Jump to content

Въпрос за прибиране на огледала


Ivanu6ka

Recommended Posts

Малко е стара темичката но да я използвам за да не отварям нова значи става дума за следното един приятел има Голф 4 и джоистика му има картинките за подгряване на огледала и за прибиране на огледала но как аджеба става това??? Врътваме копчето в позиция за подгряване на огледалата и те не подгряват врътваме го на зад за да се прибират автоматично и това неще какъв може да е проблемът за да не става нещо не правим ли както трябва - колата си е на контакт даже мислихме да не е вързано към комфорт функцията ама не заключва колата стъклата се вдигат но огледалата не се прибират. Местихме лостчето на пред на зад като е на определените позиции ама пак нищо дали нещо не е някой предпазител или дори да има картинките и джойстика да се върти до тези позиции може да няма тази екстра, поне ми става странно защо поне подгряването не можем да подкараме а на задното стъкло си има. Предполагам на голфа не е като на ауди да грее огледалата като грее и задното стъкло след като има позиция на джойстика за подгряване.???

Редактирано от REPLAY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

да ви попитам А4 96 1,8 20v е колата прибира ми се само лявото огледало.дясното неиска.само шофиорското ли се прибира или дясното не работи понеже нна брат ми а3ката се рпибират и двете. ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се прибират и двете. Имам прибиране на огледалата и аз и около копчето има нарисувана една стрелка, която одикаля копчето и края й свърша с посока задното стъкло. В момента съм сложил временни предни кори от кола, която е нямала тази екстра и копчето там има само 3 положения и означенията липсват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

относно прибирането на огледалата със централното заключване много ми е кеф да ги варжа съсъ алармата и те сами да се прибират . някои знаели как става номера . ще сам много благодарен . тарсих из форума но нищо не открих

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,може да стане ,но не ти го препоръчвам ,тъй като познат си направи тази опция и зимата като му бяха замръзнали огледалата изключи алармата и си счупи огледалата.Така че си ползвай копченцето и си свиркай ,аз даже и електрическо прибиране нямам.Поздрави! :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

И в крайна сметка как става номера с приборането ма огледалата... Тъй като въртя бутона към иконката обузначаваща функцията и нищо не се случва...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди месец или два си купих двете огледала, двете машинки за ел.стъкла  и бутона за управление на огледалата - това е всичко нужно за работата им! 
Сменят се машинките, слагат се новите огледала и без кодиране всичко работи ! Старите огледала са с 4 кабела а тези са с 12! Свалих ги от Б6 2002ра ! 
Дръжката на вратата струваше 18 лири нова от Ауди ! МОга да покажа клипче ако искате ! 
за да retrofit-нете тази функция най-важно е да имате точно тези 5 неща - копчето,двете огледала и двете машинки за ел.стъкла! 
 Ето и линка 

http://www.audi-sport.net/xf/threads/power-folding-mirror-retro-fit-completed.162898/

Редактирано от mishleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

При мен пък се прибира само шофьорското електрически. Имам картинката за прибиране, но е само за лявтото огледало.

 

Редактирано от plamenkooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.И двете огладала трябва да се прибират щом имаш тази опция.Огледай си кабелите в маншоните или пиновете в самите букси на предните врати.При мен също не се прибираше дясното огледало и се оказа прогнил( явно от влагата) и счупен един пин на буксата(към купето) на пасажерската врата.Докато го открия бях влязъл в голям филм-то не беше проба с друг дорконтролер,проверка на комфорта под шофьорската седалка,проверка на кабелите в маншоните на двете предни врати,разглобяване на огледалото и замерване и т.н..Накрая със замерване с мултицет открих,че от вътрешната страна на буксата(в купето) идва ток(при завъртане на копчето) а от другата страна няма.Дано съм бил полезен.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагам в положение на иконката  за прибиране на запален двигател и НИЩО,но като загася и се прибират,пробвал съм всичко ..и подам ли коктакт преди да запаля още се отварят,и ако съм приместил джоистика на друго положение преди да дам контакт (да паля),отново се отварят,и тогава вече ако завъртя на прибиране се прибират (колата си рабти) и след известно време на каране слагам в прибиране и НИЩО и като загася се прибират.

Редактирано от lubolalev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах едно клипче в ютюб онзи ден нещо подобно-кодиране чрез Ваг-ком.Когато натиснеш дистанционното за заключване огледалата се прибират.Когато завъртиш ключа на стартер тогава се отварят.Но не мисля ,че Б6 я има тая опция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм явно тъй,но тая опция не е удобна,исками се когато са на иконката за прибиране на работеш двигател да се прибират и като преместя да се отварят,тоес ръчно, аз да съм им ШЕФ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и така както съм в момента не е лошо, и да добава само че,при натискане на дистанционното отваряне не се отварят смо на контакт,ако я изгася но не са прибрани дори и да сложа на пибиране не се прибират дори и да заключа пак нищо. Колега мерси за инфото,ако реша ще пробвам. От дистанционното като държа бутона при оключване се свалят се стъклата и обратно при заключване се вдигат. Свалянето и вдигането зависи от това колко  държа бутона!

 

Редактирано от lubolalev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...
На 10.07.2009 г. at 10:25, Ivanu6ka написа:

Здравейте отново! Значи проблема е решен и като заключение: Огледалата се прибират електрически САМО ако имат символ от задната страна на джойстика. Прибирането става, чрез завъртане на джойстика към символа. При мен случаят е по-друг. Електрически са, но нямам символ и не се завърта джойстика. Прибирането става ръчно по цитирания от колегата начин, чрез повдигане леко нагоре. Аз ги напъвах назад ръчно, но без повдигане не искат. Благодаря на всички за времето и вниманието и лека и безаварийна!

"Колега, прибирането става по следния начин.

Хващаш огледалото отдолу, повдигаш го леко (0.1-0.2 см) нагоре и отместваш в посока вратата."

А какво е необходимо за (огледала, копче, инсталация, и???) за да се нарави изпъление в б6ца без тази екстра за огледалата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете огледала(внимавай да са с кабелите и буксите, някои морги режат на поразия!), двата модула(с машинките) за стъклата(поддържащи прибиране/реглаж на огледала), цялата горна част на дръжката(старата няма символа за прибиране) с джойстика.

Модулите трябва да са с номера

8E2 959 802 

8E2 959 801, може с Е накрая, но не и с В,

Огледалата с номера

8E2 858 531B(или АС накрая)

8E2 858 532J( или АС накрая)

И за огромна радост на собственика, цялата галиматия е plug&play.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колега. А за да се променя огледалото, когато включа задна скорост?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам други комфорт модул и модули за стъклата/огледалата. Иска си и кодировки.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
На 12/30/2015 at 7:54, mishleto написа:

преди месец или два си купих двете огледала, двете машинки за ел.стъкла  и бутона за управление на огледалата - това е всичко нужно за работата им! 
Сменят се машинките, слагат се новите огледала и без кодиране всичко работи ! Старите огледала са с 4 кабела а тези са с 12! Свалих ги от Б6 2002ра ! 
Дръжката на вратата струваше 18 лири нова от Ауди ! МОга да покажа клипче ако искате ! 
за да retrofit-нете тази функция най-важно е да имате точно тези 5 неща - копчето,двете огледала и двете машинки за ел.стъкла! 
 Ето и линка 

http://www.audi-sport.net/xf/threads/power-folding-mirror-retro-fit-completed.162898/

Здравей,как става самото вадене на огледалата,гледах някакво клипче на което вадят кората на вратата,тонколоната за да стигнат първо до кабела,има ли по-лесен вариант или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...