюзи да си купи :hilezh: те са без пари, няма какво да си играе с една да сменя

да бе .....направо без пари са :hilezh: около 800лв.е бройката :hilezh: тук говорим за помпа-дюза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо преди всичко профилактично :

-да си смени горивния филтър

-да изгори нафтата и зареди на друга бензиностанция и чак след това да каже ако проблема продължава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе .....направо без пари са :( около 800лв.е бройката :hilezh: тук говорим за помпа-дюза.
850лв ама човека е патрон иска да ги сменяи 4-те <_<
Първо преди всичко профилактично :-да си смени горивния филтър -да изгори нафтата и зареди на друга бензиностанция и чак след това да каже ако проблема продължава
Доста често при запушен горивен симптомите са като на запушена дюза.При помпен дюзен незнам защото не чакам да се задрасти ,а сменям на 10000км да не ма боли главо после с тия евтини дюзички
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега... Днес се върна от VW там са диагностицирали слаби споики в компютара, или слаби споики на кабелите. За 2-а часа са я направили и сега няма проблеми взели са му 150лв. в Бургас.

Честно казано аз съм малко скиптично настроен към тези неща но... момчето е доволно.

Другото което искам да кажа на колегите за дюзите на VW незнам каква е цената, но на Мерцедес Спринтер 316 2003г. сменяхме 3-ри дюзи, първата цена ми казаха че е към 2х.лв, после 1200, накрая 800. А когато влезе в сервиза на МБ в Несебар при Краси се оказа че цената изобщо нее такава, 650лв. парчето ;-) и за няколко часа всичко беше гптово, а каквото ме стряскаха тука че било голяма хурка, трудно се правили, никои не искал да ги прави, струвало много... Изобщо нее така стига да уцелиш на сервиз!

Желая ви Успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерцедеса не е ли с коминрайл двигател,а тука става въпрос за помпен дюзен,демек за други дюзи става въпрос

Тя че е дръга, друга е, ама ме съмнява да е по ефтина от на Бората

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От запушена дюза на слаби спойки в компютъра...... нещо диагнозата ми куца :rolleyes: . Дюзите за ПД са скъпички поне в БГ, но чух че от съседна гърция се намирали за 300 ~ 400лв. бройката.

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
От запушена дюза на слаби спойки в компютъра...... нещо диагнозата ми куца :) . Дюзите за ПД са скъпички поне в БГ, но чух че от съседна гърция се намирали за 300 ~ 400лв. бройката.

Каде по-точно..в оторизираните сервизи ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ви питам колеги, тъй като се говори тук за дюзи. Някой знае ли колко трябва да е налягането в дюзите на 1z мотор? Тоест на колко бара трябва да отварят и впръскват горивото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
От запушена дюза на слаби спойки в компютъра...... нещо диагнозата ми куца :stupid: . Дюзите за ПД са скъпички поне в БГ, но чух че от съседна гърция се намирали за 300 ~ 400лв. бройката.

Колега това за дюзите сериозно ли го казваш ,че са такива цените в Гърция :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че ставаше въпрос за втора ръка дюзи, които си работят, а и разговора го проведохме още през зимата. Сега цените може да са различни. От къде точно се вземат нямам идея, а и едва ли ще споделят с мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...