Jump to content

Изчезна ми 5-та скорост


Recommended Posts

Здравейте,колеги ... вчера както си тръгвам от нас и излизам на булеварда...3-та,4-та ОК..5-та-няма :hilezh: все едно се опитваш да набиеш 6-та на кола с 5 скорости..въобще лоста не влиза нагоре :hilezh: нямам идея от какво може да се е получило...напълно нормално си беше всичко преди да паркирам..в смисъл нормално съм си карал. Чудя се дали нещо лоста не се е закучил или... давайте идеи,че ако тръгна нанякъде без 5-та си е тъпо :hilezh: предполагам,че другите няма да започнат да изчезват,защото няма нито шумове нито нищо...просто няма 5-та. Мерси предварително :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не...лоста тръгва надясно и тва е ..нагоре не иска..все едно няма такава скорост :hilezh:

А другите скорости на обичайните места ли си влизат, или са малко изместени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А другите скорости на обичайните места ли си влизат, или са малко изместени?

да,всичко си влиза нормално...скоростите са си супер..просто няма 5-та ... сега един познат каза,че може нещо лоста да е замръзнал щом другите са си перфектни,но не ми се вярва. Не смея да вкарам малко сила,че механизма,дето го взех от теб си ми е екстра и да не стане гаф :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може проблема и да е в разцентрован лостов механизъм на предавките,но симптомите са точно,като един много характерен проблем на VW кутиите/форума на VW е пълен с подобни теми/.Проблема се изразява в ниско ниво на маслото в кутията/загуба от теч/ и тъй като механизма на 5 скорост е разположен най-отгоре в скоростната кутия,започва да не стига масло до него и почват проблемите/5-та не влиза или сама изключва,скоро следва блокаж и кутията става на салата/.Не знам дали при кутиите на Ауди е така,но не е лошо да провериш нивото на маслото си в кутията.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може проблема и да е в разцентрован лостов механизъм на предавките,но симптомите са точно,като един много характерен проблем на VW кутиите/форума на VW е пълен с подобни теми/.Проблема се изразява в ниско ниво на маслото в кутията/загуба от теч/ и тъй като механизма на 5 скорост е разположен най-отгоре в скоростната кутия,започва да не стига масло до него и почват проблемите/5-та не влиза или сама изключва,скоро следва блокаж и кутията става на салата/.Не знам дали при кутиите на Ауди е така,но не е лошо да провериш нивото на маслото си в кутията.

сега отивам да видя маслото и ако успея ще пиша...че се заформя маса :hilezh::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се включва нормално задна скорост значи лостовия механизъм не се е разместил и трябва да има и 5-та скорост. Щом механично не влиза, дори и на място вероятно има проблем в самата скоростна кутия :huh:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се включва нормално задна скорост значи лостовия механизъм не се е разместил и трябва да има и 5-та скорост. Щом механично не влиза, дори и на място вероятно има проблем в самата скоростна кутия :stupid:

вчера не можах да видя как е маслото,защото в сервиза имаше трапеза :hilezh: но до понеделник ще видя положението...определено колата трябва да се погледне отдолу..не знам какво може да се е разместило...ако нямаше масло според мен поне на изгасена кола или на място щеше да влиза :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи за маслото, че на мен никви скорости не влизат като е студена

колега като е студена кат запалиш колата малко поразчупи лостта ляво- дясно и после просто плавно и хубаво си вкарвай предавките по местата. Аз имах този проблем и си мислеъх че имам проблем и подлудих човека който ми потдържа колата. гледа всичко маслото ми е на максимум съединител дискове глупости всичко си е 6+. оставях му колата да седи при него. и на това ми обясни.

Може да е смешно може да чуя всекви обяснения, но ефект има сега кат се покачиха температурите няма никви проблеми с перо влиза.

до скоро и късмет на всичкис проблемите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега като е студена кат запалиш колата малко поразчупи лостта ляво- дясно и после просто плавно и хубаво си вкарвай предавките по местата. Аз имах този проблем и си мислеъх че имам проблем и подлудих човека който ми потдържа колата. гледа всичко маслото ми е на максимум съединител дискове глупости всичко си е 6+. оставях му колата да седи при него. и на това ми обясни.

Може да е смешно може да чуя всекви обяснения, но ефект има сега кат се покачиха температурите няма никви проблеми с перо влиза.

до скоро и късмет на всичкис проблемите.

колега,раздвижих лоста,но ефект никакъв,пак същото :rolleyes: още не съм я погледнал отдолу,че е зает канала с някъв БМХ ... не мисля,че само с раздвижването ще стане .. като има някакъв резултат ще пиша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар и малко на посоки стрелба - предполагам си пробвал освен натискане и двоен амбреаж с / без междинна газ ... А от трета на пета (с горните и без да зориш) пробва ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар и малко на посоки стрелба - предполагам си пробвал освен натискане и двоен амбреаж с / без междинна газ ... А от трета на пета (с горните и без да зориш) пробва ли?

всички възможни начини пробвах..даже и съвсем мъничко сила ама не ще :hilezh: ако днес най-после се освободи скапания канал ще се види как е положението ..само време да остане и трябва да се реши тоя въпрос :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах,влиза ли задна скорост и ако е така,лесно ли влиза или с малко по голямо усилие от нормалното

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз предположих, че си пробвал, ама да питам ... Стана ми интересно устройството на скоростната кутия покрай тоя проблем (и самара и вектра 91-ви набор са ми правили подобни мизерии и там знам) - та ако случайно нямаш картинки и ти е интересно - виж на кво попаднах (от тук е Линк )

Успех!

Редактирано от a26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар и малко на посоки стрелба - предполагам си пробвал освен натискане и двоен амбреаж с / без междинна газ ... ...

Това би помогнола само ако има нарушена синхронизация. В случая колегата въобще не може да стигне и до стържене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това би помогнола само ако има нарушена синхронизация. В случая колегата въобще не може да стигне и до стържене.

дам...до нищо не стига...всичко влиза перфектно..1,2,3,4,задна...5-неее :birthday: мисля си,че ако беше нещо в самата кутия щеше да има тропане,стържене...но това предполагам е по самия лост нещо :flipoff: сега ще ходя да отворя от към самия лост в купето да видя нещо да не е заяло в ябълката :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да е от ябълката, нещо в скоростите е според мен или до реглаж на самия селектор :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги,вдигнахме колата...отдолу всичко си изглежда нормално..лоста,тампончето...всичко си изглежда наред,но 5-та просто не иска да влиза и тва е :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скорости ... трябва да я закараш да я погледнат да не стане по-лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...