Jump to content

Тракащи повдигачи!!!


GearUp

Recommended Posts

Здравейте,

Имам а4 ТДИ АФН 1999.Сутрин при първо палене повдигачите протракват за около 3-4 сек. и спират.

Това стана след като смених маслото (сложих КАСТРОЛ 10-40).

Нормално ли е тва?

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Маслото да не е ментак - откъде го взе?

От така наречените ЕЛИТ АУТО

От така наречените ЕЛИТ АУТО

Но преди тва сложих D-Parts карах 1000 км и понеже тракаха го махнах и сложих КАСТРОЛ-а и пак тракат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лики Моли имат добавка за повдигачи,ако ти се занимава с добавки!

Смени с друго масло,да речем!

И какъв маслен филтър си сложил!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лики Моли имат добавка за повдигачи,ако ти се занимава с добавки!

Смени с друго масло,да речем!

И какъв маслен филтър си сложил!?

БОШ е филтъра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм,ами смени пак маслото,ама да не е Кастрол да речем,или поне от някой колега който внася!

И ако тогава не стане,дай му добавката ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм,ами смени пак маслото,ама да не е Кастрол да речем,или поне от някой колега който внася!

И ако тогава не стане,дай му добавката ....

Кво да сложа?Уш казват че Кастрола е най-доброто

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....Сутрин при първо палене повдигачите протракват за около 3-4 сек. и спират.

....

Нормално е да притракат за 3-4 секунди. Не виждам какво толкова те притеснява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си кастрол от колегата във форума АСЕ-той ще ти каже точно какво и ще е качествено!!! Кастрола много се ментосва!!!

Ето тук е обявата на колегата http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=46364

Иначе също бих ти препоръчал масло Motul от проспийд!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да притракат за 3-4 секунди. Не виждам какво толкова те притеснява.

Братле, дразни ме тва е искам да го илиминирам!не ми пука за парите

Вземи си кастрол от колегата във форума АСЕ-той ще ти каже точно какво и ще е качествено!!! Кастрола много се ментосва!!!

Ето тук е обявата на колегата http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=46364

Иначе също бих ти препоръчал масло Motul от проспийд!

благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, дразни ме тва е искам да го илиминирам!не ми пука за парите

благодаря!

колега и на мен така ми тракат 2-3 секунди сутрин! Със същия мотор съм! Маслото с което съм е същото което предлага колегата dimibike т.е Motul от проспийд 10W40. На съседа е 1.8Т и при него е същото сутрин (или когато колата не е палена 1-2 дена и маслото се е изцедило) 2-3 сек. се чуват и след тях всичко е ОК.

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, дразни ме тва е искам да го илиминирам!не ми пука за парите..

Не опира до пари работата. Просто мотор с хидравлични повдигачи е така. Щом не е палена колата по-дълго време при студен старт изтракват за момент. Друг е въпроса ако ти изтракват при всяко палене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и на мен така ми тракат 2-3 секунди сутрин! Със същия мотор съм! Маслото с което съм е същото което предлага колегата dimibike т.е Motul от проспийд 10W40. На съседа е 1.8Т и при него е същото сутрин (или когато колата не е палена 1-2 дена и маслото се е изцедило) 2-3 сек. се чуват и след тях всичко е ОК.

И мойта предната беше 1.8 Т ама там тракаха постоянно.По принцип не трябва за тва ме е яд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите съм ги чувал да изтракат само веднъж като ми смениха маслената помпа докато напълни системата. Иначе никога независимо дали колата е преседяла без да е палена цяла седмица или е -30С! Би трябвало някъде да има клапан, който да не позволява стичането на маслото обратно в картера. Според мен не е нормално. Става дума за 1.8Т.

Редактирано от Todir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не опира до пари работата. Просто мотор с хидравлични повдигачи е така. Щом не е палена колата по-дълго време при студен старт изтракват за момент. Друг е въпроса ако ти изтракват при всяко палене.

Тракат само когато не е палена от от поне 12 часа т.е. всичкото масло е в картера.Просто продължавам да си мисля че дори и Кастрола е боклук(имам впредвид тоя които го се разпространява официално в нашата търг.мрежа).Дано да е от маслото маи ще пробвам с 5-40 или нещо такова по тънко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ето какви масла препоръчват от мотул за твоя мотор:

http://www.ew2.lubesinfo.com/frameset.asp?...23&langid=1

Аз карам с първото в листата 5W-40 и нямам никакви тракания от повдигачи,независимо от престоя на колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ето какви масла препоръчват от мотул за твоя мотор:

http://www.ew2.lubesinfo.com/frameset.asp?...23&langid=1

Аз карам с първото в листата 5W-40 и нямам никакви тракания от повдигачи,независимо от престоя на колата!

До колкото разбрам ти карасх бензинов автомобил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрам ти карасх бензинов автомобил

това ми направи и на мен впечатление когато си търсих подходящия мотул за ТДИ.... за А4 бензин и дизел дават едно и също масло...нали така или се лъжа :bia:

когато ходих да сменям бяхме две А4 - 1.8Т и моето 1.9 ТДИ ( Б5 96-1998г.) в сервиза даваха едно и също масло и за двата мотора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това ми направи и на мен впечатление когато си търсих подходящия мотул за ТДИ.... за А4 бензин и дизел дават едно и също масло...нали така или се лъжа :bia:

когато ходих да сменям бяхме две А4 - 1.8Т и моето 1.9 ТДИ ( Б5 96-1998г.) в сервиза даваха едно и също масло и за двата мотора!

Да, но аз исках да кажа че ако при бензин тракат повдигачи според мен е по дразнещо и проблемно(понеже бензина е каде каде по тих)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрам ти карасх бензинов автомобил

Да с бензинов съм,но това няма значение за повдигачите!Те работят с масло!

А има доста масла които са съвместими както за бензинки така и за дизелаци :bia:

Понякога се зацапват повдигачите от боклуци и блокират, така спират да следят гърбицата на разпределителния вал и почват да тракат от увеличената хлабина!Случвало ми се е на една Фиеста.Някои от повдигачите ги свивах с леко усилие на ръката си,а при някои беше необходима намеса на менгеме :bia: , но в последствие ги раздвижих!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен тракат повдигачите когато не е палена доста часове, но това го усетих най вече след слагането на Мобил 10/40 .. сега ще сложа или кастрол от колегата ACE или AC Delco от вносителя

Редактирано от ibonev85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И при мен тракат. С 2.0 бензин съм. Пробвах с добавка ама нищо :) Обикновено след смяна на масло малко се успокоява. Иначе сутрин като паля колата 2-3 сек трака и после заспива ;) А ако съм оставил някъде колата да речем за повече от час при палене се чува това тракане, но след по- малко и от половин секунда започва да мърка ;) Мислих си, че щом маслото се стича толкова бързо ако сложа по-гъсто дали няма да се орпави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моя АФН повдигачите тракат само след дълъг престои (поне 8 часа) но са на ~250к км, което според мен е нормално. Ремонта е с нови повдигачи, защото до колкото съм чел за тях с времето намаляват способността си, да задържат маслото в тях и затова така се разтрополясват. Ремонта е само с подмяната им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да сменяте по три пъти масло си сменете повдигачите .. на обикновените мотори 1.8 излизаха по 120-130 лв . по спомен от преди две години . То две смени на масло и филтър излиза по скъпо .... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...