Jump to content

A4 1.8T B6 (code engine - BFB vs BEX)


Saint_

Recommended Posts

Някой може ли да сподели каква е разликата между A4 1.8T B6 (code engine - BFB vs BEX). Първият е 163 к.с. а вторият 190 к.с. Разликата от софтуера ли е или има и конструкционни разлики?

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само в софтуера. BEX е единственият 1.8Т с различен "хардуер" от тези, които се монтират на B6. Всъщност вътре в самия мотор няма разлики, но дюзи, турбина, кулер и др. са различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичко което изчетох и намерих в интернет мога да кажа, че единствената разлика която виждам по хардуера е разлика в интерклулерите. Изчеток ЕТКА-то и сравних всеки от главните компоненти и само това забелязах като разлика. Ето и снимков материял:

post-4410-1248866173.png - BEX - 190 hp post-4410-1248866184.png - BFB - 163 hp

Друго което ми направи впечатление е, че самият блок е еднакъв от 1.6 до 2.0 без значение дали е с турбо или не.

post-4410-1248866387.png или post-4410-1248866513.png

Всички други компоненти като колянов вал, разпределителен вал, охладителна система, тубото, горивна система е еднакво.

post-4410-1248866470.pngpost-4410-1248866483.pngpost-4410-1248866640.pngpost-4410-1248866661.png

Другата разлика от двете коли е в ръчната скоростна кутия, едната е със 5 степенна а другата с 6 степенна. От гледна точка на теорията това на пръв поглед, сега да каже някои от страна на практиката!

post-4410-1248866694.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

избързал си с теорията :hilezh:

btw.. не е вярно че едната е с 5, другата със 6 скорости - моята е BFB със 6 скорости :hilezh:

разликите са както посочи в интеркулерите, едната е с 1, а другата с 2. Разлика има и в биели, инжектори, турбина...

post-43-1248976404.jpg

post-43-1248976415.jpg

post-43-1248976431.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
Hora Molq za pomo6t iskam da razbera za moq dvigatel ot skoro go imam Audi-to i e 1.8 T dvigatela e AEB i nz kakva modifikaciq e ? imam mnogo komentari za toq dvigatel i malko sumneniq iskam da nay4a kakuv e su6tnost.

Нерде BFB нерде AEB,нерде шльокавица шрифт .Принципно е първото изобретено 1.8 Т 150 к.с . и прародител на BFB и BEX,за които става въпрос в темата,но твоя може да е няква специална разработка на военните ,иначе въпроса ти звучи като Иване как се казваш :hilezh:

Редактирано от 4ring avus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
  • 3 years later...

Турбината на BEX e K03-073. A  на 163-коньовата версия е К03-029. Разликите в двете е по-голямото компресорно колело на 073.  Това знам аз като разлика относно турбо. Другите неща като дюзи и софт не знам колко точно се различават

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
На 28.07.2009 г. at 16:33, Saint_ написа:

Някой може ли да сподели каква е разликата между A4 1.8T B6 (code engine - BFB vs BEX). Първият е 163 к.с. а вторият 190 к.с. Разликата от софтуера ли е или има и конструкционни разлики?

Мерси предварително!

Здравейте, имам BEX мотор, главата съвместима ли е с BFB, ако може да помогнете. Благодаря.

Редактирано от Milkonti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, оказа се, че главата е от AEB 058103373 има EGR Аудито е 2004г., за нея би ли ми дал съвет.Благодаря.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЕВ няма егр(по-точно е SAI система), а твойта има. Според мен трябва да търсиш глава от  AVJ, BEX, BFB, това са надлъжните мотори. Стават и от напречен, примерно AUM, ARX, AUQ, ARY. Те са със SAI система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е че свалих егр от главата има отвор но е доста по-малък от отвора на егр, възможно ли е .

Редактирано от Milkonti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, не разбрах ще стане ли за моя двигател тази  глава, след като е с тази система SAI.

Преди 6 часа, Онуфри написа:

Да, така са.

@Milkonti 

 

 

 

 

Редактирано от Milkonti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главата от АЕВ няма SAIсистема, ако я монтираш тази система няма да работи. Иначе може да се монтира, съвпада към блока, валове, колектори и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, дано не ти досадя, наистина гледах доста АЕВ глави и нямат такъв отвор за SAI система, но тази конкретно АЕВ с номер 058103373 ИМА, което ме озадачава доста, понеже не съм се интересувал досега.

От нея свалих EGR и има отвор, (всъщност затова я взех, видях EGR на главата) но отвора е доста по -малък  от отвора на клапана, за което ти каза , че е така. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с ARY , понеже вече смених една глава, това ще е втора смяна на глава след 40 000 км., колата е на газ, и отново на 4 цилиндър няма компресия. Според теб, какъв е възможния  проблем, все на 4 цилиндър  се прецаква,нещо в цилиндъра ли да търся, в инжектори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапаните ли изгарят? Ако е така, нищо чудно да пикае бензинова дюза и да вдига температурата в цилиндъра. При работа на газ също ще изпуска ако не се спира помпата при превключване на газ. Би трябвало да притриса ако му е повечко горивото на този цилиндър. Свещта на четвърти цилиндър с различен цвят ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не съм свалил главата, карам я така, претриса на обороти и най-вече до 1700-2000, след това не се усеща толкова, но грешките са на 4 цилиндър, ( misfire detected cylinder 4), мерих компресия - 8 и малко, при 11 и нещо на останалите, свещта е опушена определено. 

Редактирано от Milkonti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се занимава размени бензиновите дюзи преди да разглобиш, като преди да ги размениш бележи коя е от четвърти цилиндър. Покарай и виж дали на друг цилиндър свещта ще промени цвета си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...