Jump to content

Съвет при покупка на цифров фотоапарат


Recommended Posts

Някой може ли да ми даде акъл, искам да си взема цифров фотоапарат но не ми се дават сериозни пари защото го взимам с доста посредствени цели. Така че просто споделете от най-ефтините на пазара кое си струва стотинките. Това което ме интересува е да е здрав и прост за работа никакви други екстри не ме впечатляват то и за тази цена нищо не мога да очаквам. Мисля си за нещо до 200 лв.

Някой от модовете ако ми пипне подзаглавитео за правописната грешка ще съм благодарен.

Редактирано от Cherepaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 170
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Canon Powershot A480.

Единствения му недостатък е, че няма вградена литиево- йонна батерия.

самсунг.доволен ше останеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Canon Powershot A480.

Единствения му недостатък е, че няма вградена литиево- йонна батерия.

Това си е живо предимство колега :stupid:

Взимаш си 2 комплекта батерии и никога не оставаш без ток в най-важния момент :hilezh:

И аз смятам, че в тази категория канона е най-добре :hilezh:

И да вкарам малко теория за избор на сапунерка :stupid:

Не се хвърляй на многото пиксели. При сапунерките те не са показател за качеството на снимките. Масово при тях се използват 1/2.5" матрици и резултата от много пиксели събрани на такъв малък размер обикновено е адски много шум дори на ниски стойности на светлочувствителност(ISO). Поради многото шум производителите вкарват много агресивни алгоритми за корекция и резултата винаги е снимка която изглежда блърната и замазана тоест губи се детайла. Особено кофти е вечер или във лошо време когато на автоматични настройки апарата повишава ISO-то и снимките стават като на зърна. За тези апарати дори ISO 200 е много. Затова много често 5МП апарат прави по-качествени снимки от 10МП. То и 10МП ти трябват само ако смяташ да печаташ билборд :troll: . Понякога се намират и такива с по големи физически размери на матрицата, например при Самсунг Sхххх серията тя е 1/1.8" което си е предпоставка за по-качествени снимки при равни други условия. Другото нещо е оптичната стабилизация. Апарат с истинска такава може лесно да компенсира шума при високите стойности на ISO като прави по дълга експозиция без да размаже снимката от треперенето на ръката при ниско ISO. Лошото е, че за 200 лв надали има модел с истинска стабилизация. Иначе има всякакви безполезни маркетингови названия дето не вършат никаква работа(ASR на Самсунг например) на които хич не им се вързвай. Та общо взето това е :wall: Като си харесаш нещо можеш да провериш в http://www.dpreview.com/ за професионални ревюта :wall:

Аз преди години си взех Самсунг S850 и съм супер доволен от него, но не смея да препоръчам S10хх защото просто повечето писксели убиха почти всичко с което S850 превъзхождаше другите в класа си... Все пак съм виждал снимки и от него и са доста по качествени от други сапунерки, които съм срещал, но те не са толкова много, че да мога да дам компетентно мнение. А пък и Самсунг си е Самсунг няма какво да се заблуждаваме...

Виж за по-стари модели на канон със стабилизация и по-малко пиксели ;)

Редактирано от Todir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бащата има някакъв Канон може и същия да беше и така като гледам върши работа ползвал съм го няколко пъти. Ще се огледам и за другите и ще си направя сметката. Другото питане като цени най-ефтино ли е в големите магазини от типа на Техномаркет/Технополис Метро или да се опитвам да си го търся от някоя фирма? Наистина ми се свидят яко стотинките ама какво да направя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж ся.влез в някой голям магазин и почни да сравняваш/цена-екстри-гаранция-сносна марка/и ще видиш каде е предимството на самсунг.не те карам да купуваш,само да видиш,как робуваме на утвардени марки и те ни сабарят кожите.лично аз имам фото,телевизор,телефон и двд 'самсунг' и сам страшно доволен,особено от фотото.вече 3 години и е като нов,като постояно ми го взимат приятели.страшни снимки прай,честно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм за Panasonic ползвам един LZ7 и съм безкрайно доволен от него, но като цени.

Ето един фотоапарат Panasonic Lumix DMC-LS80 цена 199.00 лв

26739907.panasonic-lumix-dmc-ls80.jpg

Производител: Panasonic

Модел: Lumix DMC-LS80

* Модел Модел PANASONIC LS80

* Сензор 1/2. 5 CCD

* Пиксели 8. 1 MP

* Фокусно разстояние 50cm - безкрай

* Оптично приближение 3 (35mm EKB 35mm105mm) X

* Цифрово приближение 4 X

* Светлосила на обектива 5. 5-16. 5mm : F2. 8 / F8. 0

* Скорост на затвора 8 - 1/2, 000 sec

* Чувствителност ISO Auto /100 / 200 / 400 / 800 / 1600

* Екстри Дисплей 2. 5" (6. 2 см. ) TFT LCD ДИСПЛЕЙ

* Видеоклип ВИДЕОКЛИП С ЗВУК

* Звук Да

* Стабилизатор Да

* Памет 24MB ВГРАДЕНА ПАМЕТ

* Разширение на паметта СЛОТ ЗА SD/ SDHC/ MMC КАРТИ

* Файлов формат JPEG

* Батерии 2БР. АА АЛКАЛНИ БАТЕРИИ

* Зарядно Не

* Размери 6, 2 x 9, 5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и далече от евтините Фуджи.

Това пък защо? Тамън да му препоръчам моето A820 което вече втора година прави повече от колкото му е заложено. Всъщност тук имаше ревю и снимки с А820. Ако на някой му се чете да го потърси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

Ползвал съм следните марки:

Олимпос, Канон, Вивитар, Сони, Самсунг и Никон. Говоря за апаратите като модели в един и същи ценови клас, т.е. любителски със сходни характеристики. Мнението ми е, че Никонът прави най-"безшумни" и с най-близки до естествените цветове снимки. След него слагам Канона, след него ми е все едно с какво е снимано... може би Сони или... не зная, абе все ми е тая. Гледай да е с литиево-йонна батерия, да е поне 5 мега пиксела, да има стабилизатор на фокуса (по възможност цифров и оптичен/, поне 3 пъти оптичен зум, сигурно има и друго, но сега не се сещам да е много важно. Смятам, че в диапазона 300-400 лв. може да се вземе нещо прилично. Вече за над 500-600 лв., нещата стават по-сериозни. Успех :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа отвратна снимка :steinigung:

Image Type: jpeg (The JPEG image format)

Width: 3264 pixels

Height: 2448 pixels

Camera Brand: FUJIFILM

Camera Model: A850

Date Taken: 2008:01:24 23:48:06

Exposure Time: 1/80 sec.

Aperture Value: 3.07 EV (f/2.9)

ISO Speed Rating: 400

Flash Fired: Flash did not fire, auto mode.

Metering Mode: Pattern

Exposure Program: Normal program

Focal Length: 6.1 mm

Software: Digital Camera FUJIFILM A850 Ver1.01

Copyright:

Ето за това става дума! ISO 400 и снимката вече не става за нищо!

Интересно сега гледам че матрицата на тва fuji е 1/1.6" тоест дори по-голяма от на самсунга а снимката е много зле :hilezh:

Ето статия в dpreview за влиянието на размера на матрицата, филтрацията и ISO-то върху качеството на снимките http://www.dpreview.com/articles/compactcamerahighiso/

Редактирано от Todir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, снимката е шумна заради ИСО 400. В автоматичен режим фуджито се опитва да направи ПЕРФЕКТНА снимка без да пипа нищо клиента. В тази перфектност влиза това да не се размаже кадъра, да е фокусиран и всичко да изглежда като през деня.

Решението на проблема е да се изключи автоматиката за авто ИСОто което да се закове на 100 ръчно.

А опитвал ли си същата снимка на ИСО 400 с някой друг апарат в клас до 500 лв за да видиш вече истински страх и ужас?

Фуджи, и то точно няколко модела са с сензор 1/1.6" единствено на пазара. Аз пък взех фуджито след като точно в Метро пробвах 4-5 апарата и НИТО един не успя да изпълни снимката на един кашон освен фуджито.

Още по темата.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъ моя самсунг ги прави доста по-прилични при същите условия :flipoff: При ИСО 400 на 1/1.6 с 8МП би трябвало да направи съвсем прилична снимка.

Да тия които си показал в темата са много добри предвид условията.

Редактирано от Todir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако има МОЩНО шумопочистване няма да има шум. Както и детайли. :flipoff:

Най-много шум се появява в тъмни равномерно оцветени обекти. В случая със снимката горе освен ИСО 100 ще е чудесно да е вкара корекция на експонацията -1EV примерно. Това би променило нещата съществено.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото питане като цени най-ефтино ли е в големите магазини от типа на Техномаркет/Технополис Метро или да се опитвам да си го търся от някоя фирма? Наистина ми се свидят яко стотинките ама какво да направя

С теория не мога ти помогна, но ако се спреш на Канон мога да ти пусна връзки за отстъпка при вносителите -Кантек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ниския клас избора е ясен: http://www.dpreview.com/reviews/Q408slimgroup/page15.asp

или http://www.dpreview.com/reviews/Q408budgetgroup/page15.asp

Общо 4 свестни предложения *highly recommended*(Canon SD 790 IS and Panasonic DMC-FX37 или Sony Cyber-Shot W120 или Panasonic Lumix LZ8)

+ две дето са по-зле *recommended* (Sony DSC-T700 and Nikon Coolpix S210)

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви ги говориш друже, Това е избор в ниския клас на 10 мегапиксела върху 1/2.5" матрица. Що не ги сравниха със 6 мегапикселовия Fuji f31fd ?

Ще ти кажа - защото ги е срам от "развитието" на технологията.

Обзалагам се че ТАЗИ евтина играчка ще сложи в джоба си всички състезатели по качество на изображението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E фуджито ясно. Но този модел е стар, не вярвам да обори тия новите :flipoff:

Но повечето са извън бюджета де...

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво не вярваш? Нито са се променили законите на оптиката, нито чудо е станало. Всяка 6 мпиксова матрица на 1/1.6 ще бие коя да е 10-12 мпиксова на 1/2.5.

Проста математика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ИСО над 320 фуджито може би има огромно предимство със супер CCD-то, но трябва да се пробва. Тия и те имат подобрено ISO performance, така че не знам. Иначе за ISO 80-100 може би тия дето са сред 4-те добри (лумиксите, канона и сонито) ще изкарат по-добра снимка от А600 на Фуджи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи след лека справка се стигна до следната проста сметка в порядъка до 169 лв. има следните 4 предложения:

Sony DSC-S730

Olimpus X-20

Samsung Digimax ES-10

Pentax Optio E70L

Е отгоре изброените ми направи впечатление че май само Самсунга за тези пари има стабилизация на изображението, струва ли си тази екстра? и какво ще кажете за изброените модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знаех си че ще е самсунг.струва си естествено.доволен ще останеш ,но вси4ко зависи от теб.аз по принцип не обичам да робувам на големите марки./в малките ресторантчета готвят по-хубаво,и по-евтино/.но това е друга тема,която наистина си струва дискуса някада другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 169 лв няма да има съществена разлика между 4-те.

Вземай смело. Всичко от тези е леш, а стабилизацията в самсунга е измислена, но ти няма да забележиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...