Jump to content

"чип тунинг" на а4 б7 2.0тди


Recommended Posts

  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето и становището на единия от чипьорите по отношение гаранциите:

"Дали е през ОБД или със смяна начиповете то ефекта е един и същ а именно НОВ СОФТУЕР зареден в колата по 2 различни начина (веднуж с смяна на чип и веднъж през ОБДто)

Ако примерно през ОБД е вкаран скапан тунингфайл резултатите могат да са пагубни за колата (прегряване или счупено турбо)

Просто всичко зависи от самия тунингфайл.

Та все си мисля че ако сложа скапан файл и се скапе мотора тия в аутотехника едва ли ще ми оправят колата без проблеми щото аз ше съм си виновен а това за тех са си разходи.

Моя съвет е : Щом колата е в гаранция да не я чипвате докато мине гаранцията. Щото после само вдигат рамене и ти представят касови бележки".

Странно защо ли не чипва гаранционни коли след като чиповете му са оригинални и проверени от всякъде?

Я пак си помисли и питаи колегата pikpik как избираше между келеша и Брезел и накрая отиде при брезел и чипоса своята Алтея(сеат гаранционен).Има цяла тема в Тунинг.бг подкрепена с дино графика всичко как чипосания сеат о брезел има 144 коня.Нещо да кажеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото. Още един въпрос Личо ще спази ли политиката на фирмата и ще ми даде ли 24 месеца гаранция?

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бухахаха това верно ли го каза? я чети тук какво пишат ТИЯ

Ма голям смях разбира се....как мислиш, дали ти важи фирмената гаранция на VAG???? A??? Това че MTM ти дават тяхна гаранция е съвсем друг въпрос. А да забеляза, че тя се заплаща допълнително??? Да не говорим, че става въпрос за сравнително нови коли...не за варели на 10+ години. И в България кой викаш дава такава гаранция????

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в България кой викаш дава такава гаранция????

Според колегата с А3-ката брезел дава 24 месеца. Е виж отиваш при Личо той с пратения чип от немската фирма те тунингова и ти дава гаранцията:

12345tj.png

Ти нямаш ли такава гаранция?

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според колегата с А3-ката брезел дава 24 месеца.

Ей тоя Брезел не ти дава покой нали :)....кво ти е направил толкоз не знам, ма нещо доста те яде виждам. Я кажи кой друг от тунинг-батките дето се подвизават тука дава гаранция и за какво?

ПС: Чипнатата от Brezel кола е на 9 години...за каква гаранция ми говориш нещо не мога да те разбера....

ПС2: И понеже по-горе намеси и MTM...кажи верно ли си мислиш, че ще ти качат колата на дино и ще я връткат 1 ден там, че да и направят софтуер специално за нея, или просто ще видят кода на двигателя, на ECU-то и ще и лепнат един вече готов и многократно тестван фаил????

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото. Още един въпрос Личо ще спази ли политиката на фирмата и ще ми даде ли 24 месеца гаранция?

Пич кои викаш в България ще даде гаранция???Които даде веднага отивам при него :) И гаранция вече аз е получавам 50000км с това че колата си е 6 точки.По голяма гаранция от това да виждаш колите на твои приятели да се карат на макс и вече 2-3 години да са навъртяли толкова километри няма.Когато се по интересуваш малко повечко и започнеш да говориш свързани неща тогава плюи някои с които си нямал нищо общо.

Лека вечер не ми се занимава с глупости.Аз съм си доволен от колата и това е важно за мен,ако не бях доволен не мисля че щях да подкрепям колегата,а колата е вече към 50000км с чип.Такаче квото имах казах.

Според колегата с А3-ката брезел дава 24 месеца. Е виж отиваш при Личо той с пратения чип от немската фирма те тунингова и ти дава гаранцията:

12345tj.png

Ти нямаш ли такава гаранция?

Олеееееее маико ти си много зле.Къде видя че съм казал че дава гаранция.олеееееееее.Просто те питах кои дава гаранция в България за да ида при него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олеееееее маико ти си много зле.Къде видя че съм казал че дава гаранция.олеееееееее.

А защо пишат в "германския" си сайт, че дават гаранции, или това е шано сайт?

ПС: Чипнатата от Brezel кола е на 9 години

е той и шпека кара с генерация от прахусмукачка тайфун и филтър за купето направен от лигнин импрегниран с кисело мляко, въпрос на вкус казало кучето и..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо пишат в "германския" си сайт, че дават гаранции, или това е шано сайт?

Щото Германия си е Германия....а ние живеем в зоната на здрача....и щото там софтуера няма да ти струва 100Е, а по различна цифра и хич няма да ти хареса....да не говорим, че може и въобще да не се съгласят да ти дават гаранция за 15 годишния варел :) /Справка сайта на МТМ/

е той и шпека кара с генерация от прахусмукачка тайфун и филтър за купето направен от лигнин импрегниран с кисело мляко, въпрос на вкус казало кучето и..........

А на това каква му е връзката с темата за чипване на 2.0 TDI знаеш май само ти.....

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе хора за какви динота се обеснявате цяла вечер.Който е слагал чип от Брезел или някой друг,то тогава да дава мнение.Чипа ми е от Брезел,постави ми го Андонов.Пред блока.Замери ми я преди и след чипа на ваг-ком.Това е.Даже на празни обороти преди ми притрисаше и с чипа успя да я подобри.За топлия старт няма да обеснявам.Въпреки,че не исках нещо кой знае като мощност(в рамките на нормалното),след чипа колата върви доста повече.Познавам си колата и не ми трябват някакви извънземни замервания,че да не мога да усетя че е поне 20-30коня отгоре.Колата върви перфектно,не пуши,не вдигна разхода,така че за мен Брезел си разбира мнооого от работата.Да допълня,че платих услугата след ефектния резултат.Какво го плюят толкова,след като дори нямат чипове...,и как разбраха че нищо не правил?Дървени философи много,малко са тези които оценяват човека по неговите резултати.Аз съм много доволен и следващата ми кала пак ще я чипна при него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.........Какво го плюят толкова,след като дори нямат чипове...,и как разбраха че нищо не правил?Дървени философи много,малко са тези които оценяват човека по неговите резултати.Аз съм много доволен и следващата ми кала пак ще я чипна при него...

Е как няма да плюят, като софтуера му е сравнително евтин....друго си е да идеш в Проспиид, да ти земат едни 1000 лева и пак да ти пляснат копи-пейст софтуер...тогава всичко е ток и жица.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам само martinich имали поне чип на колата и ако има къде е слаган.Само насрахме на колегата темата.Българска работа освен да оплюем някога и да се изс*ерем на труда на хората друго неможем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 100% съм сигурен че в момента колата ми не е под 140коня.Ако бях дал някъде 1000лв колко щяха да ми я направят.Като имате предвид че имахме уговорка с Брезел,че искам нещо нормално,така че да предпазя колата...все пак ми е за работа а не за състезания.

Напротив,не сме му осрали темата.Трябва добре да е разбрал при кого да отиде.В крайна сметка ние които сме с чипове може да му дадем мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.........Ако бях дал някъде 1000лв колко щяха да ми я направят........

Е как колко бре....143,38 пък с къстъм чип и връткане на дино цял ден щеше да стане поне 145 :):):hilezh::stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и човека слага чип само на технически напълно изрядна кола.С кошници не се занимава.Може да е 10годишна но трябва да е изпъната.Не е проблема чак толкова цената на чипа,а предподготовката,която е непосилна за някои хора.Дето се вика гуми няма,чип слага.Не може да си с маратонки найк и отдоло да си със скъсани чорапи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам да. В АВТ съм го слагал.

Еха....колко гаранция ти дадоха и колко ръна на диното извръткаха преди да ти настроят софтуера специално за твойта кола???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко ръна на диното извръткаха преди да ти настроят софтуера специално за твойта кола???

Незнам пиех си кафето с една приятна девойка докато човъркат колата.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам да. В АВТ съм го слагал.

А ми тогава от къде знаеш за качеството на чиповете на брезел.Я даи да видим твоите хора какво предлагат каква гаранция и прочие,като си толкова разбиращ от чип тунинг. :stupid:

Незнам пиех си кафето с една приятна девойка докато човъркат колата.

Значи не колата а теб сигурно са ТУНИНГОВАЛИ :):hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ми тогава от къде знаеш за качеството на чиповете на брезел.

Нали ми даде сайт да видя какво предлага фирмата му. 24 месечна гаранция, TUV, клонове в германия, българия, бразилия египет.

Я даи да видим твоите хора какво предлагат каква гаранция и прочие,като си толкова разбиращ от чип тунинг. :)

Мани ги тия, не искаха да дойдат пред блока да ме тюннинговат.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тцтц колко смешки изчетох тука.

Слагал чипа пред блока и правел диагностика с китайски вагком от 27.80$ от Ebay, яка услуга :) онлайн тунинг от Германия.

Не съм ползвал чип на брезел ама съм се пускал срещу чипвани от него коли - смешка. За дизелите май има доволни хора от брезел ама чиповете за бензинки са му трагедия. Не го знам кви пари взима за диагностика пред блока и онлайн тунинг ама надали е под 200-300 лв. А едно мапване на дино с доста повече от 10 ръна и поне половин ден работа при българските мапери с динота е грубо между 500 и 700 лв, демек разлика от 200-300 лв с брезел.

Еми никога няма да си дам парите на някой си дето даже не го знам как изглежда, кво остава да ми пипа по колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава евала колега ти си единствения които не се е набутал.Всички други сме риби и пасем трева и се хвърляме на първата оферта.И така не видях къде прати линк към твоите Тунерчета :):hilezh: :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е той и шпека кара с генерация от прахусмукачка тайфун и филтър за купето направен от лигнин импрегниран с кисело мляко, въпрос на вкус казало кучето и..........

Сега първо, че си смотан и не разбираш стана ясно на всички тази вечер.

Второ тая информация ти е стара ама ти е простено, че не я знаеш заради точка 1.

Трето ти не си имал чип и сигурно никога няма да имаш. Доколкото помня те разминавах некакви умрели АЦЕ-та така, че предполагам колко ти е наред технически колата.

Последно това за гаранциите е пълна глупост, всички дават гаранции врътката е, че гаранцията е само на чипа. На него и 10 години да ти дадат е се тая. Само големи фирми като МТМ могат да си позволят да дадат някаква гаранция на двигателя, но това го правят само на нови коли. Предполагам сам ще се досетиш защо.

...

Доста несериозно изказване ама тебе си те знаеме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...