Jump to content

Секретни болтове


Recommended Posts

някои слагал ли е секретни болтове за гумите има ли смисал и кои са на добри и каде в варна ги продават

Аз съм слагал. Има смисъл - не знам дали ще спре крадците, но ще спиш по-спокойно :f_ck_you: Най-добри се предполага, че са оригиналните - търси по моргите. Иначи аз сложих български за 20-тина лева. Най-добре е да свалиш един от болтовете с които си в момента и да обикаляш с него по магазините, за да си сигурен, че няма да ти пробутат накои, които не стават за твойта кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 години ми откраднаха двете предни колелета на Фоклсвагена и от тогава на всички коли съм със секретни болтове или гайки. Старай се да си купиш от мярка, която е по скъпа и неразпространена и за предпочитане с вътрешен секрет. За Ауди болтовете са M 14x1,5.

Няма нищо,което да ти гарантира 100% сигурност но секретните болтове си заслужават инвестицията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 години ми откраднаха двете предни колелета на Фоклсвагена и от тогава на всички коли съм със секретни болтове или гайки. Старай се да си купиш от мярка, която е по скъпа и неразпространена и за предпочитане с вътрешен секрет. За Ауди болтовете са M 14x1,5.

Няма нищо,което да ти гарантира 100% сигурност но секретните болтове си заслужават инвестицията.

какви и от къде, отдавна ми се върти в главата да си взема, но не смея защото не знам какви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ментета има на всякъде, иначе аз хубави немски купих от Мотоексперт.

Във Варна също имат сервиз с магазин, провери дали предлагат.

Между другото, само ментетата ги продават с допълнителен секретен болт/ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, няма смисъл от тия дето се продават в търговската мрежа, поради простата причина че всеки авгоджамбазин може да си вземе и да ги отвива и завива когат си поиска. Има смисъл да се иде на стругар да ти направи уникат, само за теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги малко да ЪП-на темата за болтовете.

Значи аз трябва да си търся болт с размери M 14x1,5. за моята А4-ка. Иска ми се да сложа, защото се сдобих с нови джанти и гуми а пък не ми се иска да се разделя с тях. То верно, че набележат ли те няма спасение но поне от някой случаен и неук измет ще ме спасят.

От къде предлагате да си купя ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не видите в Порше колко пари са за БМВ оригинални от Дару са около 40-45 кинта тва не са много пари за здрави секрети :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 50 кинта един стругар ще ти направи секретни болтове с уникална форма и ключ. Това също е вариант. Моите бяха с един цилиндър, разположен произволно върху главата на болта, която пък беше кръгла.

Редактирано от Marcus Aurelius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес си взех едни нови за 16 лв., че заради едни малоумници дето са натегнали с пистолет като ми правеха спукана гума, днес на 8 атмосфери на компресора не можа да ги развие майстора с пистоле. С удължител на ключа щяхме да скъсаме болта. Та в крайна сметка се отвиха, ама се прецака секрета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова ги карам да ги стягат на ръка. Иначе им е най-лесно да ги натегнат с гайковерта и за по-сигурно на максимална сила. Ами като се наложи да я свалям на път... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес си взех едни нови за 16 лв., че заради едни малоумници дето са натегнали с пистолет като ми правеха спукана гума, днес на 8 атмосфери на компресора не можа да ги развие майстора с пистоле. С удължител на ключа щяхме да скъсаме болта. Та в крайна сметка се отвиха, ама се прецака секрета.

И на мен в една гумаджийница ми прецакаха ключа за секретните болтове.Сега едвам ги развивам защото изтърва в леглото на главата на болтовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен в една гумаджийница ми прецакаха ключа за секретните болтове.Сега едвам ги развивам защото изтърва в леглото на главата на болтовете.

E за тва ви казвам оригиналните не са боклуци за разлика от повечето на пазара :eusa_clap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

За Маргел не знам, но на тези в Диана не знам какво им е секретното, ако не се лъжа всички са с един ключ. Пък и единствените болтове, които съм късал или, които са били са боклука са такива.

Оригиналните болтове поне имат 15-20 разновидности на ключа и гарантирано са здрави и вечни. При положение, че гумите и джантите които пазят зимата и лятото могат да струват над 2-3К не виждам еднократен разход от 70-80лв как ще се отрази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си оригинални от Еуратек. аз ползвах отстъпка де, но цената им е 59л май. Още не съм ги сложил...малко късички ми се виждат, но ме увериха, че няма как да не станат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моята кола бях загубил секретния ключ,отидох на една гумаджинийца и там ми ги свалиха секретните болтове за 2-минути.А ако е крадец сигурно с поглед ги сваля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте, наскоро купих кола и сега като тръгнах да слагам зимни гуми се оказа, че имам секретни болтове, но секрета го няма(като си купуваш кола това е последното дето ще се сетиш!?). Ходих до Порше БГ развиха хората секрета там и ми казаха, че не продават само секрети. Продава се цял комплект който струва 100лв, а пък да си имам 8 болта секретни няма никакъв смисъл. Та на въпроса - имам си болтовете свалени някой дали може да ми направи секрет по тях и евентуално нещо координати ако знаете и цена. Става дума за София само, че за едни болтове не си струва да се пътува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови секретни болтове можеш да си вземеш от ЕТ Енчо Енчев . Те също могат да ти направят и камъка за отвиването на твоите, както и всеки един стругар.

Ето една обява за стругарски услуги - http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=91266

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диана продават секрети на Енчо Енчев ... :) 25лв!

Като си търсих секрети - разговарях директно с "Енчо Енчев", т.е. фирмата.

Казаха ми в Пловдив, има 3 или 4 фирми, техни представители.

Взех си секрети за 20,60лв от едната фирма.

Диана доста надценки слагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Болтове си купувайте само оригинални. Аз мойте си ги взех от ebay. Немога да се изказвам крайно, но има голямо значение от какъв материал са направени и дали има някаква обработка за здравината им. Тия направени от стругар, да не се изкривят след 5-то сваляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...