Jump to content

Монтиране на борд компютър А4 Б5


Recommended Posts

които е монтирал нека сподели. колата е ауди 1.8 турбо куатро комби таблото с фиса и ръчката и те са от същият модел 97 година , разликите в таблата са в червено

post-2735-1276093454.jpg

post-2735-1276093471.jpg

post-2735-1276093512.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

които е монтирал нека сподели. колата е ауди 1.8 турбо куатро комби таблото с фиса и ръчката и те са от същият модел 97 година , разликите в таблата са в червено

Колега и на мен ми е любопитно дали може да стане, но да кажа само ,че горната букса на горното табло е за фис дисплея а долната букса на долното табло е за външния термометър ( скоро си слагах такъв ). Предполагам ,че дясната малка букса е за допълнителните прибори (масло и акумулатор). Синята и жълтата букса до 2001 г. мисля ,че са със стандартни изходи друг е въпроса ,че за някои функции в кабелния сноп не са пускани кабели . Аз например си пусках кабел за спиид сигнала ,за GALA функцията на радиото и за термометъра.

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

монтирах го без допълнителни букси -не светва лампата за аибега на контакт ,температурата на маслото не работи ,лампа че е качила масло не се появява и за водата също. на дисплея излиза удивителна (и на старото табло я имаше така и никои не откри за какво е) и синвол за изгоряла лампа -замо на третия стоп имам изгоряли диоди сигорно е от тях :icon_smile: помагаите :D:D:wink:

да така е бялата букса в средата е за външната температура ,въпроса е на таблото с фиса каде да я сложа :wink:

post-2735-1276098032.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

монтирах го без допълнителни букси -не светва лампата за аибега на контакт ,температурата на маслото не работи ,лампа че е качила масло не се появява и за водата също. на дисплея излиза удивителна (и на старото табло я имаше така и никои не откри за какво е) и синвол за изгоряла лампа -замо на третия стоп имам изгоряли диоди сигорно е от тях :icon_smile: помагаите :flehan::D:hilezh:

да така е бялата букса в средата е за външната температура ,въпроса е на таблото с фиса каде да я сложа :wink:

Така си мисля,че няма да стане. Трябва да се знаят изводите на буксите- ето един PDF.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз до тук открих

Това е схема само на 20 пиновата букса (бялата), ако нямаш датчик няма да ти показва нивото на течност за чистачки, ако нямаш оригинално радио няма да ти показва станциите. А и тая схема е за ФИС до 1996 г. След това е малко по различна. За да ти покаче температура на маслото трябва да имаш датчик (близо до масления охладител е) и 4 пинова букса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега снимка на датчика можеш ли да ми пратиш .Искам само моментен разход ,с наличното гориво колко мога да мина. И какво трябва да закупя още -букси само или има и някои модул

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tрябват ти буксите, очертани с червено на първото табло.

Датчика за температурата на мaслото се монтира до датчика за налягане datchi.png, после го връзваш на малката букса в дясно на първото табло.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на черната букса горе дясно на новото табло са четири пина на първият се подава сигнал от (oil temperature sensor) температурен датчик на маслото, както каза колегата по горе тои се намира на маслоохладителя (под масленият филтар) ,другите три са свободни пиновете се броят от долу нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес ще поръчам букси и датчици . 20 пинова за фиса, 4 пинова за температура на маслото, и 6 пинова за ръчката, датчици два броя за казанчето на чистачките и за маслоохладителя температурен.Ако някои са сеща за още някои букси и датчици нека сподели. Като ги купя ще кача снимки. :icon_arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес ще поръчам букси и датчици . 20 пинова за фиса, 4 пинова за температура на маслото, и 6 пинова за ръчката, датчици два броя за казанчето на чистачките и за маслоохладителя температурен.Ако някои са сеща за още някои букси и датчици нека сподели. Като ги купя ще кача снимки. :respekt:

Означението на пиновете на буксите на таблото са показани и описани в PDF файла който съм дал по горе. Аз например за моята А4-ка си пуснах допълнителен кабел от жълтата букса (защото не беше опроводен) за сигнала за скороста(speed signal), който идва от датчика за скороста. От този датчик във скоростната кутия сигнала влиза в таблото в синята букса а от жълтата излизат два изхода на този сигнал . Единият отива в ECU-то на C13 пин а другият се включва или в климатроника,или в термометъра или в радиото за функцията автоматично усилване според скороста (GALA или SSV) и т.н.

Предполагам,че и другите пинове на буксите са опроводени съгласно екстрите на дадения автомобил. Така ,че трябва да се проверят и да се свържат по схемите дадени от колегите........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се интересувам завърши ли ремонта колега и сичко успешно ли се получи и какво ти излезе като цена тази интервенция. заинтересован съм ако може сподели :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

буксите престигнаха утре ще кача снимки ,кучето ми е болно и затова хич не ми е до колата но утре продължаваме.

три букси 30 лв таблото с ръчката 150лв датчика за температурата на маслото не съм поръчал (ще купя чисто нов) а за казанчето на чистачките неможа човека от автоморгата да го намери ,после някаде четох че е на самата сонда.утре повече. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъкмо онзи ден четох всичките ти теми и мислех да те помоля да помагаш но виждам че си на линия. При мен под праскалките има само нагревател маи,отделно имам и една сонда за праскалки на фаровете,ако може колега качи снимки и помагаи за пускането на жицата. :eusa_whistle::eusa_dance: .Ето ги и снимките на буксите

post-2735-1277028193.jpg

post-2735-1277028233.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

букса номер три както оточнихме е с четири пина и само с един кабел които стига до термодатчика .букса номер 1 шеспиновата според мен трябва два от кабелите да си останат (за праскалката на задното стъкло),а другите четири да се свържат към букса 2 .Aко някои знае кои цвят кабел с кои се сабират нека сподели . Буксата сама на снимката десет пиновата е за показанието на външната температура трябва да я махна и кабелите и да отидат на букса 2. почвам да търся позиции и цветове от по стари теми.

Редактирано от REISTAR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tрябват ти буксите, очертани с червено на първото табло.

Датчика за температурата на мaслото се монтира до датчика за налягане datchi.png, после го връзваш на малката букса в дясно на първото табло.

Колега ,а за А4-Б6 1,9тди, имаш ли на идея дали трябват същите датчици и пинове за да ми показват темп. на маслото през борда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стигнахме и до моторният компютър моят е с двете букси от темата на колегата HellFire съм ползвал инфо. 18 пин на голямата букса жълтият проводник стига до друга букса точно зад компа.

колкото до чистачките там си е .....маиката .кумотацията стига до левият крак на водача ,а сондата при мен е с два проводника маи трчбва друга.Инфото е изцяло от форума :hilezh:

post-2735-1277572365.jpg

post-2735-1277572419.jpg

post-2735-1277572467.jpg

post-2735-1277572829.jpg

post-2735-1277572885.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маниполацията преключи и доло горе се получи,само ми свърши свободното пространство за снимки но ще измисля нещо :)

Колега моля те направи един отделен тотариал, ако трябва аз ще помогна с прикачането на снимките или с каквото мога. Извинявам се че съм малко нахален но сме много които се интересуваме от тази тема. Ако може да опишеш и всяка една малка подробност, коя жичка каде е , коя схема трябва, кой елемент каде стой и всичко за което се сетиш, за да можем и ние да се насладим на такава екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...