Jump to content

Поддръжка на кожен салон


Recommended Posts

На 11/1/2017 at 23:58, Marto7777 написа:

Днес бях в Метро и случайно мернах един продукт за кожа, който не е при нещата за коли, а се намира при препаратите за почистване на дома.Там беше той и още 1 препарат за почистване на кожени мебели.Това се води балсам за кожа.На етикета отзад пише, че е за поддръжка,подхранване,почистване и т.н. на мебели, кожени седалки на коли и други неща от гладка кожа.Незнам под гладка какво се разбира.Цената му беше 4.02лв.Пише че е с масло от авокадо.Купих го и пробвах на седалките.Намазах доста обилно и попиват за няма и 2минути.Като попи намазах още по дебел слой на места седеше гладко.Втория път попи за 5-10минути.На различните места различно попи, може да не е бил разнесен равномерно.Щом попива според мен работи, но незнам дали това може да е критерии.Видях го и в Бриколаж го има,но там цената му беше 7 лева.Продукта е на марката Centralin и се казва Leder Fit.Немски е.

 

cd42a8f293.jpg

 

 

Продуктът се казва Централин и е в червена опаковка: https://www.ebag.bg/preparat-za-kozha-centralin-s-lanolin-250-g/531645

 Има го описан и във форума.  Аз го ползвам от години за всички автомобили и в къщи за кожените мебели. Лесно се прилага с гъба  или апликатор и след 10-15 мин е попил. След това минаваш с кърпа и колата остава с приятен мирис на нова кожа.

Добър заместител е на по-скъпите препарати качени по-горе. Ако е зацапа кожата я минавам с препарат на Ма Фра за кожа 3 в 1:

 

Редактирано от iliyankostov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 100
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

скоро взех от Бриколаж ArmorAll за кожа. Има по-различен аромат, консистенция и цвят от типичните продукти, но за сега съм доволен 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте, имам  проблем със кожения салон на колата ми и ми трябва информация и помощ. Значи вчера си наводних колата в голям порой , в следствие на което седалките, които са кожа с алкантара, се намокриха. Подсуших с хавлия каквото можах и направих глупостта да пусна парното да поизсуши вътре колата. Днес цял ден е стояла на слънце и напред рекх да я погледна как е, и за мой ужас на пасажерската седалка която беше по мокра кожата е изсъхнала тотално и е като пластмаса.

 

Дайте съвети мога ли да я оправя и  как ако е възможно, защото ако някой седне  и сигурно ще се сцепи кожата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би нещо такова ще ти свърши работа, а вероятно и с произволен препарат за кожа от Бриколаж или Практикер ще успееш да поомекотиш кожата и да възвърнеш еластичността й.

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си почистих за първи път кожения салон след доста четене с какво и как ето го и ефекта бях в шок IMG_1166.HEICIMG_1164.HEIC

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте, 

Какво мислите за Meguiar's Gold Class Rich Leather Cleaner and Conditioner? Трябва ли да нанеса някакъв подхранващ балсам. Ако да, какъв бихте ми препоръчали? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той е комплексен продуктза почистване и със балсам и UV защита.Не ти трябва нищо след него. a9c58ac9efda36d1c9feb2df2dde56cf.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

От информацията, която съм изчел е добре първо да се изчисти хубаво кожата от мръсотия и мазнини с All purpose cleaner и след това да се подхрани с някои от препаратите за кожа.

Имам един препарат на Sonax Upholstery and carpet cleaner... мога ли да го ползвам да изчистя основно кожата на колата и след това да намажа с препарата на БМВ, който ми е наличен към момента?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих използвал APC , за почистване на кожа,при наличието на толкова много продукти специализирани за тази цел.

Чувам че в последно време този балсам на БМВ е с нова формула и никак не са доволни тези който го ползват.

Опитай ОЕМ балсамът на Ауди

f41b79c894ad829933bfd86ff185e403.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото:)

Доскоро казваха, че е доста добър този на БМВ, но явно нещата се променят ...

Аз не съм го ползвал още, но съм със светъл кожен салон и вече е належащо да го освежа...

Направо да вземам този на Meguiars тогава, щом е добър... нали чисти и подхранва?

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да [emoji846]чисти и подхранва има и защита от UV лъчи ,за това и приложих снимка по горе в поста повярвай ми бях в шок като видях резултатът.

А само да добавя ако ползваш този продукт си вземи четка с мек косъм и една за зъби за местата където не можеш да стигнеш с голямата четка.

Не трябва да натискаш много като търкаш и си приготви няколко микрофибърни кърпи.една да забършеш и друга да бъфнеш след като си забърсал.[emoji846].

Разклати го много добре препарата преди да го ползваш.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Алкатарата с какво се почиства?

Има специализирани алкатара почистващи препарати (който ти препоръчвам да ползваш),също така и сийлънти за след почистването с цел запечатване и предпазване.

Sent from my iPhone using Tapatalk

7ae8a273d71147088d9a19e0478eb5e1.jpg

Винаги пробвай който и да е продукт на място където много не се вижда (test area). Ако си доволен от резултатът, продължи към цялосното почистване.

Този който е показан на снимката се нанася върху микрофибърна (влажна кърпа) по възможност бяла на цвят за да избегнеш евентуално оцветяване!!

След като си пробвал нанеси продукта върху влажната кърпа и забърши алкатарата, в случай на по силно замърсяване можеш да ползваш четка с много мек косъм и без да търкаш смного натискане!!

След като си почистил забърши с суха микрофибърна ако има пяна или остатък от продукта и остави на проветриво място да изсъхне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

колеги, къде в София бихте ме насочили за само интериорен детайлинг на автомобил с кожен салон. И порядък колко излиза, доволни ли сте, ако сте минавали през такава услуга?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 9/16/2020 at 1:18 PM, OvivO said:

колеги, къде в София бихте ме насочили за само интериорен детайлинг на автомобил с кожен салон. И порядък колко излиза, доволни ли сте, ако сте минавали през такава услуга?

Аз лично бих препоръчал момчетата от Sofia Shine. Не подценявай и варианта да си я направиш сам, супер кеф е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря, Райно, моята сам си я поддържам, това е за приятел, който взе 7 годишно CRV, което явно не е виждало грам подхранване на кожата и сега трябва нещо ударно :) 
Сам е кеф, но си трябва и време, и опит малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...