Jump to content

Скоростомер и оборотомер не работят!


angata

Recommended Posts

Здравейте! Тази сутрин се качвам в колата (A4 96г.), запалвам и... Ооо, изненада!!! Скоростомера и оборотомера не работят, стрелката на оборотите си стой долу и не помръдва, а на скоростта стои на 0 колиометра и леко се поклаща като се чува едно леко цъкане (всичко друго по таблото работи нормално). Четох в една тема за подобен проблем и там се споменаваше, че трябва ново табло. Обаждах, се на един майстор и той ми каза, че отзад на таблото имало някакво тримерче, което може да е замръзнало или да е дефектирало (това със замръзването го изключвам като вариант, защото направих климатроника на HI, в купето стана доста топло и ако е било замръзнало това тримерче щеше да се размрази). Някои да е имал подобен проблем и как го е разрешил? Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем и го разреших с ново табло. Ако ти го ремонтират кажи къде, за да си занеса и мойто за ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз имах такъв проблем моторчето ти е изгоряло това което трепти сменяш го и се оправя но трябва да намериш старо табло саштата марка може да махнеш изгорялото и оборатомера ште работи може да го завъртиш здравото моторче на скоростомера .

Редактирано от ANIO_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж сега аз имах същият проблем със същата кола и обиколих всичките майстори всеки казваше различно накрая излезе, че процесорите ,които са зад уредите един от тях е изгорял и таблото неможе да занули за да тръгне тези процесори никаде не можах да ги манеря в такъв смисал по моргите дават цяло табло и си намерих накрая същото сложех го и нямах ядове твоето табло най-вероятно ще е VDO можеш да видиш надписа в средната долна част на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Таблото ми е абсолютно същото като това. Има номер 8D0 190A (по него ли трябва да търся новото табло?)

picture027ys3.jpg

Видяло се е, че ще трябва да обикалям автоморгите, само ако може да ми кажете горе-долу колко пари ви е струвало това удоволствие, да знам да мога да правя пазарлък :)

Редактирано от angata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Таблото ми е абсолютно същото като това. Има номер 8D0 190A (това ли е номера по който трябва да търся новото табло?)

picture027ys3.jpg

Видяло се е, че ще трябва да обикалям моргите, само ако може да ми кажете горе-долу колко пари ви е струвало това удоволствие, да знам да мога да правя пазарлък :)

70lv

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...