Jump to content

Дисплей за външна температура А4 (В5)


KCV

Recommended Posts

Хм нещо не се получава, когато ги навържа и сложа резистор м/у 2 и 3 пин работи (т.е ток има), но в момента който сложа 3ти пин при пиновете на климатроника (на букса В при пин 1) и не отчита нищо нито на контакт нито на запалена кола. Има ли вариант самия дисплей да си иска отделен датчик за температура или нещо аз бъркам?

Редактирано от Niksana Vo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той дисплея си върви със ваншен температурен датчик, тоест букса, кабел и датчик, отделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, но за да показва външна температура, трябва да е закачен и външният датчик към него.

Ако разбираш руски език дръж:

 

https://www.drive2.com/l/520170/

Редактирано от skype68
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което си дал колега е за по-новия модел 8L0, който е с 10те пина, аз съм с 8, който е 8D0 (т.е 5 и 10 липсват).Иначе предплогам, че датчика си ми работи защото на 55 канал си вади точна външна температура.

Редактирано от Niksana Vo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах къде е проблема, когато се върже този кабел, който "На пин № 4 отива сиво/син кабел, служи за подаване на напрежение от регулатора на осветеността на скалите в автомобила ( арматурно табло, бутони, управление на климатика )." изключва нещо дисплея и тъй като не ползвам това регулиране го оставих без и тръгна без проблеми :) Благодаря на колегите, които помогнаха :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
На 20.10.2009 г. at 20:59, KCV написа:

Наскоро се сдобих с уред за таблото на А4 (В5), който показва външна температура и на коя предавка е скоростната кутия ( за автоматиците ).

VAG № 8D0 919 272 B . Отзад на уреда има букса с 8 пина.

Досега на колата не е имало такъв уред и поради това липсва буксата за него. По принцип колата е с климатроник и разполага с датчика външна температура, който се намира отпред между бронята и радиатора.

Молбата ми е, ако някой разполага със схемата на свързане на този уред, нека я сподели.

Благодаря ви предварително.

 

 

Колега сдобих се с такъв дисплей, плюс буксата, но от нея излизат само четири кабела, номерът му е 8LO919272A , та мисълта ми е как да го свържа, колата е А4 Б5 1997 с климатроник.

жълто - кафяв

кафяв

синьо - жълт

черно - червен

Предварително Ви благодаря .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...