Jump to content

Поддръжка на кожен салон


Recommended Posts

Спокоен съм, но вместо нещо полезно да излезе, се получи поредната боза от спам и неадекватни мнения. :hilezh: А реално ме интересува този въпрос и вместо да ставаме клиенти на обирджии-тапицери , по-добре да се научим как да не се стига до там. Мисля разбираш...

иди ги питай бе, отворения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 100
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:hilezh: Ти пробвай да прочетеш темата първо преди да ми обясняваш какво да правя, току виж ти е станало ясно за какво става въпрос.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами станало ми е ясно. като толкова те интересува козметиката - иди там където те пращам и те ще ти обяснят. тук може да ти кажат и със свинска мас да си мажеш седалките. ще ги мажеш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говориш глупости вече. Както виждаш в темата хората споделят какви препарати ползват. Има и полезни коментари. Ти ме пращаш при хора, които работата им е да възстановяват кожени салони, а не да ги поддържат и предпазват. Те какво могат да ме посъветват, да карам така и да им стана клиент накрая, че ще ми излезе по-евтино отколкото да купувам препарати ли ? :hilezh: Аз питам все едно как да пазя боята и лака и как да си мия колата, ти ме пращаш при бояджия ...

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахааа, ще се сетиш ... <_< Автомивка или ако няма такава , козметичен център. Те са хората , които се занимават с подръжката или другите, които продават препаратите. Още в началото на темата съм обяснил, че автомивките грам не са в час и само гледат да замажат положението или аз поне не съм попадал на друга до момента, като иде реч за кожа. Хората , които се занимават с препарати за автомобили професионално тук, нямат асортимент за кожа . Както виждаш, всеки си е купил нещо и се оправя поединично.

А да те питам , тия твоите специалисти какво ти обясниха, че трябва да правиш и какви грижи да полагаш за салона, че да не им ставаш пак клиент и защо още не си го споделил ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Колеги,

Извинявам се, че изравям темата, ама тя така или иначе винаги си е на дневен ред.

 

С две думи, нещо ново на фронта за поддръжка/освежаване на кожен салон без видими дефекти?

Да препоръчате от личен опит някой препарат? 

 

(бях си избрал предложения от Вертер в темата по-горе, ама не мога да го открия)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа и аз как се оправям,салона мие доста запазен и няма забележки.На 2-3 месеца веднъж го изчиствам основно,като го правя с мека четка и разтвор на някакъв безвреден сапун(примерно интимен).В легенче с разтвора топя четката и търкам леко,няма смисъл от натиск,минава се цялата седалка и после се подсушава с микрофибърна кърпа.Оставям вратите отворени за да изсъхнат седалките напълно и после ги намазвам с лосиона за кожа на Сонакс(черна тубичка около 250мл.),намазват се тънко изчаква се да попие около 20мин. и излишното се обира с кърпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Така са доста английски возила. Там слънце не пече, а и са си педанти.

Koрсо  нали не искаш да ти показвам снимки на английски коли!!!! Това са митове че англичаните са ПЕДАНТИ !!! Няма по-големи мизерници от тук повярвай ми ! 

Минаха ми през ръцете  поне 4-6 коли с кожи и да ти кажа честно ..... ТУК няма запазени седалки или Ако има .... те струват колкото в Германия! 

Прасета са и купуват кожа тук защото като оливат с мизерии седалките  не ги плашат петната!!! Ако искаш мога да ти покажа 2011 година  А5 а вътре цялото в пепел  и тютюн от цигари , опаковки от какво ли не!!!  

Иначе да и аз бих  опитал някакъв препарат за мойта кожица макар че не изглежда никак зле (мое мнение)

купих цяла кола за да имам  такива седалки и после продадох останалото .... 

Ето и как изглеждат сега шоферската седалка ... колата беше 2.8 quattro  2001-ва 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много благодаря!!! Моята кола ми беше мечта ... и я постигнах ....  сега като и се нарадвам следва Б7 ДТМ  :bgdev:  :bia:

 

Редактирано от mishleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Купих си препарат на "костенурка" ама май прекалих с третирането.

Намазах ги, изчаках, избърсах ги както пише на етикета и станаха много добре. Обаче на другия ден бяха станали на едни бели петна, грозотия.

Сега с вода ли да ги чистя или не е добре за кожата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Мамка му!

И при мен се забелязват малко по-светли петна след третиране с костенурка. Не са фатални, но аз ги виждам и ме дразнят.

Давайте идеи.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих от Ибей препарата на Карплан който Вертер показа и съм доволен! Мирише добре и като че ли отпуска леко кожата ;)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На една автомивка ми казаха че първо изпират седалките и после ги третират,с някакъв специален крем,иначе нямало ефект без да се изперат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице с този крем Нивеа ще я разглезиш много ..... И внимавай жена ти да не те хване че и бараш от крема ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купил съм си кутийка, която стои в гаража :D 

Последният път ми подметна, че отделям повече време и грижи за кожата по седалките отколкото за нейната кожа :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко позната история ....ама какво да прайш?

Като си сметна разходите по колата и жената вика : една уникална екскурзия някаде си .... Така че ЗНАЕШ че те разбирам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И аз ги минах с "костенурковия" и станаха на леки бели петна. :) Предното мазило беше някаква измислена марка обаче резултатът беше доста по-добър. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ти беше предното мазило?

Полакомих се за тая костенурка щото беше по-скъпа и от двата вида CarPlan, ама явно не винаги това значи по-добро.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ги минах с "костенурковия" и станаха на леки бели петна. :) Предното мазило беше някаква измислена марка обаче резултатът беше доста по-добър. 

Без да са почистени преди подхранването, ефекта е негативен.

Важно е и да се изчака малко. На Шкодата таблото и част от корите на вратите ми са кожени и след първоначално намазване, станаха на бели петна- полудях- с толкова усилие бях намерил този салон и реших, че го съсипах. След почистване с обикновенна бебешка мокра кърпичка и минаване повторно с препарата, изчакване да подейства и избърсване с мек истински памучен парцал (редовно си купувам по килограм памучени тениски от магазини за дрехи на килограм- префектни са за целта!), нещата си дойдоха на мястото.

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз направих както пише в инструкцията, намазваш, изчакваш 2-3 мин. и после с бяла памучна кърпа се бърше. Не съм ги чистил предварително но не мисля, че имат нужда защото с другия препарат ги минавах поне един път месечно, би трябвало да са се запазили чисти седалките ама знам ли :)

bokouser не помня марката на предното мазило, купувано е от един Варненски хипер евтин хипер маркет. И не стига, че вършеше по-добра работа ами и миришеше по-хубаво :)

Редактирано от CM600
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...