Jump to content

Лепило за тапицерия на таван


Recommended Posts

Здравейте , имам начален стадий на проблем с тавана , на две места около плафона на осветлението от пред е започнало да се разлепва . Има ли начин да се поправи на място ?  Възможно ли е за се ибегнат процедурите описани по горе . Благодаря предварително .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почисти остатъците от лепилото и нанеси тънък слой Loctite 401 на едната разлепена повърхност.

Притисни я към другата с ръка и задръж 20-25 секунди.

Проблема е решен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръката притиска плата откъм ненамазаната с лепило страна.

Само на някой овчар би хрумнало обратното.

Или си на друго мнение, Овчо? 😁

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Плата е тънък и лепилото спокойно минава през него както вече хората са ти казали по-горе. Прекалено си тъп даже и да използваш такова лепило безопасно а си тръгнал акъл на други да даваш! 😆

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В темата има пет човека, които без да са професионалисти сами са си залепили плата и нито един от тях не се е оплакал, че си е залепил ръката.

Твоите опасения обаче са разбираеми - след като нито разбираш за какво става въпрос, нито въобще през живота си да си лепил нещо.

В този случай вместо с ръка може да пробваш да притискаш плата с гегата...😁

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 И кои са тези 5 човека в темата дето са го залепили със секундно лепило? 😆

 

Гайда, види се че отдавна ти е залепнал меха и не можеш вече една нотичка да изсвириш! 😆

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Овчо, Lосtite 401 освен секундно е и цианкрилатно лепило, с достатъчна плътност.

Лепил съм с него повече пъти, отколкото овце имаш в стадото и знам какво пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

При мен целият таван беше разлепен (Ауди А4 Б5 1997г. 1.6 ) !  Пробвах 3-4 вида лепила и нищо... Накрая си казах, че колата е стара (и видът  не е много важен) и взех такера. С такера стана. Даже си направих разни формички и дори не е много грозно. По здраво няма как да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Ами тарифите вървят около 120-150 лв за таван , незнам колко си струва да спестиш $ с такера :) но въпросът е колко е разстоянието от кората на тавана до ламарината и дали няма да го нараниш и да тръгне ръжда и да стане мазало след това .

   Немисля че ще се получи с лепене без да се сваля тавана понеже като изгори тоя дунапрен става на ситен прахоляк и освен да оплескаш всичко и накрая да махнеш тапицерията е решението :) . Баща ми лепи на колата си , всичко стана на петна и се отлепи целия :D сега е грозна картинка , ама на него не му пука , даже не е остъргал прегорелия дунапрен и си кара така . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза и колегата,около 150 лв.излиза да ти направят тавана,труд плюс материали.И то за авант(комби),S-line вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...