Jump to content

На кой колко му гори колата


z3raks

Recommended Posts

За В4 quattro с 6А двигател-11,5 л.на сто на газ - смесен разход(меря го от пълно до пълно).Предишната ми В4 с АСЕ на предно гореше с близо литър повече(нея май я настъпвах повечко).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези от газпром са големи мошенници.Вярно е,че разхода ми драстично намаля,динамиката е по-добра,но като отидох да заредя/имах малко газ в бутилката/ вместо да напълни примерно 44 литра /толкова е побирала максимум за 6 години/,събра 48 литра.Първо казах,че няма да платя 4-те литра,ама като видях как щеше да се разплаче касиерката,си платих и си пуснах жалбичка.Към нея приложих паспорта на газовата бутилка.Появи се управителката-някакво детенце и след кратък разговор с нея, с касиерката и момчето, което зарежда автомобилите,разбрах,че таксиджиите се оплаквали редовно,че и при тях имало разминавания в количеството на газта,но никой не пишел сигнали.Имаш отстъпка  от 3 лв,ама те лъжат с 4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнах да зареждам в последно време на Петрол само.

Разхода е нормален, вървенето все така го няма (ама то е нормално).

Дадоха ми някаква карта за 7 стотинки отстъпка на газ.

Иначе последното засичане показа 12/100 с цялата газ която може аче-то.

На моменти гпс-а показваше 180... натоварен до козирката с багаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези от газпром са големи мошенници.

на мен винаги ми пълнят 34 литра в 40 литрова бутилка,както навсякъде ,но налягането им е високо- 17 атмосфери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Много" е относително понятие.

Зависи от стил на шофиране, трафик....

Изпратено от моят X7

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

42 литра 300 километра Градско...  доста ми харчи газ ужас

 

Е то на мен ми харчи 12 на бензин АБТ-то /с прецакан термостат, ама вече си го оправих, та ще го засека и ще пиша нови данни :hilezh: /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! От 10 дни съм собсвеник на А6 C4 2.0E 16v 140hp(ACE). avant quattro. Интересува ме какъв е нормалния разход на тази кола на газ, с обикновенна газова? 

Редактирано от PRILEP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София при умерен трафик 13/100

Извънградско при кротко шофиране 9/100, умерено 10/100, бързо 12/100.

 

Ако не е наред колата 20/100 са напълно постижими, че и повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е много голяма разликата с Б4 от към килограми.

Моята съм я теглил и е 1500 килограма с 10 литра бензин и газова.

Ц4 с аце е 1560 пак с газова и някакъв бензин вътре.

И двете са комбита 4х4 с 15-ки .

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои се хвалят колко малко им гори колата 4,5/100 нафта или 9/100 газ в града,ама като им кажеш,ОК,айде да отидем да се разходим някъде,примерно на 150 км,се чува отговор:"ама колата не е от най икономичните-гори 8 нафта или 15 газ"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то зависи кой плаща сметката :) и мойта гори към 8 и нещо ама казвам 10 11за извънградско все пак ако се отпуснем на педало на газта да не съм на загуба дет се вика ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дръпнете по един кабел от свещите,може да започне да гори още по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже и по два кабела махам,за да мога да я укротя малко.И бензина,който не го изгаря го връща обратно в резервоара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имали гориво гори,нямали и като стои,хич не гори.Колите си горят щом ги стартираш.Тва  си е лукс,все пак? не всеки може да го има. :bia:

Редактирано от guner25
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има и още по икнимичен вариянт когато си на въже зад някой . похапването гадско ми е 17 .18/100 някъде чесън/гасчица/при доре долое спокойно каркане на коша 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако клапана на отдушника на резервоара не е наред и оттам дърпа доста гориво,макар и чрез бензинови пари

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако клапана на отдушника на резервоара не е наред и оттам дърпа доста гориво,макар и чрез бензинови пари

Колега, това за моята кола ли го коментира? Стана ми интересно, скоро ми сменяха бензиновата помпа и в колата страшна смрад на бензин от време на време се появява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това за моята кола ли го коментира? Стана ми интересно, скоро ми сменяха бензиновата помпа и в колата страшна смрад на бензин от време на време се появява.

за моята кола го коментирах,всичко е описано много подробно в тази тема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...