Jump to content

Как да отворим и смажем ел. огледалата на А4 В5


leo

Recommended Posts

Колега ти ме вдъхнови и вече ми се прибират огледалата :hilezh: Позволи ми една корекция. Няма нужда от плосък предмет за ваденето на стъклото. Просто отвиваш най-напред отдолу черното капаче и от там най-долните крачета ги бутваш с пръсти и отщипваш стъклото :hilezh:

Тъпото е, че пластамаста старее. При мен на лявото отгледало имах едно счупено краче, което си стоеше там и залипих умело :hilezh: На дясното имах 2 счупени и тях залепих и сега сме спи града :stupid:

Мерси много пак, жив и здрав!

:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 100
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колега ти ме вдъхнови и вече ми се прибират огледалата :hilezh: Позволи ми една корекция. Няма нужда от плосък предмет за ваденето на стъклото. Просто отвиваш най-напред отдолу черното капаче и от там най-долните крачета ги бутваш с пръсти и отщипваш стъклото :hilezh:

Тъпото е, че пластамаста старее. При мен на лявото отгледало имах едно счупено краче, което си стоеше там и залипих умело :hilezh: На дясното имах 2 счупени и тях залепих и сега сме спи града :stupid:

Мерси много пак, жив и здрав!

:zustimm:

Ако си във трудна за маневра или паркиране ситуация ,електромеханичното(коригирне)прибиране изваждане ,на огледалата е мн полезно,но го няма на моделите А4 94 -97 ГОДИНА. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ако си във трудна за маневра или паркиране ситуация ,електромеханичното(коригирне)прибиране изваждане ..................но го няма на моделите А4 94 -97 ГОДИНА.

Няма го само тогава, когато стиснатия италианец или някой адолф не го е поръчал, откъде иначе се е появило на моята кошничка от 1996-та?(по ВИН излиза така от завода).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Малко тъпо питане имам, но от скоро шофирам ауди пък и не съм много наясно с тези неща.

Та на на питанката:

Аудито ми е А4 Б5 1.9 тди 1996г. Как мога да разбера дали имам подгрев на огледалата,тъй като нямам отделен бутон за това, и дали са прибиращи?

Много ще ви бъда задължен, ако ми отговорите! :respekt:

П.п: Между другото, сте невероятни и много много полезни. БРАВО!!!

Редактирано от barabasa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Как мога да разбера дали имам подгрев на огледалата,тъй като нямам отделен бутон за това...

Погледни отдолу на което и да е огледало, има две болтчета с кръстачка, развий ги, същите държат едно капаче, което може да се махне(поиграй си внимателно с някоя тънка, плоска отвертка).Гледайки отдолу, ако имаш подгрев би трябвало да видиш два кабела с кабелни обувки, които са "вързани" за стъклото.Няма ли ги, нямаш подгрев.А подгрева обикновенно е "вързан" към подгрева на задното стъкло, цъкнеш ли копчето, греят и стъклата(под определена температура, тук вече ще четеш из форума).

......Как мога да разбера дали огледалата ми са прибиращи?

Ако кръглото бутонче/копченце на панелчето за реглаж на стъклата може да се завърти с ясно изразено прещракване НА ЛЯВО от крайното му положение за реглажа на лявото огледало, то имаш екстрата "ел. прибиране".Ако бутона щрака, но нищо не се случва, значи имаш повреда.Ако не щракне, колкото и да го напъваш(не пресилвай, може да го счупиш), нямаш прибиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Mога ли, да попитам за снимките, понеже не ми ги показва, има ли начин да ги пуснете пак, за да съм сигурен, че няма да объркам нещо и не само аз! :D Благодаря, поздрави! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо им няма на снимките. При мен се виждат всичките. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти правя процедурата по снимките /перфектен нагледен материал :zustimm: / стигам до капака на моторчето и едното болтче неще и неще да се развие ,дайте интилигентно решение да го развия докато не съм замазал кръстатия отвор пробвах с спрей и почукване но гадината сякаш се е заварила в алуминиевия корпус :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа, и при мен така се получи и единственото нещо, което се сетих, беше да го разпробия... Получи се, но доста бавно става.

По темата, имам един въпрос. Разглобих огледалото, почистих го хубаво, смазах го, сега се движи идеално. Обаче сега се появи един луфт, т.е. мърда с около 3-4 мм около оста си. Не е кой знае какво, но при движение ми трепери цялото огледало и е страшно изнервящо. Отворих го пак, да погледна дали не съм объркал нещо - няма, всичко е наред. Луфта не е при зъбните колела и моторчето, ами как да го обясня... когато искаме механично да затворим огледалото, то поддава, сгъва си се, т.е. има и ще някакво механизъмче, което позволява това :rolleyes:/>/> Е, там ми е луфта, но нямам представа как да го открия в какво точно е... пробвах какво ли не, единствено като обърна огледалото (не както нормално се прибира, а обратно) тогава този луфт изчезва... Някакви идеи? :help:/>/>

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Привет   искам  да попитам   дали  някой  е  разглобявал  огледалото на  съставните му части  , че на мен ми предстои точно тази  процедура , при мен проблема се  оказа  клеясало   голямо зъбно колело/бронзовото/,опитах  със спрейове  и почукване   но  не   требе  ми  е гадно,  та  как да  извадя  тия  кабели които минават  през  основата  на  огледалото ,между другото  аз си  имам  микроключе  в основата на  огледалото  командвано  от  шайба  с  3  прореза  но  за сега нема  време  да го  изследвам  какво точно изпълнява , ще  направя снимки  в последствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Евала на колегата, за добре направения снимков материал и обяснения. Днес и аз си смазах огледалата. Отнема по 15-20 минути на огледало :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И аз да се запиша,смазах шофьорското огледало на а6-цата и вече движи идеално,благодарности на колегата за чудесно подредената тема и снимков материал.Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

за А3 някой да знае как да стигна до моторчето че от време на време ми заяжда огледалото и не иска да се отваря напълно ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На същия принцип трябва да е и там. Възможни са известни разлики, но не мисля това да е проблем при положение, че основните стъпки са няколко и се знаят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте!

Първо поздравления за автора - хубава тема и подробни обяснения. Гледам че доста колеги са споделили проблеми с прибиране на огледалата. При мен проблема е сходен, но при отваряне. Прибирането става мигновено след завъртане на копчето, но отварянето става с известно закъснение. Завъртам копчето обратно, но реакцията на отваряне на огледалата е забавена. Всеки път различно - 10-15-20 секунди дори и минута по някога. Имаше известен период когато работеха идеално, но от скоро пак се появи проблема. Изключително е дразнещо, защото трябва да ги чакам преди да предприема маневра след като съм паркирал с прибрани огледала. Някой има ли идея къде да търся проблема, дали е механичен или чисто електрически се получава закъснение от някъде?

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...