Jump to content

Как да отворим и смажем ел. огледалата на А4 В5


leo

Recommended Posts

Проблема е клеясалия червяк най вероятно. Опитай когато отвориш огледалата да му помогнеш малко с ръка. Ако се отвори с приложената му помощ процедурата е ясна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 100
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Малко късно съм видял темата. При мен шофьорското огледало се движи а другото не. Не съм си правил труда да го раздвижвам, но сега повече ме дразни че шофьорското се клати при силна скорост. Появи се някакъв луфт и цялия корпус се клати при движение.  Има ли някой идея как да го застопоря или нещо е счупено е в него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги, току що и аз привърших с тази процедура на лявото огледало. При мен ефект няма, пак не се прибира. Утре-вдруги ден пак ще го разглобя да премеря моторчето дали работи. Но изникна нов проблем има луфт на цялото огледало в основата? Къде може да е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Радвам се, че е пусната тази практична тема, понеже на лявото ми огледало подгряването спря и ще си го оправя по-смело след богатият и изчерпателен снимков материал. БРАВО!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здрасти колега, имам въпрос, понеже виждам, че е на зъбно колело всичко отвътре, ако поискаш можеш ли да ги направиш огледалата да гледат по-навътре или по-навън? Т.е  всички шлици ли са еднакви или има разлика, заради това да бъде всеки път по един и същ начин? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Благадарение на Leo днес и аз си смазах огледалата
но има една свободна букса, някой да има идея за какво е (просто за информация)
033154429.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Това предположение ли е или си сигурен ,щото аз съм далеч от мисълта ти...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, не успявам да сваля външния болт на шофьорското огледало.... някой може ли да даде идея с какво да го сваля, че вече почти съм заравнил мястото където трябва да влезе отвертката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Цитиране на предходен пост!

 

Колега, аз вчера направих манипулацията с дясното(малкото огледало на А3), благодарение на темата на Leo, но срещнах доста пречки и ми отне почти цял ден.. Също като при теб не можах да отвия болта, защото беше запекъл, дори му направих малка стъпка в 2те посоки, но НИЩО не помогна за отвиването на тая гад, тогава се намеси дрелката и с малко шлосерска работа и импровизации освободих капачето, след това ми беше нужна еврейска звезда за да махна капачето на електромоторчето, но няква малка, та ходих да си купувам и така.. В общи линии принципа е доста подобен, но до там.. около моето зъбно колело има някаква пружина и след като почистих и натъпках червяка с грес не се получи желания ефект.. след известно време(към края на деня) Огледалото, което преди това се затваряше, но при отваряне без да му помогна с ръка оставаше на полу-затворено положение, се отвори само(вярно леко бавно, но си се отвори..)и така няколко пъти, сега смятам да огледам механизма(който ми е пълен Х) наоколо и да мажа и пръскам с WD за да започне да се движи по-свободно и бързо. Успех на всички заели се с тази задача, и да се подготвят за непредвидени, като запекли болтчета и навряни в 3та глуха еврейски звезди :D

П.С. само пропуснах да спомена, че в самото начало като видях, че ще си разваляме отношенията с болта под огледалото(при мен слава Богу беше 1) свалих цялото огледало

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте колеги. Искма да попитам някой решил ли е проблема с луфта на огледалото в основата. При мен има луфт, когато огледалото е разгънато, когато се прибере няма луфт. Дистанционните дискчета са на място и все пак го има. Освен това огледалото подминава крайната позиция "Отворено" но утре ще го разглобя да погледна за счупен ограничителен палец.
Да разбирам, че механизъма, който спира огледалото, не е спиране на напрежението до моторчето, а просто нещо кара огледалото да спре, от където моторчето вижда натоварване и напрежението спира, защото като го спра с ръка си спира и остава там където съм го спрял

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Снощи някой ми е закачил шофьорското... леко е виснало но прибирането му е заминало идеи дали може да се оправи овисването ? Вече поръчах ново но ... аз да си питам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой разглоби ли огледало на фейслиф да покаже как ако не утре мисля да разглобявам мойте дано се сетя да снимам какво и как се маха. Съмнявам се, че трябва да се вади тази пружина за да се стигнат двете болчета в основата на огледалото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
  • 1 month later...

Малко въпроса не е за тук но ще опитам .. Може ли чрез вагком да се прибират след заключване от дистанционното .. Търсих из гуугъл ама нещо не успях да намеря отговор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е писано по нагоре ... но НЕ МАХАЙТЕ ЩИФТА на пружината ... Много е твърда и трудно се слага обрано ( не успях да я върна обратно от където я извадих !!! ) ако някой се е прецакъл като мен ... нека сподели как да я сложа обратно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........... как да я сложа обратно :)

От тръба половин цол се прави нещо като вилка и на някоя настолна/колонна бормашина(или преса някаква, каквото има под ръка) се натиска пружината, като така се слага щифта, това при демонтиран механизъм, без корубата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...