Jump to content

Смяна масло на скоростите


Bobu

Recommended Posts

не си сменяйте маслата в кутийте. както казват хората, вкл. и аз разлика няма. мойто го смених с оригинално същото и никаква разлика след 13 год. старото излезна бистро. за това са казали швабските глави, да не се сменя. пари на вятъра. ако има някакъв проблем, то е от кутията. ако искате пак да си дадете парите на вятъра си купете оригинално масло. недейте да правите бъркочи в кутийте с други марки :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази гайка на снимката на пробката на скоростната кутия с какъв инструмент да я развия, новото масло през пробката отстрани ли се налива?

Да за наливането. За източването всеки маслар има такъв ключ с отвор в средата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Колеги колата ми е 1.9 AJM ръчка ... Навил съм се да го гменя кажете ми само има ли пробка за точене и дали ще се източи всичкото ... Някой пишат че като отвориш пропката ще бръкнеш с пръст !!! Е как да го източа ако е толкова висок входа ?

Дано да има някой да помогне - и с това дали трябва 100% канал или може и с стойки да се ляга под колата !

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, пробките са две. Една странично за проверка на нивото (доливане) и втора отдолу за източване.

Мой съвет - не го сменяй. Само долей подходящата синтетика задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз погледнах колега и видях че са 2 ... Мерси все пак но ... Колата ми е 2000 год от 5 при мен и няма проблеми но ... Си мисля че няма да е лошо да сменя - 295хил. км е в момента ;)

Мерси все пак !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми пак казвам че колата я взех на 110 хил мили или 176к км а сега е на 296 и това е за 5 год ;) а преди това дали е сменяно ... Един Господ знае! Нямам проблеми с скоростите просто вече имам гараж на новата ми къща и искам да  го пробвам  :Д ... пък и само това остана дето не съм направил по мойта кошара :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз не съм никакъв разбирач НО не мога да си обясня как масло на 15 години или 300-400 хил.  може да има същите смазочни свойства както  ново. За мен това е идиотско даже да се прави сравнение. Найстина колегите са абсолютно прави , че ако има някав проблем в скоростната кутия маслото нема да ти го оправи.

НО аз лично съм ЗА смяната на маслото, На моето Ауди вече вече 2-ри път му го сменям. 1.8 АДР 125к.с. 2-рия път му сложих Comma - англииско и далеч не толкова скъпо (полусинтетика) (него го копувам само от едно място - и от там съм сигурен че е истинско ), Скоростите влизат толкова мазно и добре, че си ми е кеф даже :) Предното масло не знам какво беше , но това англииското поне да засега да чукна на дърво ме изненадва повече от приятно!

За пример на другия ми автомобил - Nissan Primera 2.2 Di - му сложий МОТУЛ за скоростите купен от Проспиид, за които найстина дадох далеч повече пари , но не смятам че там виждам особено разлика. ПО скоро сега зимата може би ще видя на студено какво ще покаже тоя Мотул. Най-важото е за мое успокоение че е сменено!

Що се отнася до Аудито когато я купих трудно вкарваше 5-та и отвреме на време на време и задната до колкото си спомням не искаше лесно да се включи. Като реши майстора да го сменя и видя че близо 1 литър масло липсва. Италианеца явно който е карал колата никога и не го е проверявал , да не говорим за смяна !

След смяната на маслото естествено се досещаш проблема изчезна напълно!

Успех все пак и сменяй смело! Само внимавай маслото да си купиш от сигурно място.

Редактирано от pepy86_a4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз проблем нямам колега просто питам защото и аз си мисля че масло на 300к няма да е като ново ;)

Ясно ще си го сменя скоро

Мерси на всички колеги изказали мненията си!

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Колеги някой знае ли какво масло да сложа и цена? Ако някой знае оригинално масло цената ква е за а4 б5 1.8т куатро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моето 1,8 ADR маслото го дават кастрол таф-х, скоростната кутия събира около 2,5л. и цената за 1л. ми излезе около 40лв.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

В темата някой беше питал, но никакъв отговор нямаше. Аз ще питам пак :-). За ADP мотор дават 2.25 l за скоростите и 1l за диференциала. И въпроса - като се отвие тази пробка от долу , и двете масла ли изтичат или само това в скоростите? АКо се разсъждава логично, щом ги дават така по отделно , значи са в различни обеми, така ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростната кутия и предния диференциал са в един корпус - общо масло. Единият допълнителен литър сигурно е за задния диференциал /при куатро модел/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростите и при мен на 1.8 ADR(125к.с.)започнаха да влизат с мъка.Видях по мануал 2.7 литра и цена към 30лв/литър :steinigung: Сега ще прося,че до 2 месеца да го сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега 90 лв неса болка за умиране но щом искаш да караш http://vbox7.com/play:39b21b50 audi машина ще трябва да се жертваш :dance:

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...