Jump to content

Ново питане за чип-а!!!!!


Recommended Posts

Колеги знам че темата е станала вече БАНАЛНА и се извинявам предварително на тези от вас на които им е втръснало да четат подобни неща!!!!

Затова им предлагам да не я четат!! :bia::bia::bia:

А сега по сериозно!

Дали да се чипосам или не!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TO BE OR NOT TO BE!

Плюсове,минуси,предложения и споделен опит!

Това е молбата ми!

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ОТЗИВЧИВИТЕ!

Нали затова е все пак форума ни......

:bia:

Редактирано от v_iko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента доволен ли си от колата си? От ниски обороти добре ли тръгва двигателя? Има ли турбо-лаг? Разхода как е? Какви са реалните километри на двигателя ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента доволен ли си от колата си? От ниски обороти добре ли тръгва двигателя? Има ли турбо-лаг? Разхода как е? Какви са реалните километри на двигателя ти?

Колатаси върви много добре!Набира си на всякакви обороти!сЕ ПАК Е 150 КОНчЕТА!

А относно киломитрите.....пише 136 000 ама само 6000 са от мен!

Останалото само Господ знае..ааааа и авто джамбазина!Ама той не казва...

:bia:

А разхода....11 градско и 7.5-8.5 извънградско и то по най точния метод!

Редактирано от v_iko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чипосвай ако ти е кеф и най-вече ако можеш да си позволиш 1000лв за подобна операция. Ако си решил да се мяташ на оферти от по 500-600лв, препоръчвам ти да не пипаш.

Ти си решаваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не споделиш малко повече информация за това, каква е колата? Ако е атмосферна недей да очакваш кой знае какво. Ако е турбо-бензин или турбо-дизел смисълът е ГОЛЯМ и ще ти хареса...

Виж тук (някои въпроси и отговори за чип-тунинга):

http://www.prospeed.bg/tuning_faq.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wizzi отново е прав!!

За първата кола от подписа става въпрос!

Втората е малко дъртичка за такива интервенции

:all_coholic:

За нея има голям смисъл - просто ще стане друга кола ;-)) Ако беше атмосферка, щях да те отказвам, защото както хиляди пъти съм казвал, чипосване на атмосферна кола без промяна в хардуера е безсмислено...

TDI-то ще стане много по-приятно за каране. Може да се измисли и "примоция" като за Ауди :all_coholic::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не ми се пише отново - Copy, Paste :all_coholic:

Според мен от чип до чип има огромна разлика. Ако модификациите са направени от човек, който е наясно какво прави мисля, че няма голяма вреда за двигателя. Ще говоря за дизелите, тъй като съм лично заинтересуван. Самите производители от Ауди признават, че са принудени заради екологичните норми да не оптимизират управлението на двигателя за постигане на максимална мощност тъй като ако това се направи не може да се изпълнят изискванията за вредни емисии. Отделен аспект е границата за акциза. В болшинството от страните тя е 121 киловата и редица двигатели с много по-голям капацитет се спъват умишлено до тази граница поради маркетингови причини. Ето защо.....специално за моя двигател 2.5TDI, 114 киловата не съм имал никакви притеснения за модифицирането на ECU-то . Друг е въпроса, че на дино стенда колата показа не 114 киловата, а 121 Със абсолютно същия двигател поставен на куатро версията и промяна в управлението Ауди постигат 132 киловата. С други думи самите те правят чип тунинг. Не биха го правили ако не е безопасно.

От друга страна от OETTINGER където изпратих ECU-то за модификация ми изпратиха подробна информация относно това как влияе модифицирането върху продължителността на живота на двигателя. Там подробно е описано, че ако стила на каране е нормален, характеристиките са- далеч по- добри от фабричните. Единственно при спортен стил на шофиране с рязко подаване на много газ, рязко ускорение - двигателя е в режим, който не е полезен за него, но това са кратки моменти, който не са характерни за ежедневното шофиране, в края на краищата не сме състезатели, че да караме постоянно по този начин. В общи линии OETTINGER признават за съкращаване на живота на двигателя между 5-10 % при сериозно каране, но от друга страна дават 100000 км. гаранция, което говори , че са сигурни в това , което правят. За мен 5-10 % са нищо сравнено с удоволствието, което ми носи в момента колата след модификациите на ECU-то. Така че аз съм ЗА :all_coholic:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нея има голям смисъл - просто ще стане друга кола ;-)) Ако беше атмосферка, щях да те отказвам, защото както хиляди пъти съм казвал, чипосване на атмосферна кола без промяна в хардуера е безсмислено...

TDI-то ще стане много по-приятно за каране. Може да се измисли и "примоция" като за Ауди  :all_coholic:  :bia:

Под промоция какво имаш предвид?

Предложи оферта....пък ше видим!

:all_coholic:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под промоция какво имаш предвид?

Предложи оферта....пък ше видим!

:all_coholic:

За повечето версии на електрониката на 2.5TDI-та и 1.8T двигатели имаме собствени чипове, а не купувани от вън. Т.е. такива, които са тествани на диното. Трябва да се види версията на твоята електроника (номера). Ако минеш през сервиза към края на който и да е работен ден, колегата Орешков ще може да хвърли едно око и ще ти кажа и промо-цена :all_coholic:

Просто за един и същи двигател 2.5 150к.с. има 7-8 различни версии на електрониката и не искам да говоря наизуст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ми тръгна на темата с чип-тунинга - и по другите форуми се зададоха разни въпроси, та добавих още информация относно чип тунинга (т.е. ъпдейтнах секцията с Въпроси и Отговори):

http://www.prospeed.bg/tuning_faq.php

П.С. За Дижитал тунинг мога да кажа само добри думи :) Все пак си мисля, че за ТДИ-тата и 1.8Т-тата мога да изляза с по-добри оферти, още повече, че в цената има включени две измервания на диното - преди и след тунинга. Ако не се постигне обещаният резултат връщаме парите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Нещо ми тръгна на темата с чип-тунинга - и по другите форуми се зададоха разни въпроси, та добавих още информация относно чип тунинга (т.е. ъпдейтнах секцията с Въпроси и Отговори):

http://www.prospeed.bg/tuning_faq.php

П.С. За Дижитал тунинг мога да кажа само добри думи  :rolleyes: Все пак си мисля, че за ТДИ-тата и 1.8Т-тата мога да изляза с по-добри оферти, още повече, че в цената има включени две измервания на диното - преди и след тунинга. Ако не се постигне обещаният резултат връщаме парите  :hilezh:

Какво имаш в предвид с "ДОБРИТЕ" думи за Dig.Tunung защото се чудя къде да се чипосам 1.9TDI-то си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди при Мишо- аз там си слагах чип на моята! поразрови се има теми с няколко колеги си монтирахме чиповете при Мишо. Лично от моя съм много доволен! Иди при момечето- няма да ти съдере кожата и ще ти каже истината в очите, без да гледа само да ти вцземе парите от джоба. много качествено работи ОСОБЕНО за чиповете! Така че ако си решил (а за твоята колица има смисъл от чип) мястото е само едно- МИШО!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този чип тунинг хубава работа.Интересното е, че гледах едно предаване немско за коли и там ставаше въпрос точно за този вид тунинг.И казаха за една фирма, която давала 40% прираст в мощността на колата!!!!!После четох една статия, в която пишеше за 30.И като гледам обявите излиза, че е 20.Та някой има ли информация дали наистина има такива чипове, които изтискват 30 40% от двигатела и как това се отразява на него?Говорим за TDI

Редактирано от AudiS2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от това което съм си говорил с хора който имат технически познания до 15% е възможно без да има сериозни изменения в екологията и разхода, оттам нататък вече двигателя не е много екологичен и пуши, тоест - БГ тунинг. Май ще се жертвам и аз, на срещите ще ме познавате лесно - ще приличам на икарус по изгорелите газове :hilezh::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...