Jump to content

Темпомат (Cruise control) A4 B6


stilko

Recommended Posts

На 14.10.2017 г. at 16:16, plamenkooo написа:

Колеги, с какъв инструмент развихте долните две винтчета на долната кора под волана ? В нета пише TORX 8, ама ми се вижда доста малко и не мога да го развия с T8 ?

 

На китайчето дето ползвувах пишеше Т10 ... а в нета пишеше някакъв много кофти Т9 стандарт.

Но Т10 китайче - се сваля всичко от кората до модулите и лостчетата на модула на волана.

 

 

п.п Уикенда ретрофитнах най-после темпомат на моята,защото имах всичко необходимо но нямах лостче.

Взех оригинално лостче и долна кора и се започна:

*Първоначално си мислех,че номера ще стане само като сваля кората и ще успея да подпъхна самото лостче,без да извършвам по долните манипулации - уви не става така лесно --->

 

1.Развиват се двете малки винтчета на корите с торкс Т10

2.Спуска се лоста за регулировка на волана и се отвива шестограма на долната кора.

3.Разединяват се корите / Изважда се внимателно долната,като се извърта леко встрани.

4.Издърпва се волана и се премахват внимателно тапичките в ляво и дясно,които покриват винтовете на Airbag-a

5.Издърпва се леко напред и внимателно с еразкача лентовия кабел и кабела на мулти-волана ако имате такъв.

6.Отвъртате централния винт на волана,като преди това го заключвате/фиксирате в дадено положение.

7.Ако искате го бележите,ако ли не то при (B7) има реска/засек и е белязано заводско.

8.Изваждате волана и пред вас се откливат разни платки,лентов кабел и лостчетата.

9.Нужно е да освободите от щипките лентовия кабел за да може да се издърпа напред,но ще трябва да махнете и датчика за положение на волана/ESP сензора и леко да разхлабите лостчето за мигачи и дълги светлини.

10.Монтирате лостчето за Темпомат/Автопилот и го закрепвате/фиксирате/притягате нормално усилие посредством 2 шпилчици с торкс Т10 както е при другите (Аз нямах и се наложи да ги поръчам в Порше,продават се по 5бр. с доставка 5 работни дни и цена 0.19 стотинки за брой с отстъпката :D)

11.Връщате всичко внимателно по обратния ред на мястото си. (с новата долна кора или вашата правилно изразяна)

12.ЗАБЕЛЕЖКА: Когато правите това,Вие и Аз откачате акумулатора и когато приключите всичките точки от 1 - 11 и запалите автомобила на мен ми светеше ESP и имаше грешка,че не е калибриран или,че не е имало сигнал до него.След около 100-150 метра като тръгнете въртейки волана вляво и дясно да почти пълен оборот се калибрира и изгасва на таблото,само изтривате грешката после.

13.ЗАБЕЛБЕЖКА: Нужно е активиране на темпомата - това е описано как става в началото на темата.

Интересното при мен беше,че го активирах и като подкарах и тцъъъ ... няма темпомат,3-4 пъти повторих активирането,пише,че е активиран ама не тръгва ... викам си толкоз зор за нищо :D

Закачих на VCDS и излизаше грешка за самия темпомат.

Тогава се присетих да вляза с VCDS в групата за модула на волана ... влязох в канала за кодировка и чак тогава гледайки цифрите видях,че модула макар и да подържа всичко що може да се подържа е кодиран само за Бордкомпютър.

Промених с правилната цифра кодировката,а именно Бордкомпютър+Темпомат - потвърдих командата и:
Вече съм с темпомат/автопилот ОЕМ,работещ коректно,безпроблемно,естественно активиращ се на скорост повече от 30км./ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте колеги, имам следният проблем.
Взех си мулти волан от Кю5 2015г. Четирилъчов.
Взех и лентов кабел(спирала) с номер 4E0 953 541 A
Проблемът е следният:
1.Връзката мулти функция волан нави плюс не излезе.Имам снимка на буксите отзад поради съмнения че не е вързана или няма такава функция старото нави.

2.Не успяхме  да отключим опцията за круиз контрол понеже ще слагам.Явно ще трябва да сменя черният модул зад лентовия кабел.Моя е с номер: 8Е0 953 549 F
3.Осветлението на копчетата по волана от къде идва?От навигацията или от модула?Не свети....

3.Да ми кажете по буксите и кабелите които имам дали е вързана схемата за мулти волана или ако не е кой кабел къде трябва да е.

http://www.img-share.eu/main/image_view/20180418_17201100vgH3K3zFjXGMyp0hAV1524071560.jpg.htm

http://www.img-share.eu/main/image_view/20180418_181244aVIGHx276GYapAU73O411524071876.jpg.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега модула ти не поддържа мулти и темпомат трябва ти др. който завършва на буква Q , M , P или R. Лентовия кабел трябва в Г-образната букса да има пинове (това ее за мулти волана) ако нямаш и него трябва да смениш. От там е проблема с темпомата и, мулти волана. Смени го калибрирай всичко ще тръгне. Покажи снимка да видим как изглежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер изглежда! Дано тръгнат тези копчета, че са доста по-различни от тези волани на Б7 или ТТ  които обикновенно слагат на Б6. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,  търся модул завършващ на Q,R,M,P.А ако се намери колега да предлага и ръчката с пластмаса за круиза най-добре.Насочете ме ако може към колеги които имат или работят в морги с аудита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/ad/lostche-tempomat-audi-a4-b6-b7-audi-b6-b7-CID360-ID7nXS5.html#d8cd13d278

https://www.olx.bg/ad/kontrolen-modul-volan-audi-CID360-ID7hGI1.html#54739893b5

 

Това успях да намеря набързо.

Иначе аз минах през процедурата преди 2 седмици - лостчето ново от китайците ми стъпи на 15лв а модула успях да спазаря с един колега за 90лв.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Здравейте,може ли да ме насочите към някой,който може да ми монтира темпомат на Б6. В момента имам само лоста,търся да купя модула,че моята е без кожа,подгрявания,мултиволан и т.н. екстри и от каквото прочетох ми е необходим номер различен от букви S и F накрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги,да попитам и аз нещо за темпомата.

Имам допълнително монтиран темпомат,на моето А6 Ц5 ,който работи идеално,но не ми свети индикацията на таблото като го пусна.Лампичката е на таблото и като я пробвам на друго място свети.

Къде може да е причината,може би липса на сигнал към лампичката,липсващ пин на таблото или нещо друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi A6 (C5) има лампичка на таблото за темпомат/круиз контрол ли?
За пръв път чувам,я снимай ...

 

п.п Не мисля,че на таблото на по-старите модели в.ч (A3 8L , A4 B5 , A6 C5 , A8 D2) има такава индикация на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Моля насочете ме към някой,който може да ми монтира темпомат на А4 Б6 в София. Купих си комплект цялата галимация / лост, модул за завъртането,лост с борд комп/ от Ибей и искам да го монтирам въвзможно по-скоро за да имам опция за контакт с продавача,ако случайно има проблем преди да съм оставил фийдбек на продавача.

Редактирано от krolp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте.Аз също се интересувам от монтиране на темпомат на моето А4 B6 .Бихте ли ми помогнали с информация какво точно ми е нужно?Благодаря много предварително .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здеавейте,преди време реших да слагам круиз но се оказа,че модула ми не поддържа круиз.

И в търсене на подходящ модул си намерих пълен комплект от а4 2.0т свт б7'ца волан с пеперудки аирбаг лентов кабел модул капак ръчките(3те) всичко което е на пръта.

А моята е а4 1.8т б6 свт имали шанс нещата да станат заработят перца милти и т.н.

Благодаря на отзовали те се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще тръгне всичко, освен еърбега... За мултито също е възможно да не работят всички опции, По-лесният вариант е да смениш модула, лентовия кабел и монтираш лостчето за круиза. След това едно кодиране и си ти! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колеги имам въпрос колата е б6 имам си темпомат искам да инсталирам мулти волан от б6 не от б7 какво ще ми потрябва  благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ербег с копчета и кабел ако ти е четири-лъча волана. Най - вероятно и модул за волана, защото твоя няма да поддържа мулти волан. Също и лентов кабел който да поддържа мулти и темпомат.

Редактирано от Стилян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...