Jump to content

Течни вериги за сняг.


Recommended Posts

Вчера на мой приятел с Опел Астра му се наложило да тръгне спешно на път а гумите му добри но летни тръгнал но положението безнадеждно подсетил се и си купил течни вериги за сняг и положението се подобрило значително.Реших ,че да пусна тази тема ако найстина тези спречета вършат работа е добре всеки да си има в колата.

Колеги, споделете ако някой ги ползвал каква марка са били и доволни ли сте ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера на мой приятел с Опел Астра му се наложило да тръгне спешно на път а гумите му добри но летни тръгнал но положението безнадеждно подсетил се и си купил течни вериги за сняг и положението се подобрило значително.Реших ,че да пусна тази тема ако найстина тези спречета вършат работа е добре всеки да си има в колата.

Колеги, споделете ако някой ги ползвал каква марка са били и доволни ли сте ?!

Дедо, да беше проверил дали вече няма такава тема!

И се пише - "наистина"...

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път чувам за такова нещо.

Ахаа .. прочетох ...

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дедо, да беше проверил дали вече няма такава тема!

И се пише - "наистина"...

Благодаря, за забележките все пак като гледам имало е тема но в нея няма нищо конкретно...а и можеше поне да си дадеш и ти мнението по въпроса не само да правиш забележки за една буква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя една да беше добре :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз позлвах 2 пъти , измъкнаха ме от ситуация, но вършат работа само за заледени участъци

правят слой като дъфка, който залепя по леда, но на неутъпкан сняг става обратното

и падат за 5-6 км каране

но и гумите имат значение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изводът според мен е-НЕ НА ЛЕТНИТЕ ГУМИ ПРЕЗ ЗИМАТА :hilezh: , а също и че не е вредно да се взимат превантивни мерки и да се запаси човек с нещо за в краен случай. Помнете, че има моменти, в които там където закъсате може жива душа да няма и да става въпрос вече за оцеляване. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение,че в МЕТРО едни китайски вериги са 22лв.,не мисля че е удачно да се дават 7-8лв за такива експерименти с неясен ефект.Аз лично съм доволен от китайчетата,един единствен път ми се наложи да ги ползвам тази година и ми помогнаха.И наистина спрете с летните гуми през зимата,а и зимните N-употреба,ще си спестите доста неприятности и на околните около вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И наистина спрете с летните гуми през зимата,а и зимните N-употреба,ще си спестите доста неприятности и на околните около вас.

;)Карат с галоши и после ОБЩИНАТА не е почиктила. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера на един паркинг един "гъзар" с голф 3 кабрио на газ измина 10м. за 30 мин. буксувайки и бутайки го.Като отидох и аз да го бутна гледам,че е с летни гуми. Питах го що така,а той ми разви теория,че дните през зимата със сняг са максимум 2-3 и не си заслужава да слага зимни :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен "капацитети" са ми развивали теорията,че като си вземеш нова зимна гума и я монтираш пак на 2-3г си била втора употреба и за това си купували втора ръка гуми. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...