Jump to content

Спрей за климатик - от къде ?


realp

Recommended Posts

Здравейте.

Преди 2 години ми напръскаха топлообменика на климатика (през въздуховодите) с някакъв спрей и дълго време нямах никакъв проблем с лоши миризми и т.н.

Навсякъде продават пяна ( под формата на спрей).

Пробвах я, но ефектът е нулев. Според мен пяната действа като силен ароматизатор и с това се разчита да се притъпят лошите миризми. Без да се изтрябят бацилите, които всъшност ги предизвикват. В резултат колата ми мерише на такси, а гадната миризма все още е част от аромата. doh!

Онзи спрей миришеше като райд ;), но определено действа.

След като климатика поработи час-два се измирисва.

За съжаление никъде не мога да си намеря.

Виждам, че има доста теми по темата, но никъде не намерих инфо - къде се продава.

Ще се радвам ако някой знае.

Поздрави,

п.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих моя от един сервиз в Младост 1 или 2 (не съм сигурен в кой се води) пада се точно на главния булевард Александър Малинов малко преди Shell-a и McDonalds. С големи букви пише пълнене на климатици, годишен технически преглед, реглаж и т.н Не може да го подминеш. Спрея е на Valeo струваше 30лв. На моята А3-ка го изпръскаха във въздухопровода точно под поленовия филтър и резултата е горе долу добър сега замирисва малко само като го пусна за около 20 сек и после се оправя и не мирише. Пробвай първо с 1 флакон може и да ти стигне. Спрей е не е пяна.

п.с. Съветвам те сам да си го изпръскаш защото тия некадърници от сервиза като пръскаха спрея го държаха с дъното нагоре и изпръскаха само въздуха под налягане и течноста остана вътре и трябваше да го режа за да извадя течността и да си я изпръскам вътре сам.

Най-добре е да си пуснеш климатика да духа максимално силно на топло и да изпразниш флакона във въздухопровода и да оставиш климатика да поработи 10-15 мин .

Редактирано от fizo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. Съветвам те сам да си го изпръскаш защото тия некадърници от сервиза като пръскаха спрея го държаха с дъното нагоре и изпръскаха само въздуха под налягане и течноста остана вътре и трябваше да го режа за да извадя течността и да си я изпръскам вътре сам.

БЛАГОДАРЯ, колега!

Ще пръскам сам! ;)

п.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех от от бриколаж, но не знам дали е спрей или пяна. Пише че се пръска във всички въздуховоди и климатика не се пускал или вентилатор минимум 30мин след това за да можело спрея да се разгради.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пяна е.

и никаква работа не върши според мен.

колата не може да се измирише вече 3-ти ден. (гадната миризма от климатика + силна миризма на долнопробен ароматизатор).

п.

Редактирано от realp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В пикадили видях че имаше, но нямам идея дали е спрей или пяна. По-скоро осстанах с впечатление че е спрей, заради една от съставките в него, но сега няма да мога да я цитирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих спрей от практикер. Продават и пяна, но аз казах на момчето че изкам спрей. След малко лутане го намери - на най-горния рафт. Не може да се стигне без стълба :wub: . Ако не попиташ забрави да го видиш :bia:

Спрея беше с една тръбичка хваната към него.Изпръсках го целия. Мерише точно на раид както спомена някой колега...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отидете при Стефан да го направи както трябва. Цената, която каза беше около 40лв. (спрей+работа)

Спрея не е какъвто и да е, майстора също :bia: -чиста работа. За 10-на 15лв. по-малко не е сигурно каква ще я свършите.

Редактирано от tox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отидете при Стефан да го направи както трябва. Цената, която каза беше около 40лв. (спрей+работа)

Спрея не е какъвто и да е, майстора също :wall: -чиста работа. За 10-на 15лв. по-малко не е сигурно каква ще я свършите.

Стефан is the man!

Проблема е, че докато стигна до него ще загубя повече от 40лв. във време и пари :bia:

п.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, колко струваше и доволен ли си от ефекта ?

п.

Доволен съм, ама колко струваше не помня :wall: Въпреки че го купих преди 2-3 месеца..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отидете при Стефан да го направи както трябва......

Не всеки може да прекоси цяла София, заради една миризма :rolleyes:

Доволен съм, ама колко струваше не помня ...

И аз преди няколко месеца взех един..... помниш ли поне какво представляваше флакона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

само да ви информирам, че реших проблема с миризмите от климатика.

Взех си спрей Valvoline - 37лв.

Спрея е "професионален" - за сервизи.

Става за 3-4 третирания на замърсени климатици.

След еднократно третиране - миризмата изчезва.

Преди това беше толкова силна, че не ползваме климатика и вентилацията на колата!

На същото място имаше и малък спрей Valeo - 29лв.

Намерих го в Горубляне, на 150-200 метра преди караулката в дясно.

Не се лъжете с тези пяни от хипермаркетите. те са силен ароматизатор и нищо повече.

поздрави,

п

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде го изпръска спрея ? Под поленовия филтър нали ? Как го изпръска на включен климатик на най-топло после колко време чака за да подейства ?

Редактирано от fizo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде го изпръска спрея ? Под поленовия филтър нали ? Как го изпръска на включен климатик на най-топло после колко време чака за да подейства ?

Първо пръснах във въздуховодите на купето.

После под филтъра и в отвора за циркулация във купето, като превключвах на климатик / без климатик / парно.

п.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...