Jump to content

ръчна спирачка на А3


Mariyan Atanasov

Recommended Posts

Колеги преди няколко дена като дръпнах ръ4на спира4ка, коп4ето което освобождава палеца се с4упи. :flipoff:.Пробвах да го разглобя конзолата но за мое съжаление ръ4на спира4ка май е капсолована.Идея си нямам как да сменя и от къде да намеря този механизъм.Моля ви за съвет ако някой се е сблъскал с този проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги преди няколко дена като дръпнах ръ4на спира4ка, коп4ето което освобождава палеца се с4упи. :flipoff:.Пробвах да го разглобя конзолата но за мое съжаление ръ4на спира4ка май е капсолована.Идея си нямам как да сменя и от къде да намеря този механизъм.Моля ви за съвет ако някой се е сблъскал с този проблем

Преди време при мен беше станало абсолютно същото,дръпнах рязко ръчната и копчето се счупи.Пробвах да го лепя 1-2 пъти но пак се чупи.Взех от моргата цялата ръчна за 50лв.тъй като никой не даваше само копчето и проблема се реши.

п.п. Ако искаш да видиш ръчната оголена дръпни рязко кожуха и напред към тъблото и ще излезе,държи се на 2 зъбчета,а ако искаш да я сменяш трябва да махнеш цялата средната конзола.Лесно е

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми я дадоха за 10лв от автоморга... <_< Иначе съвпадение: в петък късно вечерта го счупих, вчера взех механизма и днес го монтирах. Счупих копчето, понеже не ми беше регулирана ръчната и в петък от едно рязко дръпване, горната част се изхлузи и усилието падна в/у копчето.

Редактирано от ralenekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Счупих копчето....от едно рязко дръпване, горната част се изхлузи и усилието падна в/у копчето.

И аз по абсолютно същия начин я счупих :gut::gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bia: След няколко 4аса разглобяване и майсторлък успях да я ремонтирам и побългаря :hilezh:)))Сега работи перфектно и се надявам пове4е да не се 4упи Редактирано от Mariyan Atanasov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Колеги имам 1 въпрос: Как мога да разбера дали ми хващат и двете колелета като дръпна ръчна??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги извинявам се ,но ми е нужна малко помощ. Искам да си оправя ръчната,но незнам какъв и е проблема. Когато я дръпна едва се опъва до 2-рия зъб с доста зор, а и не хваща грам накладки има. Трябва ли да се направи реглаж някакъв и от къеде? Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледам да съм подготвен за снега, колега :D Да показвам на бмв-тата кое върви по-добре :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На една тойота беше станал същия проблем. При нея се оказя,че жилата са блокирали. . Провери дали като дръпнеш ръчната, отзад опъва. Ако не мърда, жилата са за смяна.

Редактирано от makeme
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Искам да си оправя ръчната,но незнам какъв и е проблема...

Това на каква кола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а3 нали съм в този раздел все пак 98-ма година е  дизелак 90к/с   макеме  благодаря за инфото  ще проверя  утре и ще  напиша 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото в подписа колата ти е Ауди 100, а там е по-друга системата на ръчната спирачка, въпреки че е на жило.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мм  имах такъв автомобил колега извинявам се ще го  коригирам.А въпроса дали движат жилата да,но не задържа ръчната  и едва се дърпа до 3-тия зъб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може проблема (и обикновено е) да е в задните спирачни апарати - трябва да им се направи ревизия. Не пишеш от къде си за да те насочим към някой, който се занимава с ремонт на спирачките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мм  имах такъв автомобил колега извинявам се ще го  коригирам.А въпроса дали движат жилата да,но не задържа ръчната  и едва се дърпа до 3-тия зъб

Откачи ли жилата от спирачния апарат? При откачени жила трябва да можеш да опънеш ръчната до горе, ако пак не се опъва или се опъва до 3ти зъб, значи са жилата. Ако пък се опъне, трябва да търсиш проблема в спирачните апарати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЛагодаря колеги,от Златица съм,ако някой знае къде се намира.Тук "майсорИ" да искаш ще откача жилата и ще пиша какво е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

На мен ми я дадоха за 10лв от автоморга... dry.gif Иначе съвпадение: в петък късно вечерта го счупих, вчера взех механизма и днес го монтирах. Счупих копчето, понеже не ми беше регулирана ръчната и в петък от едно рязко дръпване, горната част се изхлузи и усилието падна в/у копчето.

Колега здравей. При мен се появи същия проблем, та мисълта ми е - имаш ли идея от къде да си купя ръчна? Ходих в няколко морги - няма! Ако ти имаш идея къде може да има, ще ти бъда благодарен. ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Колега,само дръжката ли ти трябва,защото я имам

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...