Jump to content

"чип тунинг" на а4 б7 2.0тди


Recommended Posts

  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Я някой да ме светне, защо точно за кола със сток карантии трябва да се изръсят една шапка пари за мапване, вместо да се ползва готово решение...или иначе казано копи-пейст??? Тва че на диното ще се извадят още 4-5 коня отгоре оправдава ли по-високата цена и гарантира ли безпроблемна работа????

ПС: Ползвам софтуер на Ауди-то от SUMISTA...копи-пеист....60к километра проблеми няма, а графиката на диното е повече от задоволителна.....на едно 3 цилиндрово TDI PD ползвам софтуер от Brezel. Също няма проблеми...и там диното показа хубави неща.....та така. Вероятно ако бях отишъл да ми правят къстъм софтуер, щяха да изцедят още някой кон отгоре, ма не виждъм смисъл...цената не се оправдава. Сега...ако бях сменил турбото, дюзите, бях ръчкал по помпата и т.н, тогава щях да се насоча към други варианти....ма темата не е за това нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я някой да ме светне, защо точно за кола със сток карантии трябва да се изръсят една шапка пари за мапване

А ти можеш ли да отговориш защо като се купи кола "нов внос" едни сменят турбина след две години, втори след два дни, трети махат катализатори, четвърти търсят дебитомери, пети сменят помпи и т.н. Смяташ ли че две коли на 10+ години са еднакви?

Ако ти кажат на бензиностанцията, че са ти сипали 50 литра гориво гледаш ли какво показва колонката или вярваш безрезервно? Същото се случва и като ти сложат чип, може и да са ти сипали 50 литра може и да са ти сложили 5 литра, може и само да са ти отворили капачката, а може и да са ти сипали вода, без дино как вярвате на тия чипьори незнам?

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти четеш ли какво написах???? Кой е казал "без дино"....проверка се прави преди и след. И говорим за коли в нормално и добро техническо състояние...не за някакви гробници....То ако е гробница колата, къстъм софтуера няма да я спаси....само ще подчертае проблемите още повече...

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти четеш ли какво написах???? Кой е казал "без дино"....проверка се прави преди и след.

т.е. отидохте с брезел на дино стенд (например тоя на келеша), той те чипна, показа ти резултата, ти му плати и се разделихте, така ли стана?

И говорим за коли в нормално и добро техническо състояние..

Това кои го определя, бай Пешо инжекциона или ТЮФ?

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и колко к.с. и нм беше преди и след чипа?

Само не виждам кое е смешното.Аз също съм с чип от Брезел вече 2 год. и нещо и съм навъртял към 50000 км. и освен нафта и смяна на масло друго не съм правил.И само мога да кажа че чиповете поне на Брезел не са копи пеист щото точно моя сме го правили както аз исках.Не исках колата да ми пропушва черно,исках да ми се оправи проблема с топлия старт и колата е замерих после след чипа на дино и одари 116 коня(фабрично 90коня) и то при обещани от Брезел 115 коня.

Ако беше си направил труда да прочетеш по нагоре щеше да разбереш.Замерена на диното в Пловдив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т.е. отидохте с брезел на дино стенд (например тоя на келеша), той те чипна, показа ти резултата, ти му плати и се разделихте, така ли стана?

......

С Brezel никъде не съм ходил, просто защото човека е в Германия...иначе горе долу така стана...тест на колата в сток състояние, наливане на новия софтуер и втори тест....бях си платил преди втория тест, ако това питаш. При SUMISTA имам тест само след чипа....други въпроси?

.........

Това кои го определя, бай Пешо инжекциона или ТЮФ?

Не бе...форумни батки хвърлят на боП и правят преразказ по картинка :hilezh::):)

.....

Задаваш сложно комплицирани въпроси, не очаквай отговор или поне не смислен.

Той не че успя да отговори на моя въпрос...без да е кой знае колко комплициран....ма както и да е...

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Brezel никъде не съм ходил, просто защото човека е в Германия...

ще ми съдействаш ли да му платя чипа след като излезе резултата от диното и съм доволен от него? и ако ми е пратил някой фалшиф чип ще ми плати ли диното? а ако ми изгори компютъра от чипа пратен по пощата ще ми поеме ли разходите за нов компютър?

Само не виждам кое е смешното.

не съм казал че е смешно. чудно ми е как се доверяваш на някой които нито си виждал, нито е сертифициран, нито ще ти поеме гаранци, но свят голям хора разни.

Замерена на диното в Пловдив.

Би ли пуснал дино графиката да видим кривата.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ми съдействаш ли да му платя чипа след като излезе резултата от диното и съм доволен от него? и ако ми е пратил някой фалшиф чип ще ми плати ли диното? а ако ми изгори компютъра от чипа пратен по пощата ще ми поеме ли разходите за нов компютър?

Тез въпроси ги задавай на него...аз не съм посредник, пък и като те е страх от мечки не ходиш в гората :) :). При мен комуникацията мина в електронна форма...чипове не са пътували насам натам :)....а тва за изгарянето на ECU-то беше доста свежо :)

ПС: Виждам, че споменаването на Brezel ви бърка...да не казвам къде, ма въпроса не беше в това, а в ползването на копи-пейст софтуер за кола със стандартни карантии....а смислен отговор за това не получих. Или викате по-добре бай Гошо с диното да пипка по настройките от колкото да се ползва фаил от MTM, ABT, или някой друг проверен източник? Или викате после като се хвалите, може спокойно да се казва, че имате "уникален" софтуер...само за вашата каляска :) :) :)

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тез въпроси ги задавай на него...аз не съм посредник, пък и като те е страх от мечки не ходиш в гората :) :). При мен комуникацията мина в електронна форма...чипове не са пътували насам натам :)....а тва за изгарянето на ECU-то беше доста свежо :)

файлове за промяна на софтуеъра през ОБДбукса има и в замундата, та да ти кажа минал си се с двеста лева :)

Или викате по-добре бай Гошо с диното да пипка по настройките от колкото да се ползва фаил от MTM, ABT, или някой друг проверен източник?

хахаха викаш брезел е представител на МТМ или на АБТ, хахахаха? я пусни един имейл до тия фирми да видиш какво ще ти отговорят. или викаш айфон на епъл и "кракнат" айфон на дзяноухин е все едно и също нещо.

ПП: Не познавам брезел и не съм му ползвал продукта, ползвам го като нарицателно за човек предлагаш нещо без да докаже дали има ефект.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОлега....ставаш ти нарицателно за човек, който говори без грам личен опит...чул нещо някой да споделя....някоя лелка на опашката в магазина и аре...вече си наясно. Поне да беше пробвал и да си недоволен, разбирам...ма така плюене само е грозна картинка...Колкото до доказателства...аз за мен си имам...явно и други си имат....а и той /Brezel/ беше пускал бая дино графики...ма явно си пропуснал тая подробност.... важното е типично по български да се плюВа. Само че ти казах да се абстрахираш от Brezel и да ми отговориш, защо за сток кола да се ползва къстъм софтуер, вместо копи-пейст такъв. Пък гледам и за СУМИСТА нищо не си казал....давай спокойно, той не чете/влиза вече тука....

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото няма 1 с 1 двигател на тия километри.

OK...Така е и казах, че вероятно къстъм софтуера ще извади още някой и друг кон, но това определено не си заслужава разликата в цената. А не съм чувал къстъм софтуера да решава проблеми с износено турбо, задръстен колектор, спукан кулер, умрял дебитомер или запушен катализатор....То ако трябва да сме точни, колите и от завода излизат с известни разлики....и за тях ли да се прави индивидуален софтуер????

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолега ето какво казва Брезел за моя мотор.

Въпрос: Кажи за А4 1.8Т 96г. има ли чип, ама кофтито е че нямам слот а ми е запоен чипа та има ли някви вариянти и ако има да мислим нещо. Бях ти написал ЛС ама не получих отговор, ама в общи линии тва ми е въпроса.

Отоговор: Отиваш в някой GSM сервиз и те ти го сменят....по-разумно е да ти сложат цокъл и след това и сам да можеш да си ги сменяш.

Та за какви чипове, гаранции, майстори, мапери, вървенета и т.н. говорим?

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото няма 1 с 1 двигател на тия километри.

Щото някой тука в България ще седне да прави истински къстъм софт ли ? Ае кажи кой ще седне да ти се занимава една седмица с колата и да изпипа като хората колата. Нали знаеш кфо правят барат надува, предварението и малко обогатяват сместа. Ако за тебе това е къстъм софт тогава наистина го правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолега ето какво казва Брезел за моя мотор.

Въпрос: Кажи за А4 1.8Т 96г. има ли чип, ама кофтито е че нямам слот а ми е запоен чипа та има ли някви вариянти и ако има да мислим нещо. Бях ти написал ЛС ама не получих отговор, ама в общи линии тва ми е въпроса.

Отоговор: Отиваш в някой GSM сервиз и те ти го сменят....по-разумно е да ти сложат цокъл и след това и сам да можеш да си ги сменяш.

Та за какви чипове, гаранции, майстори, мапери, вървенета и т.н. говорим?

Колека.....личните ти драми не ме интересуват...казах ти да се абстрахираш от Brezel, ма явно си зациклил на тази вълна и ни приемаш ни предаваш.....колкото за поенето...и на мойто Ауди имаше разпояване и запояване от Стефан, ма драми с това не съм имал....пък и за друг вариант не се сещам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото някой тука в България ще седне да прави истински къстъм софт ли ? Ае кажи кой ще седне да ти се занимава една седмица с колата и да изпипа като хората колата. Нали знаеш кфо правят барат надува, предварението и малко обогатяват сместа. Ако за тебе това е къстъм софт тогава наистина го правят.

така е прав си. само че едните барат нещо и не го мерят или в най добрия случай те пускат да направиш две кръгчета и ае дай парата и чау, а другите барат мерят, пак барат и пак мерят и така докато стигнат до задоволителен за теб резултат.

и на мойто Ауди имаше разпояване и запояване от Стефан, ма драми с това не съм имал....пък и за друг вариант не се сещам....

значи брезел ти прати МТМ чип по имейла, а сумото ти го сложи на колата, така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропускате тънкия момент с второто замерване на диното...ма нищо...така по ви изнася на теорията.... И с двамата с които съм се занимавал до сега уговорката е била, че след чипването ще има и мерене и ако не съм доволен от резултата ще ми върнат парите.....не се е стигало до такова развитие на нещата. А мерене на око и усещане аз лично не признавам. Ако някой се оставя да го лъжат така си е негов проблем.

ПС: Със сигурност знам за няколко случая при които Стефан е връщал пари и си е прибирал чипа или софтуера....даже бях свидетел на един такъв и тогава беше ебаси циганската история....дойде некъф дебил да си прибере парите, ма не искаше да връща чипа...няма такъв смях....

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ми съдействаш ли да му платя чипа след като излезе резултата от диното и съм доволен от него? и ако ми е пратил някой фалшиф чип ще ми плати ли диното? а ако ми изгори компютъра от чипа пратен по пощата ще ми поеме ли разходите за нов компютър?

не съм казал че е смешно. чудно ми е как се доверяваш на някой които нито си виждал, нито е сертифициран, нито ще ти поеме гаранци, но свят голям хора разни.

Би ли пуснал дино графиката да видим кривата.

Пич първо кои ти дава гаранция Келеша ли???Втора чипа е слаган при Личо(представител на Брезел) в Пазарджик след диагностика и проверяване дали всичко е наред .И трето на теб ли трябва да обеснявам защо съм се доверил на Брезел нито парите ти си ми дал нито колата ти си ми купил,ако искам и с чипове от битака ще е карам.Само да те питам теб КОЕ ПО ТОЧНО НЕ ХАРЕСВАШ В ЧИПОВЕТЕ НА БРЕЗЕЛ С НЕГОВ ЧИП ЛИ СИ.

А за графика утре след като сканирам графиката че нямам скенер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и становището на единия от чипьорите по отношение гаранциите:

"Дали е през ОБД или със смяна начиповете то ефекта е един и същ а именно НОВ СОФТУЕР зареден в колата по 2 различни начина (веднуж с смяна на чип и веднъж през ОБДто)

Ако примерно през ОБД е вкаран скапан тунингфайл резултатите могат да са пагубни за колата (прегряване или счупено турбо)

Просто всичко зависи от самия тунингфайл.

Та все си мисля че ако сложа скапан файл и се скапе мотора тия в аутотехника едва ли ще ми оправят колата без проблеми щото аз ше съм си виновен а това за тех са си разходи.

Моя съвет е : Щом колата е в гаранция да не я чипвате докато мине гаранцията. Щото после само вдигат рамене и ти представят касови бележки".

Странно защо ли не чипва гаранционни коли след като чиповете му са оригинални и проверени от всякъде?

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никоя фирма няма да ти признае гаранцията на колата при сменен софтуер...ако си мислиш друго си в голяма грешка. Само не разбрах ти за Тръца от 96 година ли се притисняваш или кво.....тя неговата гаранция отдавна е минала :):):)

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолега ето какво казва Брезел за моя мотор.

Въпрос: Кажи за А4 1.8Т 96г. има ли чип, ама кофтито е че нямам слот а ми е запоен чипа та има ли някви вариянти и ако има да мислим нещо. Бях ти написал ЛС ама не получих отговор, ама в общи линии тва ми е въпроса.

Отоговор: Отиваш в някой GSM сервиз и те ти го сменят....по-разумно е да ти сложат цокъл и след това и сам да можеш да си ги сменяш.

Та за какви чипове, гаранции, майстори, мапери, вървенета и т.н. говорим?

Добре бе пич кои те кара да ходиш в ГСМ магазин.Човека си има представител отиваш цялата процедура е към 2:30-3:00 ти си пиеш само кафето, но изглежда ти се свидат още 80-100лв отгоре.Човека много добре го е описал колко пари е директно от него и колко през негов представител,ако ти се свидат 100лв по добре не слагаи чип.Страни хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе пич кои те кара да ходиш в ГСМ магазин.Човека си има представител отиваш цялата процедура е към 2:30-3:00 ти си пиеш само кафето, но изглежда ти се свидат още 80-100лв отгоре.Човека много добре го е описал колко пари е директно от него и колко през негов представител,ако ти се свидат 100лв по добре не слагаи чип.Страни хора.

Ти не разбра ли, че инфото му е от преди години :) :) :)....или е искал да мине ептен тънко и сам да си сложи чипа на Тръца :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ми дадеш ли линк на фирмата му да видя какво предлага?

Ето пич ти даже не си се и интересувал кое ,как,защо и плюеш човека.Е тва ме дразни.

http://www.powerchip-germany.de/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...