Jump to content

Темпомат (Cruise control) A4 B6


stilko

Recommended Posts

Ето това са различните нива на оборудване и различните модули на волана колеги.

Lowline

Волани: Стандартен волан (4 спици)

Функции: Бордови компютър

OEM номер: 8E0 953 549 F, 8E0 953 549 S

Midline

Волани: Стандартен волан (4 спици), Спортен волан (3 спици), Мултифункционален волан

Функции: Бордови компютър, Темпомат, Мултифункции

OEM номер: 8E0 953 549 L, 8E0 953 549 N

Highline

Волани: Стандартен волан (4 спици), Спортен волан (3 спици), Мултифункционален волан

Функции: Бордови компютър, Темпомат, Мултифункции, Отопление на волана

OEM номер: 8E0 953 549 M, 8E0 953 549 P, 8E0 953 549 Q, 8E0 953 549 R

Модули подходящи за Бордови компютър

8E0 953 549 F, S, L, N, M, P, Q и R

Модули подходящи за Темпомат или Мултифункция

8E0 953 549 L, N, M, P, Q и R

Модули подходящи за Отопление на волана

8E0 953 549 M, P, Q и R

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, има ли как да разбера какъв е модула на кормилотослед като му е паднало етикетчето и няма номер.. там където се включва буксата отзад от 4 то 7 краче ги няма, значи ли това че модула не става за тампомат или ок?

има ли как да го проуча ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, има ли как да разбера какъв е модула на кормилотослед като му е паднало етикетчето и няма номер.. там където се включва буксата отзад от 4 то 7 краче ги няма, значи ли това че модула не става за тампомат или ок?

има ли как да го проуча ?

Закачаш го на колата и закачаш диагностиката. За буквите накрая ти е ясно вече.

Другия вариант е да го разглобиш и ще разбереш - модулите с букви F и S нямат пинове на мястото на буксата за темпомата:

026588518-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

здравейте моя волан е с 3 спици и от по горе написаното излиза ли 4е може да му се сложи темпомат без да се сменя модула незнам на кои букви завършва защото още не съм я закачал на ВАГКОМ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте моя волан е с 3 спици и от по горе написаното излиза ли 4е може да му се сложи темпомат без да се сменя модула незнам на кои букви завършва защото още не съм я закачал на ВАГКОМ

Ако можеш да надникнеш да я видиш буквата, ще разбереш без да я закачаш, но за тази цел трябва да свалиш горната кора над волана.

Другия начин е с VAG-COMа - просто влизаш в модула и го виждаш кой номер е ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш да надникнеш да я видиш буквата, ще разбереш без да я закачаш, но за тази цел трябва да свалиш горната кора над волана.

Другия начин е с VAG-COMа - просто влизаш в модула и го виждаш кой номер е ;)

Може би утре ще я закача и ще видя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачих я на компа и излезна 4е модула ми завършва на "S" това означава ,че няма да мога да сложа автопилот . Някой може ли да ми каже колко струва да си зема модул , който поддържа темпомат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото с 5-6 по-дълги прехода из България се убедих, че всяка стотинка, дадена за темпомата, е дадена заслужено! Още повече като се вземе предвид прехода по магистрала. По мое лично мнение с употребата на темпомата горивото се задържа доста по-дълго време в резервоара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Привет, да допълня темата - днес монтирах Темпомат на A4 2001г 1,9 TDI с модул 8E0 953 549 К - същия е с подгряване на волана и монтажа мина безпроблемно, с изключение на скапания датчик на съединителя!

Лостчето закупих ново от тук за 55 лв: http://www.avtosklad.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8/car/audi-a4-2000-11-2004-11/page/1

Редактирано от papaone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте

Идеята на нашите коли за монтиране на темпомат е невероятна.Исках да споделя един сайт от който има лостове на много добри цени.

За пример цената за лост за А3 е 37 лв (след запитване в сайта)

това е сайта

http://www.avtosklad.bg/product/id/52284

не съм му рекламодател или нещо.. просто дори и в форума тук и по моргите ми искат 2 пъти повече за лосче което ще е оригинално но на 15 години :))

Благодаря дано съм бил полезен.Ако се счита за реклама нещо изтриите мнението ми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Идеята на нашите коли за монтиране на темпомат е невероятна.Исках да споделя един сайт от който има лостове на много добри цени.

За пример цената за лост за А3 е 37 лв (след запитване в сайта)

това е сайта

http://www.avtosklad.bg/product/id/52284

не съм му рекламодател или нещо.. просто дори и в форума тук и по моргите ми искат 2 пъти повече за лосче което ще е оригинално но на 15 години :))

Благодаря дано съм бил полезен.Ако се счита за реклама нещо изтриите мнението ми :)

:zustimm:

:flehan:

Хиляди благодарности!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос.Преди малко сканирах с ваг кома за този модул дали го имам и с каква букса е накрая.Възможно ли е изобщо да го нямам?

Защотото ваг кома ми изписва съобщение че няма отговор от контролера ?

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако като натиснеш съединителя не спира автопилота, си провери машинката на педала =) Това за б6

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако като натиснеш съединителя не спира автопилота, си провери машинката на педала =) Това за б6

или си прекодирай колата на ръчни скорости. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос.Преди малко сканирах с ваг кома за този модул дали го имам и с каква букса е накрая.Възможно ли е изобщо да го нямам?

Защотото ваг кома ми изписва съобщение че няма отговор от контролера ?

Благодаря

Ауди А3 8L няма такъв модул. Ти май беше с дизелак, за тях имаше решение - беше писано из темите във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте.Монтирах си темпомат-модула и лостчето.Извършвам кодирането както е описано на първа страница,но стигна ли до кодирането на АБС-а вкарвам логина,а на кодинга не ми дава да впиша кода и прекъсва връзката с АБС-а.Сега ми светят ESP-то,ABS-а и BRAKE.Aко може някой да помогне със съвет какво да направя за да извърша кодирането правилно.Благодаря предварително. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети внимателно и следвай стъпка по стъпка!

И аз уж всичко правих както е описано, пък все не се получаваше, докато накрая си намерих грешката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети внимателно и следвай стъпка по стъпка!

И аз уж всичко правих както е описано, пък все не се получаваше, докато накрая си намерих грешката...

ОК утре ще пробвам,ако ще и 100 пъти.Докато успея. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги.Моля за помощ,защото не мога да кодирам автопилота след монтажа.Извършвам стъпките от първа страница,но стигна ли до кодирането на АБС-а връзката с контролера се разпада и се налага да изключа и след това да включа контакта за да се свърже пак със АБС контролера.В момента ЕКУ-то на колата не разпознава ЕКУ-то на АБС-а.Колата е АУДИ А4 Б6 2.0АЛТ 2002г. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам, в Благоевград или региона има ли някой от форума, който може да ми монтира, инсталира темпомат. Ауди А4 B6 1.9TDI Quattro '04 год AVF двигател, но модула на каква буква завършва незнам.

Редактирано от bidjito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Моля за помощ,защото не мога да кодирам автопилота след монтажа.Извършвам стъпките от първа страница,но стигна ли до кодирането на АБС-а връзката с контролера се разпада и се налага да изключа и след това да включа контакта за да се свърже пак със АБС контролера.В момента ЕКУ-то на колата не разпознава ЕКУ-то на АБС-а.Колата е АУДИ А4 Б6 2.0АЛТ 2002г. :bia:

Пробвай с друг кабел и комп, т.е. на друга система дали пак така ще прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с друг кабел и комп, т.е. на друга система дали пак така ще прави.

ОК колега.Пробвах с един и същ кабел на PC и лаптоп,но няма промяна.Случайно да не бъркам тук-След като стигна до Adaptation Channel 081,като въведа 00111 давам test след това save,но като проверя дали се е записала стойността 00111 виждам,че пак си е 0.Другото при кодиране на АБС-а въвеждам стойности 09275 за login и 04575 за coding,защото колата ми е Ауди А4 2.0 бензин със 17" джанти ръчни скорости.Веднага след като опитам да въведа coding-а връзката с АБС-прекъсва и за да се свържа отново трябва да изключа и включа контакта.Ако може кажи ми като по-разбиращ дали имам грешка при въвеждането тези стойности. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-> wiki.ross-tech.com -> Steering Angle Sensor

Adaptation

Channel 081: Vehicle Data Learning

To start the process for vehicle data (VIN) learning, enter/save 00111 as new value.

Нищо не пише за Адаптация на 081 канал на ABS-модула...

-> wiki.ross-tech.com -> ABS

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...