Jump to content

Почистване на фарове


BURKAN

Recommended Posts

Да бе, Армеец са направо супер ларж. След като един камион ме вкара в една дупка в искърското дефиле (човека беше решил, че ще го изпреваря ма не и ако той не иска) и полицаите ми написаха протокол, отивам в армеец и тия ми викат, нямаш проблем купи си нова джанта и ще ти я платим стига да е до 150 лв. Само дето на моята кола джантите са модел от преди 15 години и нови от тоя модел сигурно и в порше нямат, а по автоморгите продават само комплекти по 4-ри (около 400-600 лв.). Та се наложи да ходя да се моля ($$$$$) на вещото лице да пише, че това се изправя та да може да ми признаят фактура за ремонт на джантата (после молбата към вещото лице я избих от фактурата). За толкова години дето съм карал кола, абсолютно всеки лев даден за застрахователи е пропилян от всякъде. Ако си ги бях спестявал (да бе да, дори и аз не си вярвам, че е възможно :steinigung: ) сега щях да карам А8. 0т 1997 г. имам заведена една щета (въпросната джанта) и дори и там се опитаха да ме прецакат.

Редактирано от Grayfox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 3 years later...

Да подчертая,че така коментираните щипки,които внимателно трябвало да се откопчеят от към пластмасата имат технологични отвори където се пъха отвертката и не е необходимо да се мъчите от страни да ги отваряте.

По скоро когато вадите стъклото е добре да се пъха отвертката или ножчето или каквото се използва между уплътнението и пластмасата,а не м/у уплътнението и стъклото за да се извади безболезнено.Сиреч стъклото да излезе с уплътнителя.

Редактирано от Т. Златев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Вчера сложих рециклираните рефлектори на лупите. (Изпращах ги в Стрелча)

Разбира се забърсах лупата от 2те страни и стъклото от вътрешната страна, имаще доста гаден много фин прах.

Ако рефлекторите са здрави и искате да ги бършете ?! - САМО С ПАМУК от аптеката.

Сложих и 2 крушки OSRAM сини на цвят на кутията пише +20% нещо си 4200к (не ксенон)...

И сега мога да кажа, че имам фарове !

 

--Докато рефлекторите бяха на ремонт карах с фаровете за мъгла които след почистването светнаха по-добре от късите преди ремонта им.

778a60a8251ea5014be422978a873efd_120x90.

Редактирано от dim.h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да само рефлекторите на късите изпратих, а останалото го сглобих да мога да си карам колата, че 2 седмици най-малко бавят в Стрелча просто е такава процедурата.

44лв за 2 рефлектора, а и доставката за моя сметка.

А фаровете сам си ги сглабях/разглабях.

Редактирано от dim.h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги след фаровете на dim.h почистих на още един познат фаровете на Ц4-ката и въпреки, че рефлектора на лупата не беше в перфектно състояние фаровете светнаха перфектно.

Забърсват се рефлектора,лупата от 2те страни и стъклото - това са 4 прегради с прах !

Заслужава си !

 

e701c08d31227ae98ea1765dc0cb12db_120x90.

 

 

63586d1891d1d89215487b246cafd172_120x90.

 

092473735a6dc5ff64620faf1937e91b_120x90.

Редактирано от dobatavision
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги 1 полезен съвет за фаровете слагайте само обикновени жълти крушки във фаровете.

Светят по-добре от OSRAM NightBraker +30% и какъвто и да е XENON.

 

Тази вечер направихме тест.

 

OSRAM NightBraker +30%

778a60a8251ea5014be422978a873efd_120x90.

 

 

обикновени жълти крушки

e92d68dfc2ff37ed9db64edcb08ddaba_120x90.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тия тестове трябва да ги направиш на една и съща кола. Отделно забрави крушките да светят по-силно от ксенона. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тестовете са на една и съща кола но нямахме възможност да застанем на абсолютно същото място ...

И кой XENON свети по-добре от жълта крушка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако фара е предназначен за XENON може.

 

Ако е само рефлектор без лупа и се сложи XENON нито шофьора вижда нито тези срещу него .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това последното как го прецени? На старата ми кола А4, Б5 само на рефлектор не съм заслепявал тези насреща, а светлината пред колата беше двойна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си мислиш самоТи. Я кажи след монтажа на реглаж ходи ли?

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ходил. За това, че се вижда по-добре съм абсолютно сигурен. За това дали заслепявам го тества един дето преди това спорихме заслепявам или не.  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на рефлектор XENON, крушката изобщо не стои на точно определеното място и от там идва мизерията.

Гледам всичките коли с XENON без лупа, като се движат по улиците има светлина освен по пътя и по дърветета и сградите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...