Jump to content

Нещо няма тяга!Защо ли?


longman

Recommended Posts

Здравейте,колеги!От известно време ми прави впечатление,че печката не иска да набира,както би трябвало-според мен.Значи тръгвам-1-ва,после 2-ра натискам газта,дигам до към 2000 об. някъде до към 40км/ч,но всичко това става супер бавно и тегаво,после 3-та и пак същото упражнение.Няма го това дръпване на колата,ряз няма с една дума.Например като тръгна от светофара след Мола на Стамболийски посока Руски паметник едвам издрапвам баира,зад мен искат да ме прескачат.Вече като понабера скорост и инерция е по-добре.Не знам,имам чувството че стоя на място,а педала е натиснат до долу и мъка-няма реакция,всичко става бавно,много бавно.Минал сам около 8000км вече,може и филтрите да са позадръстени,но отдавна имам тези наблюдения,не е от скоро.Някой може ли да помогне с координати на дизел сервиз в района на Люлин-Надежда.Не знам от какво ще да е-катализатор ли,филтър ли,дърпа въздух помпата ли?Очаквам мненията ви,благодаря! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам караш 1Z,вероятни причини за навървенето има много за съжаление.Според мен първо отиди на диагностика или помоли някой от форума с ваг-ком да я вържете и да видите дали няма грешки и всичко наред ли е.Изчисти всмукателните тръби,много е вероятно да са пълни с нагар+масло,заминал дебитомер,замърсена помпа(ГНП),фитри разни.Започни с по ефтините неща,но най-напред ваг-ком и тръбите.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох темата на колегата,ще обърна внимание и на кюнците.В понеделник мисля да я карам за смяна на масло и филтри и ще видим какво още ще излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Привет,колеги!Проблема се разреши с неоценимата помощ на Ventoman от фолксваген форума.Много,ама много си разбира от работата :):):bia: .Смени ми дебитомера,че беше умрял,а от колектора каква гняс извади-бедна ви е фантазията.Само да кажа,че в колектора имаше място колкото да се пъхнат две отвертки.Регулира ми помпата и като тръгна тая ми кола,чак се уплаших да я настъпвам.Вървят много тия дизели,бре!Още веднъж-голямо БЛАГОДАРЯ на човека Ventoman(Вальо).Доста време му отне,но резултата е повече от впечатляващ. :):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 13 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...