Jump to content

Всичко за 1.8Т


NIKO

Recommended Posts

Мерси за отговорите, не ми се караше така до събота и днес обедната / с малко закъснение / отидох при един близо до работата, че сутринта още по-силно започна да ръмжи. Закърпи уш положението. Иначе и двете места ги знам къде са по снимките от линковете, мерси ще имам в предвид ако пак се обади, понеже този за 20 мин я запълни и да видим дали ще издяни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 482
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте колеги видях заглавието на темата затова пиша тук , извинявам се ако въпроса ми е тъп.

Закарах колата на майстор понеже водната помпа започна да вие много зле(поне майстора каза че е от нея ) преди малко ми звънна и ми каза че имам теч на охладителна течност от маркуч ,който влиза в турбото , търсих в интернет но не видях за какъв маркуч става въпрос , за съжаление не можа да ми каже входящ или изходящ е маркуча , моля ако някой има представа да помогне. Колата е Ауди А4 / Б5 седан 1.8т AJL 1998г.

Изпратено от моят NEM-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Специално за ремонт на турбо, а също и за рециклиране на турбо с моите близки сме много доволни. Работят със съвременнна техника и апаратура и с цялата страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Един въпрос към запознатите, дано съм уцелил темата... 

Питането ми е дали са съвместими амортисьорите и пружините s-line  от 1,8 т б6 на б7 2,0 тфси което е с нормално окачване 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема, след като взех хамбара, А4-та става излишна. Пуснал съм я в продажба, но интереса е почти никакъв, а подаръци на чужди хора не ми се правят. Мисля да я подаря на баща ми, но на него му идва ниска (1ВЕ) окачване е. Питането е някой слагал ли е по високи гуми на Б5 /quattro/, например 205 х 60/65 х 16 цола? Ще се вдигне ли кочин с такива гуми ще се поберат ли те в подкалниците?

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С такива си карах на В5 седан-а, 205/60/16 с 1ВЕ окачване.

Самата гума повдига точно 1 ( един ) сантиметър.

Возията е в пъти по-добра от стандартната височина гума.

Ако я искаш по-висока, сменяй окачване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под олачване имаш предвид пружини и амортисьори ли? Какъв цвят са пружините / амортисьорите на най високото окачване на Б5 Quattro?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно пружини и амортисьори.

Цветните кодове на пружините за А4В5 1.8Т Avant за окачване 1ВА ( стандартно ) са така:

- предни: 1 бяла, 1 кафява

- задни: 2 бели, 3 виолетови

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
код на двигателя: AEB
или
код на двигателя: ARK
или
код на двигателя: ANB
или
код на двигателя: APU
стандартен размер [STD]
номер на компонента: 71656600
номер на компонента: 74696600
количество: 8
комплект

The upper shell is marked with `SPUTTER`.

Горната черупка е обозначена със SPUTTER

От което следва, че горната е галванизирана (усилена)

Това е от Колбеншмит комплекта.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 23.06.2017 г. at 9:34, KCV написа:

Да, точно пружини и амортисьори.

Цветните кодове на пружините за А4В5 1.8Т Avant за окачване 1ВА ( стандартно ) са така:

- предни: 1 бяла, 1 кафява

- задни: 2 бели, 3 виолетови

 

 

колега тук си писал за окачване 1ва нали не се бъркам че това е за 1,8т авант куарто

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Здравейте колеги, 

Малко да посъбудя темата със следния въпрос:

Какви са разликите при изпускателните колектори за напречен и надлъжен 1.8Т. Нямам свален колектор от напречен за да сравня. Пък и бих се радвал на компетентни мнения.

Въпроса ми е породен от факта, че ми изпада "тунинг" изпускателен колектор (по-голям от стоковия, с др фланец естествено, както и с такъв за външен гейт) за напречен 1.8Т, като продавача ми потвърди, че нямат такъв и за надлъжен. А същия съм го виждал монтиран на надлъжно 1.8Т. "Същия" до колкото може да сравни човек по снимки.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На главата пасва. Дай примерна снимка на колектора за по-конкретен отговор.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето за този продавача казва че е за напречен:

s-l500.jpg

 

Приакачен е този, който видях монтиран на надлъжен.

 

Реално освен във фланеца, друго не виждам като разлика. Ако са си еднакви откъм захвата към главата както казваш, значи нещо др се различава от гледна точка на надлъжен/напречен..

 

Copy.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той за пасване ще пасне, но е малко неудобен за работа. Въпросът е колко място ще остане за турбото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Колеги, появи ми се странен шум около катализатора или турбото, моторът е 1,8 Т AWT, нямам много опит с тези мотори и съм благодарен за всякакви съвети.

 

Тук едно клипче със запис на шума:

 

 

Редактирано от Курдо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.01.2019 г. at 16:23, МММ1 написа:

 

Това в DAS AUTO SERVICE ли е правено, изглежда класна изработката?

:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/5/2019 at 9:30 PM, Курдо said:

Колеги, появи ми се странен шум около катализатора или турбото, моторът е 1,8 Т AWT, нямам много опит с тези мотори и съм благодарен за всякакви съвети.

 

Тук едно клипче със запис на шума:

 

 

Колега този шум идва от "Паричката " на Уестгейта.Когато се износи издава този шум.

K03.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...