Jump to content

На кой колко му гори колата


z3raks

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
На 9.03.2016 г. at 17:30, krisaleks написа:

АСЕ във Варна със 73литра бензин 550км. :dance:

колега колко ти гори ако е 10 на 100 мисля ,че трябва да минеш 730км.

На 9.03.2016 г. at 17:30, krisaleks написа:

 

 

Редактирано от аутоюнион
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, аутоюнион написа:

 ако е 10 на 100 мисля ,че трябва да минеш 730км.

 

Не е 10,а 13 на 100,което е нормално с всичките му там спирания,задръствания и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10лв газ/14.5л/190км 120 извънградско :) баси чак аз не вярвам а бутилката беше празна като заредих.1.8карбуратор кейхин1 само на 600/700 хил км от които аз съм и навъртял 400/500хил :)

Редактирано от PLAMEN_79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8-8,5л/100 извънградско около 100-110км/ч

11,5-12,5/100 градско, карам само на газ, АБК с обикновенна газова 

Редактирано от Emich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гори ми между 10 и 11.5 смесен разход (магистрално каране при пърна кола 4 човека и пълен багажник +климатик,градското е в София и Ямбол).Общо взето с един резервоар минавам около 670км спокойно.Колата е Б3 2.0 16V без газ и със ски сак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Моята в града гори 11 стотинки на километър, а извънградско 7 ст/1км P_20160513_082912.jpg
photo sharing sites

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Последното засичане линк с трак-а от нюви-то

София - Бургас 12.5/100 газ с пусната клима много багаж и двама големи.

Доволен съм от разхода, за средна 110+ от адрес до адрес със все градското и светофарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.03.2016 г. at 17:30, krisaleks написа:

АСЕ във Варна със 73литра бензин 550км. :dance:

След настройка на инжекцията разхода вече е 12л/100км (63.5 литра h95-530км ) само и единствено градско, с не малко настъпвания.

 

ПП-Все още има 2 капещи дюзи на празен ход. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръца ми гълта 12.5л./100км. газ магистрално, с 4 човека багаж до горе и скорост от 140-160км.ч.+изпреварвания и спирачки.

При каране до 100км.ч. с двама човека и без резки ускорения е падал под 9л.,(дори веднъж на 8л....бях сам), ама неАм нерви за такова шофиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното ми засичане е Русе-Обзор-Русе- точно 500 км.Средната ми скорост беше 111 км/ч.Бяхме 3 души+багаж и климатик и изгорих 69 литра газ.Засичането беше пълно-пълно,което не е 100% истина.Калкулаторът показва 13,8/100 газ.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Магистрала 12л/100км. Извън населено място 11л/100км.Градско 13-17л/100км.На газ,през лятото.Зимата още по 1до 3л отгоре,зависи от снега,движението и много други фактори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Зареждайте само по 20 литра. С пълна бутилка газ 45-48 литра започнах да изминавам  230-250 км при 5-6 засичания. Като наливам по 20 литра,изминавам 180 км. Необяснимо е и изобщо не се правя труда да търся причината,само наливам и карам

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  За 15000км гори 12,6л/100км.Това е газ + бензин.Което ще рече ,че градското ми е 14-15/100, а извънградското 10-11/100. Предишната ми беше със същия мотор(6а) ,само на предно  и тя беше горе долу толкова.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Аце комби куатро на газ изгори за 1115 километра 116 литра газ.

Или казано иначе 10.4/100 х 0,914 ст .... което прави около 106 лева.

Това със зимни гуми и натоварено като магаре, не съм я мерил ама има поне 1800кг.

 

п.с

Газовото е от простите, ама от най глупавите :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б4 седан, куатро, АБК 16V, днес горе-долу засякох на бензин - около 23/100, смесен разход, 100 октанов бензин. Няма течове отникъде :) Множко е, но ми харесва как тегли - може да се каже, че съм доволен. Утре ще ходя при газови специалисти за центровка и монтаж и тия дни ще разпиша и на газ как е :)  

Редактирано от Sklepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано незнам и аз, но си мисля че е около 20-те - нямам нивомер, понеже ми изпратиха един за кола на предно и не застава в резервоара... Налях 25 литра, защото помпата започна да скърца в резервоара и тръгнах към Сф, , като си представих, че ще имам гориво и за връщане - при Богров започна да придърпва, но някакси стигнах до Джъмбо и претичах до Шела отсреща... Като налях още спря придърпва :) Центровката също не е правилна, понеже смених делкото и го закрепих по слух колкото да работи. Всъщност все ми е тая за разхода на бензин - от утре само ще го помирисва сутрин при първото палене и толкова :)  Имах и икономична, но почти никаква подръжка за нея и приключи бързо :)  

Редактирано от Sklepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...